Jeftini mishonja optika + wireless

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Alibegovic, Aug 5, 2009.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

  2. syss

    syss Veteran foruma

    pa rađe uzmi žičanog logitecha b58 ili s96, barem su neuništivi... ovaj sav ms hardware je teže govno.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Ocito covjeku treba nesto bez-žično, bilo sta.

    Inace taj model-izgled misa gledam svi prave. Prijatelj mi kupio jedan, doduše žični i unistio ga za dan/dva. Evo ga kod mene trebao ga popravit al nista.
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    pa to hoću reć... rađe uzmi ono što ti ne treba nego taj miš :roll:
     
  5. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Treba mi iskljucivo nesto jeftino bez zica za laptopa.
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa eto,, mozda moze drzat vodu kratko vrijeme. Ako se radi o istom plastikaneru (jest druga fimra ali je identican) onda ce ovako zavrsit u rekordnom vremenu:

    [​IMG]
     
  7. pac

    pac Komšija

    Sta li mu je on radio pa ga razbatalio za dva dana?
     
  8. Looney

    Looney Komšija

    To mora da je jaran iz teme: viewtopic.php?f=26&t=17592&p=189262

    Gore pomenuti MSIndustrial prijatelj koristi i kaže da služi svrsi ali je to i dalje MSIndustrial da se razumijemo.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Da ne otvaram temu, interesujeme kakvo je stanje sto se tice miševa i tipki na njima.. odnosno, mozel se to ista prorgamirat?

    Konkretni mi treba back/forward (sto vecina imaju) i najvise copy/paste ako je to moguce.

    Nisam jos nista odlucio al uzimao bi nesto maksimalno do 50Km, pozeljno wirles jer se kakdkad "cimam" s kablom al nije bas za moranje.

    Skuzio sma recimo ovj http://www.ms-start.com/bih/default.asp ... icleId=731 da.. znam MSI al eto. Sad on ima ukupno deset tipki plus scroll sto je poprilicno mnogo samo, cemu sluze i dal se mogu "editovat", to je pitanje.

    Ili nesto vako A4 X 710FS 1 Full speed

    3XFire Button"
    * 5 DPI Shift to speed up or slow down the pace of the mouse. Click to quickly shift from 400, 800, 1200, 1600 to 2000 DPI.
    * Full-Speed USB (Designed with Extreme Fast Acceleration Up to 500 Hz Report Rate, 4 Times Faster than the Normal USB Mouse's Report Rate.)
    * Intelligent & Button.Programmable using included Smart-X7 Software.

    AL opet veze nemam dal se da to podesit.

    Zanimljiv mi je i ovaj, Genius Navigator 525 koji ima ove dodatne 3 tipke ali mu se scroll tockic vrti ....gdje se vec vrti: "Hyper-speed turbo scroll function browses documents in seconds for up, down, left, and right"
     
  10. Mujka

    Mujka Komšija

    ima taj a4 dosta opcija imao sam slicnog ima to back forward i ima nekih 50 komandi koje mozes programirat al problem je sto je bio odlican mis koji je rikno nakon nekih 6 mjeseci ^^
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    E vidis, on bi mi bio idealan. Jedino moram provjerit taj rok trajanja.

    Sta mu je tacno bilo ?

    Inace dobar bi bio i model kao ovaj ACME/MSI i ko jos ne pravi http://www.ms-start.com/bih/images/cata ... 190488.JPG. On ima dva s lijeve strane, ima dva kod lijevog klika i scroll mu se istio moze koristiti lijevo/desno.. znaci nekih solidnih 6 dodatnih tipki. I svidja mi se bas samo.. mislim da to nema dug vjek a ne znam ni mozel se promjenit funkcija tipki. A nisam skontao ni cemu sluze :

    "Sedam dodatnih tipki Vam omogućuju nesmetano kretanje u lijevo, desno, sredinu, naprijed, natrag, naginjanje u lijevo, naginjanje u desno, uvećanje, smanjenje."

