Jolla Sailfish

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Qler, Nov 21, 2012.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Super je zavrsila ta Nokija i ceka je blistava buducnost...
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    Pocela se kao nesto prodavati, ali tema je jolla. Cekat cemo prve testove, preglede pa da vidimo na cemu smo. Ja sam ipak optimista.
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ono sto se zna je da ima 4.5 incha display, dual-core cpu, i 8mpx kameru

    bilo bi dobro bar da stave qHD rezu, cekam da gsm arena objavi spec. ovog telefon

    inace nesto mi se ne svidja dizajn, izgleda kao dva priljepljena telefona, ali lijepo su to opet smislili, vidi se da ljudi zele da stvore nesto novo

    Nokia je sama sebi kriva sto je dovela Elopa, on je taj koji je ukopao MeeGo, a bas bio lijep OS, jos N9 prelijepog dizajna
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Za 400€ qHD je ok?
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    evo bahe sa mikroskopom :)

    ovo sve sto sam pisao i evo pisem, saljem sa 808pv. Ja ne vidim problem sa ovom rezom. A jos, zar mislite da ce biti uspod 720 na toj dijagonali
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kakav mikroskop, samo dobar vid. Razlika u rezi izmedju SGS2 i 3 je astronomska, a da ne govorim na sta bi qHD licila na 4.5".

    S druge strane ljudi jos uvijek koriste VHS, pa nije ni cudo da se oduseve sa qHD na 4".

    Siguran sam da postoji Symbian sa 1080p ekranom da bi to bilo nesto najbolje od Nokije 7650 na ovamo...
     
  7. Qler

    Qler Veteran foruma

    ne postoji pa ne znamo, ali cinjenica je da na 4'' nije bas tako kako ti pises. Uzmi nekad ako naletis na 808 pa pogledaj, pa mi reci u cemu ti vidis da fali ppi. Mozda da je 720 bi bilo i bolje ali preko je sve stvar marketinga. Ne mogu da stavljaju veci display, nema smisla cise trpati jezgri pa hajde sad da vidimo ko ima vide ppi. Ja imam 341 a ti samo 339, fuj....
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Zamisli kad je 1024x600 na 7" uzas, a vec polako mi je i 800x480 na 4" ruznjikavo.
     
  9. kvaju

    kvaju Komšija

    Ovo zanimljivo pravo izgleda

    http://youtu.be/zxv7iXwIgno

    N9 jedina mana po meni bila nedostatak aplikacija, ako su to sa ovim telefonom rjesili, to ce biti super.
     
  10. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    800 joja da budes pokusni kunic . previse :)
    i kad bude vrijeme prodaje ljudi ce te pitat Jola sta ? :lol:
     
  11. kvaju

    kvaju Komšija

    Sad je n9 oko 400km, spast će i tom cijena :)
     
  12. Qler

    Qler Veteran foruma

    Sve ima svoju musteriju. Ljudi su pitali i sta je android, pa sad pitaju sta je symbian :)
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Treba iz fazona staviti oglas na pik.ba, da vidimo kakav ce biti odziv. :)
     
  14. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ma nece biti nista, jer taj telefon je jos uvijek za usko i specificno trziste. Eno i oni kazu da nemaju direktnekonkurencije jer su "drugaciji". Kod nas ako nije mainstream, ne valja. Par ljudi mislim da ima da bi bilo voljno probati taj telefon, i ja bi prvi da imam love. A jos opet kazem, vrti android aplikacije, tako da tu nema zime.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  16. Qler

    Qler Veteran foruma

    Ako OS bude fluidan i dobro radio, ne vidim problem. Kao i iOS, android fura octacore cpu, ovi sa dualcore ih pometu...
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nije dovoljno da OS bude fluidan, treba napraviti ekosistem tj. "uvaliti" kupcima sto vise telefona za sto manje vremena. Sa ovom cijenom se to nece desiti i proci ce daleko gore od N9, otprilike u istoj rupi sa Ubuntu-om za mobitele i Firefox OS-om.
    Da li bi ti prvi izdvojio 400€ za OS sa blago receno neizvjesnom buducnosti? Razumijem ja da je ovo spiritualni nasljednik Meego-a i Symbiana, pa ima i malo nostalgije, ali treba biti realan. Ako "ubodu" 2% trzisnog udjela kroz naredne 2-3 godine bice dobro.
     
  18. Qler

    Qler Veteran foruma

    A, to sto se cijene tice, ne bih ni ja dao te pare. Malo su se precijenili ja mislim..
     
  19. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kako dvije godine star hardver?
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Mah, ako nije pemtacore i 6Gb RAM, i 4k reza nije this year...