Izgradnja sportskih objekata u BiH

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Bio_Sam_Zmijanac, Mar 22, 2011.

  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    ako moderacija odobravam ovdje možemo bacati update od izgradnje novih sportskih objekata..
    Evo ja cu update sa izgradnje sjeverne tribine stadiona Tušanj Tuzla
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  2. Zlatan

    Zlatan Komšija

    thnx Tale, jbt kolika je tuzla, iz tuzle sam i zivim u tuzli a nisam imao pojma za ovo...btw sta je ono narandzasto iza ? obnovljena tj ofarbana skola tusanj?
     
  3. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Meni je uvijek smetalo sto se po Sarajevu ne pravi vise terena sa umjetnom travom, za mali fudbal.

    Hoce li taj stadion Tusanj makar biti komplet natkriven?
     
  4. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    da ima godina dana kako je ona obnovljena..
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    U konacnici bi trebao da bude ovakav..Ali posto samo opcina ulaze novac, za sada se ne zna kad ce biti zavrsen..
    kapacitet 20.000-35.000
    [​IMG]
     
  6. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Konacno, jedan stadion u BiH koji ce biti potpuno natkriven.
     
  7. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Samo sto ga vjerovatno nece zavrsiti za 10 godina. Toliko im je trebalo da radovi uopste pocnu.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Pas majku, pa za par miliona se može skockat kakav montažni stadion za reprezentaciju
    sa 20-25.000 mjesta, kako to samo rade oni mađari, za ništa para dignu fine stadione.

    I da, ovi socijalistički /nazovi olimpijski/ stadioni sa atletskim stazama mi idu na klinac.

    Evo, za nista manje para od Tusnja, napravi se ekstra stadion.

    [​IMG]

    Ko da vidim da ce i Tusanj biti novi Maksimir.

    Evo i kod nas na Jakliću redaju stolice lol.
     
  9. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kada smo kod ovoga, gledao sam na Bilinom polju kada su testirali renovirane reflektore, prizor je bio samo takav, šteta što nisam mogao to uslikati :) Stajao sam dobrih 5 minuta i gledao, po danu :D Ako krenu graditi ovaj novi Reprezentativni dom nabacim slike ;)

    Što se tiče olimpijskih dijelova na stadionu, ni meni se to ne sviđa, ali kod nas općine nemaju sredstava za gradnju više takvih objekata, zato se i ide na više funkcionalnosti, samim time se dodaje i olimpijska staza. Drago mi je da je Bilino polje oslobođeno toga :D
     
  10. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ma ne treba puno para da se sredi Bilino polje..Da natkriju jug, sjever i istok u potpunosti ako se ne varam...Umjetna trava i
    to ce biti top stadion a i ovako je dobar..
    meni je malo smijesno da TK nema fin stadion za repke, ipak TK prestavlja najmnogoljudniji kanton a na prostoru BiH gdje zivi preko 600K stanovnika, pa to bi bilo uvijek prepuno navijaca kad je upitanju repka..
    takodje i Krajina treba fin stadion...ali to su sad sve špekulacije da li ce neko ulagati pare u to..
     
  11. zoi

    zoi Veteran foruma

    Na Bilinom polju već dodatno natkrivaju istok, moguće da je sada i komplet natkriven, a ako nije, onda je znatno veći dio natkriven nego ranije, sigurno ;) Istok i sjever ne znam hoće li uskoro natkrivati, i imaju li to uopšte u planu. S terenom bi se definitivno nešto trebalo uraditi, jer redovno imamo pritužbe na teren :|
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Teren je uvijek na bilinom polju bio katastrofa, čujem da bi trebala nova trava doći sada i grijači terena.
     
  13. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Najgora vrsta stadiona. Što bi Harry Redknapp rekao, promaha između stadiona i navijača :D
     
  14. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ima li sta od nove grbavice, dokle je stigla ta prica? Ima li neko sliku projekta kako bi to trebalo izgledati?
     
  15. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Ti mislis da ce se fakat gradit nova grbavica? :|
     
  16. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Ne mislim ja nista, nego me interesuje dokle je ta prica dosla :D
    S obzirom na ozbiljnost naseg sporta i klubova uopste daleko je to sve, ali eto bar projekat da se vidi na sta bi to licilo...
     
  17. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    ako nas suspenduju, sve te projekte napisat na mraz pa pritaknut vatri
     
  18. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Stadion Tušanj..
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    Malo je usporavao tok radova problem koji je rijesen
     
  19. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Sarajevo-X
    Toliko o sportu i ulaganju u isti.
    Oko 14 miliona eura treba za komplet stadion, kad bi se svi ukljucili: drzava, federacija, savez, opcina Tuzla, kanton, i partneri, ovo bi se moglo zavrsiti..
     
  20. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija