Jačanje Wifi konekcije

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Shibby, Sep 9, 2013.

  1. Shibby

    Shibby Aktivista

    Pozdrav, nedavno sam kupio smart TV, ali mi Wifi ima slab signal do njega. Trenutno imam telemachov onaj TP-Link router. Da li mogu izmanipulisati da kupim jos jedan solidan router, pa da ta dva zajedno prikljucim, jedan blize TV-u? Da li je to uopste moguce? Ili da uzmem jedan dobar i da samo njega koristim? Koji mi preporucujete model? Koja je bolja opcija? TV je udaljen oko 7-8 metara od routera, ali prolazi kroz 3 zida.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Slab ti je ruter, meni signal hvata oko cijele kuce a ruter na drugom spratu. Neznam mozes li skinuti tu antenu i uzeti neku bolju, ako ne onda novi ruter. Preporuka za Dlink.
     
  3. Shibby

    Shibby Aktivista

    Koji model preporucujes? Sta da gledam pri kupovini routera?
     
  4. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  5. Vedo

    Vedo Moderator

    ja sam uzeo antenu, TP Link, 30 KM bacio, signal jaci mozda 5%.
    radije uzmi WiFi extender, 50ak KM, a 100% ces dosta pojacati signal.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  6. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Dobio sam router od telemach TPlink , ali antena se nemože skinuti, imam i DLink Dir600 i u njega se antena može skinuti !oba su maltene ista po signalu (treba mi za tablet i smartphone u dvospratnoj kući) ne baca mi se 30KM(za drugu antenu) i molim za savjet šta tačno da kupim ? Antene se kreću 25-30 KM . šta je najbolje do max 80KM!

    Thanks
     
  7. Vedo

    Vedo Moderator

    googlaj WiFi repeater. najbolja opcija, 50 KM.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
     
  8. joyjoy

    joyjoy Aktivista

  9. Looney

    Looney Komšija

    Zavrtanjem "jače" antene na "slab" router se uglavnom ništa ne dobije. Većina tih jeftinih TP-Link modela koji dođu sa 5dBi antenom ništa ne profitiraju stavljanjem jače.

    Range extender ili jači router.

    EDIT: Ima i jeftinijih range extendera.
     
  10. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    To sam i pretpostavljao da uvrtanjem neke antene (30KM) u DLink dir600 neću ništa dobiti....
    e sad koji i gdje u nas kupiti (Range extender), trebam nešto u genelec kupovati i bilo bi mi zgodno usput zbog troškova slanja ali izgleda nema , u Kaknju ima samo Imtec ,
    tražim ali nemogu naći .Kada bi neko poslao link (super) iz naših radnji!
     
  11. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    U sustini, pojacavanje wifi signala s jedne tacke, routera ili ap, moze samo naskoditi prijemu.
    Kao sto looney kaze, router kojem ne mozes podesavat output, ne isplati se manje vise.

    Najbolje rijesenje za sirenje signala jeste wifi repeater.

    TP-LINK TL-WA850RE
    TP-Link TL-WA730RE

    Alternativno, bilo koji router koji podrzava WISP mode, ili na koji se moze flashati dd-wrt, tomato ili neki treci alternativni ROS.
     
  12. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    TP-LINK TL-WA850RE , ovo bi mi baš trebalo , ali u nas izgleda nema!
     
  13. zoi

    zoi Veteran foruma

    I meni bi ovo trebalo ako se ima gdje kod nas nabaviti za razumnu cijenu. Inače, sa onim Asus routerom od 30-40 KM sam imao dosta bolji signal nego sa TP linkom kojeg telemach daje. Pokajao sam se što sam ga prodao, jer sam mislio da će ovi donijeti neki pristojniji router.
     
  14. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ne bi bilo lose i da napisete ime tog rutera koji je razocarenje da raja zna i da ga obilazi,ja se sjecam svog prvog TP linka WR543G koki je nosio oznaku extend range i zaista je mogao da dobaci daleko i u kuci nije bilo blind spotova.
     
  15. zoi

    zoi Veteran foruma

    WR740N
    http://www.tp-link.com/en/products/deta ... =TL-WR740N

    To je taj router. Ne znam kako su ostali zadovoljni, ali ja definitivno nisam. Opet ponavljam da mi se onaj Asusom, ovdje na forumu preporučivan, od 30-40 KM dosta boljim pokazao, a i to je nešto jeftino. Još ovaj TP link ima toliku antenu da je možeš za samoodbranu koristiti.
     
  16. Looney

    Looney Komšija

    Koja je HW revizija tog TP-Linka?
     
  17. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Imam 2 WR740N,super rade,oba,bespijerkorno..
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Imam isti i dobro radi. Ne znam u poredjenju sa kvalitetnijim modelima ali identican signal kao i na TL-WR340G.
     
  19. zoi

    zoi Veteran foruma

    Ne bih ti to znao reći. I meni ovaj router normalno radi, samo ima slab signal, u tome je fazon.
     
  20. joyjoy

    joyjoy Aktivista


    Kod mene je ovaj router , ok radi a signal mi je isti kao sa Dlink Dir600!