    Kakvo kretanje s tipkama i kakvo naginjanje :?
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    prodajem ja mx1000 :) imam dva pa je sad jedan viska :)
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Sto znaci da bi ga buvbalno morao poklonit, al svakako hvala na ponudi ;)
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Najvjerovatnije uzimam jedan od ova dva ERGO 525 ili Navigator 525 Laser. Zvuce idealni, negdje procitao da se mogu programirat tipke sad samo ... da neko potvrdi bilo bi super :)

    Usput da pitam, imal kod nas igdje ERGO 555 ?

    EDIT:

    Najvjerovatnije idem na ergo 525. Odprilike ima sta mi treba. Nsiam siguran ali u nekim review-ima stoji ovaj krug i mislim da su to sve opcije koje nud ali ne znam znacenje svih pa ako moze kneko da aze koje su ostale:

    [​IMG]

    ja koliko sam skuzio:

    paste
    cut
    copy
    back
    zoom +-
    pause
    play
    stop
    WMP
    IE
    outlock
    word (al nesto prekrizen)
    back
    forward

    ova žaba i ove dvije iznad mi nisu jasne, ako je +/- zoom onda sta je dvogled, ovo T i koverta... nemam pojma sta predstavlja ..takodjer, i ove prekrizene poput worda
     
  15. pac

    pac Komšija

    Za dvogled bih rekao da je neka skracenica za google ili sl., koverta=mail a T nisam siguran. Uglavnom nemoj se zamarati kad kupis isporbas i znat ces za sta sluzi :wink:
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislim da mogu bit zadovoljan. Najvise mi treba copy/paste, back, forward i ovu sto sma zaboravio spomenut.. undo strelica (ctrl+Z) jer je cesto koristim kad radim u Corelu. Ostalo dobro doslo.

    Inace generalno mi nikad nece bit jasno zasto su toliko skrti na programiranju tipki na tastaturama i na misevima.

    Ono sto bi mene obasjalo su: copy/paste, onda (ctrl+D), plus minus (-/+), print Sc, Esc, ctrl+alt+del, del, tab. Zar je toliko tesko napraviti prateci softwer koji ce pruzat zeljenu kombinaciju tipki. Al eto.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislim da znam sta meni trebha. Koliko god gadno izgledalo, za ovo bi se bas protegao

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  18. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ako si ikad koristio PS ili wordpad vidio bi da je ovaj dvogled "Find" opcija a T ti je opcija za pisanje.
    A ova žabica lici kao neki wizard.
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Vidi stvarno, u wordu je onaj dvogled samo nije toliko upadljiv. A PS ne koristim nikako ;). Naravno da T asocira na pisanje samp to je kratica samo slovo T pa mi malo glupo. Nije toliko upotrebljivo odnosno multifunkcionalno osim u spomenutom programu ili recimo bas u Corelu.. mogli su to zamjenit sa nekom univerzalnijom kraticom la nije na stetu.

    Inace ova "Naga" kosta $79.99 i obavezno moram sebo nabavit.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Neko od vas ko ima opciju na misu da mice scroll lijevo/desno, koja je primarna funkcija? (rek oda slucaj nije isti i na ovom misu).

    Na zalost, ergo 525 ne nudi da podesim te tipke:


    http://img200.imageshack.us/img200/348/22926543.jpg


    Ali, isto tako ne kontam koja je tacno dodjeljena opcija za lijevo/desno:

    http://img525.imageshack.us/img525/5044/11794434.jpg


    Sad, dal je to kao sto pise "lijevo - desno" opcija u browseru back, forward.. iskfreno se nadam. Posto bi mi trebalo najnuznije back, forward, copy, paste i undo tipka. Ak oovo lijevo/desno nije to to .. onda mi kaska samo jedna tipka pošto se ova sensitivity ne moze mjenjat (valjda).