Jel dovoljno 300W???

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by Esh, Jul 15, 2004.

  1. Esh

    Esh HWB

    za to sto si naveo, 300W bi trebalo biti dovoljno, mada ti toplo preporucujem 400W, ili mozda neko "slabije" ali da je i kvalitetnije..
     
  2. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Mozda Chieftec 350 W...skuplje ali i bolje ;) .
     
  3. jeretik

    jeretik Komšija

    Nije dovoljno.
     
  4. djambo

    djambo Aktivista

    donoljno ako je enermax
     
  5. Shenron

    Shenron Komšija

    Kvalitetnih 350W ce ti biti vise nego dovoljno.
    Pod kvalitetnim mislim da napajanje nije JNC, MS, Codegen i tako ta, vec Chiftek, Tagan, Enerarx (koji je ipak precjenjen), Zalman itd.
     
  6. jeretik

    jeretik Komšija

    Jest knap, ali to nije dovoljno. Mora biti komotno.
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    u mene kodegen devera sa makstorom athlonom mobilcom i radeonom 9800pro dual mod i malo kloka pa ti vidi jel dovoljno ali je na maximumu
     
  8. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    A jeli dovoljno 300w za moju konfiguraciju

    hdd 40gb
    2x256mb kingmax 433mhz
    cd-rw lg
    dvd rom
    flopy
    ATI RADEON 9600pro
    tv karta
    modem
    Epox 8rda+
    Barton 2500+

    nisam imao nekih problema ali se pitam jeli mi dovoljno napajanje od 300w jedino me zbunjuje kad sam promjenio plocu a imao sam plocu sa KT 400 cipsetom i nekom lijevom memorijom nikakva poboljsanja nisam dobio u 3DMARKU i 2001 i 2003 pa sta bi to moglo da bude?
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    da ti nije mozda upaljen dual chanel
     
  10. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Pa u spomenutim benchovima ne bi ni trebao primjetiti neku vecu razliku jer oni vise zavise od graficke/cpu-a...medutim jeli ti dual channel enabled? Stavljas memoriju u DIMM 1 i DIMM 2 : )
     
  11. Bimbrlok

    Bimbrlok Aktivista

    Ukljucen je a interesuje me jos imali razlike u krajnjem rezultatu u 3D MARKU 2001 i 3D MARKU 2001 se posto sad u 3D MARKU 2001 imam oko 10400 A prije kada sam imao KT400 plocu i neki krs od memorije u 3D MARKU 2001se san imao preko 12000 e to mi je malo cudno a na ovoj sad konfiguraciji nisam jos testirao 3D MARK 2001se jer sam izgubio cd na kojem sam ga imao
     
  12. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Dovoljno, raditi će ono... ali ako ti se bude resetovao često, ne pitaj mene... ne uzima šrot napajanja, uzmi 300W ali od poznatog proizvođaća... skuplje naravno
     
  13. markonirs

    markonirs Novi član

    Kad kazes da imas napajanje od 300 w postavlja se pitanje dali je to tako... Naime svi znaju da te njihove "navodne" oznake nisu ni priblizno tacne. Smatram da je i te kako dovoljno za te uredjaje koje posedujes 300 w, ali dali je zaista toliko. Kada smo vrsili merenja u servisu firme za koju povremeno radim, dosli smo do 220 do 250 w realne snage na napajanjima koja su isporicena kao 300 w. Najcesce (ne i obavezno), BRAND NAME napajanja "ne lazu" sa navedenim vrednostima. Elem, posto su tu pare uvek veliki problem necu te gnjaviti sa skupim napajanjem, ali ako imas uslova bar neka ti u servisu izmere realnu snagu da znas sa cime raspolazes. Ipak verovatno da sve ovo nije ni bitno, posto je tema stara vec mesec i po, a napajanje je sigurno vec u masini, ali mozda nekome posluzi. POZDRAV...
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    primjera radi zalman 400 daje max. negdje 460W... malo je skuplje, al vrijedi.
     
  15. ming

    ming Veteran foruma

    Antec True power 480 daje max oko 550w
     
  16. markonirs

    markonirs Novi član

    Opet imajuci u vidu da se na kraju opredelimo za "jeftiniju" varijantu napajanja obrati paznju na hladjenje istog. Najidealnije je ako ima dodatni ventilator , medjutim posto vecina standardnih napajanja nema takvo sto, obezbedi dodatne ventilatore u kucistu da bolje rashlade sve komponente, pa tako i napajanje. Najidealnije, bar jedan ventilator koji ubacuje i jos jedan koji izbacuje vazduh iz kucista. To naravno povecava iritirajuci zvuk koji racunar pravi, ali boljeg resenja nema, sem ako se opredelis za vodeno hladjenje, ali tek onda troskovi skacu gore. Sve u svemu reci cu ti jedno. Ako si u grupi prosecnih korisnika koji ce racunar koristiti na "normalnim" vrednostima, sve ovo nije toliko bitno, radi i neces imati problema. Medjutim, ako te interesuje dizanje FSB vrednosti, dizanje voltaze i sl. onda trazi adekvatna resenja. POZDRAV...
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    cijenim ja odgovor, ali mislim da manje-vise to svi ovdje znamo. :?
     
  18. ming

    ming Veteran foruma

    upravo
     
  19. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    300wati chieftec napajanje, pitaj boga sta sve u kompjuteru nemam, od 6 ventilatora u kabinetu, 2 diska, cd-rw, dvd-rw itd itd. pa ti gledaj jel dovoljno ili ne :)
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    to su sve sitni potrošači... ventovi 1-2W komad, disk i ide drajvovi su oko 20W po komadu... ali zato clockani mobile ide preko 120W, graf su oko 70-akW, onboard gluposti tipa zvučna, mrežna su po 10-akW, pa još pci i usb... skupi se toga na kraju, ali zato chieftec vjerovatno daje pravih 300W.