Iznajmljivanje ps3

Discussion in 'Igre i konzole' started by Lalovic_Stanimir, Sep 16, 2008.

  1. Ne znam gdje da postavim ovaj post ... znaci hocu da iznajmljujem ps3 po cijeni 12h -10km i 24h - 15km hocu vasa misljenja da li je to jeftino ili skupo i koje dvije igre da kupim odmah sada ... pozdrav!!!
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Stanimire,

    Objavio si bio dvije iste poruke u razlicitim kategorijama pa sam jednu obrisao ja, drugu moderator, tako da se izvinjavamo zbog toga.

    Sto se tice iznajmljivanja, mislim da su to neke standardne cijene, a kada su igre u pitanju, zbog ogranicene dostupnosti konzole, mislim da ce vecina ljudi biti zainteresovana za neke sportske naslove tipa novi PES, NBA 2k9, GT5: Prologue pa mozda i neke igre kao sto su GTA4, Devil May Cry 4 i sl.
     
  3. TopniK

    TopniK Komšija

    Cijena je sasvim ok. Nego, ja ti lično ne bih savjetovao da iznajmljuješ PS3. Mada je ovo sada Off Topic, ali objasnit ću ti čisto, reda radi. Ili možda što osjećam potrebu.:)

    Razlozi:

    1. Krađe. Moj prijatelj je iznajmljivao PS2 i jednom se desilo da su mu ukrali. Znači lik je otišao na kućnu adresu, ovaj momak (mušterija) izašao sa djevojkom (da djeluje uvjerljivo) i dao mu ličnu kartu. Kada je prijatelj sutra došao, na toj adresi živi potpuno druga osoba koja je kratkoročno iznajmila stan ovom momku za kojeg se kasnije ispostavi da je narkoman. Prijatelj je uspio naći njega, ali dotični je već prodao PS i novac potrošio, naravno, na drogu. Ovaj nije mogao uraditi ništa da vrati svoj PS. Mogao ga je udarati dan i noć, ali ovaj nema para niti će imati.
    Bilo je i drugih slučajeva. Studenti koji dan poslije napuštaju stan i vraćaju se u svoje mjesto boravka, koje je daleko od Tuzle.

    2. Na PS-u se najviše, ako ne i jedino, igra PES/WE. Igra je sama po sebi zarazna i obavezno frustrirajuća. Razbijanje i lupanje gamepad-ova je neizbježno, iako prethodno fino zamoliš ili čak i upozoriš. Radi se o momentu kada se igrač toliko iznervira da jednostavno ne može kontrolisati svoj bijes. Kažem to iz ličnog iskustva jer sam ja zagriženi igrač PES/WE serijala, samo što ja svoje frustracije liječim psovkama i udaranjem u zid. :mrgreen: , ali igrači protiv kojih često igram bacaju gamepad-ove.
    Ovaj prijatelj što je iznajmljivao morao je često kupovati nove gamepad-ove. Ali opet, takvi su koštali 40 KM, a tvoj od PS3 košta oko 100 KM.

    3. Čak mislim da bi češće iznajmio PS2 po manjoj cijeni 10km/24h, 15km/48h, jer je narodu povoljnije, a vjeruj, onima koji igraju PES/WE (a to je skoro 90% mušterija) nije uopšte bitno je li PES/WE na PS2 ili PS3. A time svakako manje rizikuješ.
     
  4. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Potpuno se slazem sa Topnikom, nema tu kruha. Ne moraju ga ni ukrasti, dovoljno je da je jedan od deset stoka (a zapravo je 5/10 blize istini) i da ti razbije joypad i eto te na gubitku...
     
  5. A sta mislite o ideji da svaki put prije iznajmljivanja napravim neku vrstu ugovora + da trazim dvije licne karte .. sa obzirom da bi taj ugovor trebao da regulise to iznajljivanje na određeno vrijeme koliko musterija zeli + za svaku nastalu stetu fizicku da odgovora isti ... a ugovor bi najvjerovatnije uzeo od notara + sto bi ja uvijek donosio playstation sa nekim ko bi bio svijedok svemu tome .. razumijete .. a sto se tice ps3 ima garanciju od CAK 2 godine sto je ja mislim najveca sto je iko mogao dobiti u BiH!!
    Sa 2. misli mog poznanika topnika se slazem isto tako tu sam negdje u onu grupu da u određenom trenutku mogu puknuti do te tacke da je razbijanje jedini izlaz .. ali neka krpit cu ih nekako .. dok ga neko neslupa skroz HEHE .. Ali onda cu ja njega malo kucnut (mislim na doticnog koji razbije joypad) a onda cemo pravno da se ganjamo u sklopu ugovora ... I da napocetku bi se taj playstation iznajmljivao samo osobama koje poznajem + osobe iza koji stoji neki moj poznanik .. nesto kao preporuka ..
    Ps.
    Hvala na Savjetima nadam se da ce ih biti jos na ovoj moj POST .. tnx
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    Pa onda bi ti svaka musterija morala podpisati taj ugovor, a koliko znam ugovori se ovjeravjau kod notara, sto znaci da bi svaki put morao ici kod notara + platiti notaru, ili grijesim? :?
    Iznajmljuj to provjerenoj raji, imao sam ja jarana, nasao je negdje na ulici licnu kartu od nekog cice. Dosao mu mali rodjak iz USA u posjetu, on nagovorio tog malog da iznajmi PS2 i da pokaze tu licnu kao da mu je od tate. Hvala Bogu, malac za 2 dana otisao nazad u USA, a ovom liku ostao PS2. I haj ti sad skontaj ko ti je maznuo PS. Vrijednost PS2 je tad bila oko 5 joja, a zamisli na sta je neko spreman da ucini za vrijednost skoro pa duplo vecu.
     
  7. Slazem se sa svima vama .. tako da ostaje mi samo provjerenoj raji da iznajmljujem sto opet nije lose ... (ima ih ko kineza) hehe hvala svima na savjetima ..

    Pozdrav