Izrada radnog stola

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Aldiin, Jul 1, 2016.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Htio bih sebi da odradim novi radni sto od materijala kojeg imam. Dosta nekih polica, stolova, nema čega nema, a sve tanke ploče fino očuvane. Slabo šta znam oko drveta raditi, pa me zanima par stvari od vas iskuskih. Htio bih da spojim 7-8 dijelova za ploču gore, a noge poslije lagano odradit. Sad me zanima kada to spojim, da li ikako mogu napraviti da se ne vidi ta linija gdje su 2 dijela spojena? Pošto bih spajao dosta komada? Znači da izgleda kao da je fabrički odrađen sto?

    Vidim po youtube treba mi bušilica, oni biskvits mali, drvofiks, ona čuda za spajanje, poslije sve to sandovat i prelakirat.. to je to?
    Jedini problem koji ne mogu da riješim jeste čime da zamjenim ovo što koristi da mu drži drvo, da se fino stegne sve.. ?

    http://pokit.org/get/?f1a435193714ba8f2 ... 1e4909.jpg

    Sto bi bio išao u čošao i bio bi nekih 150cm dužine, sa 50cm širine, na jedno strani zida, i odma pored nekih 110cm dužine sa 40cm širine.

    Isto bi htio da vas pitam da li ste vi radili negdje stolove po mjeri i koliko su vaš došli? Dimenzije koje mi trebaju dosta su velike pa je i cijena ogromna..

    Ako imate neki savjet, pucajte..
     
  2. veki81

    veki81 Aktivista

    Moj ti je savjet ako nemas iskustva sa punim drvetom nemoj raditi, ako vec imas materijal nadji kakvog majstora da ti to uradi.
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma imam materijala baš puno.. ako stignem ovih dana slikat ću..
     
  4. veki81

    veki81 Aktivista

    hajd baci slike da vidimo cime raspolazes :mrgreen:
     
  5. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Ako ćeš ivericu lijepiti ništa od toga, ali ako lijepiš drvo onda vjerovatno moraš poravnati spojeve jer nemožeš sljepiti 7-8 komada a da je svaki je poravnat idealno. Jer procedura je takva kad se komadi slajmaju u jednu ploču pa se onda kao jedna cjelina šlajfa-šmirgla i onda imaš plohu koja je ravna na spojevima i zaobljavanje ivica po želji i onda lakiranje temeljnim lakom pa šlajfanje sa 320 granulacijom i onda lakiranje hoš mat ili sjaj. Trebaju ti stege za stezanje komada kod lajmanja-ljepljenja komada u jednu ploču. Bez alata komplikovano za uraditi.