Jolla Sailfish

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Qler, Nov 21, 2012.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Fino. Ajd' sve se i moze progutati ako je dobro optimizovano, ali ova rezolucija nikako za 400€. Ne treba napominjati kakav dobijes uredjaj u vidu Nexus-a 4 za duplo manje para.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Najblize poredjenje SGS2.. x2 1.4 GHz vs x2 1.2 GHz (ne znam sada kak ostoji Cortex-A9 VS qualcomm), 1GB rama oba, 4.5" vs 4.3" a rez malo veca od SGS2 ali ni blizu 720p. Jedino primjetno baterija veceg kapaciteta: 2100 mAh v.s. 1650 mAh.

    Racunaj da je SGS2 izasao prije dvije godine, februar 2011 koji se moze naci nov i za 450KM.
     
  3. Qler

    Qler Veteran foruma

    Dzaba, ako je optimizovan, sve ce biti dobro. Eno ios ti je primjer...
     
  4. kvaju

    kvaju Komšija

    Džaba i optimizacija i sve, APLIKACIJE su te radi kojih na kraju uzimam, bar ja, i na kraju mislim i ostali telefon.
    Bez obzira što ih ne koristim puno, jednostavno fale ti.
    Evo ja sam npr. htio i na kraju uzeo n9, ja sam se zaljubio u taj telefon, i prodao ga nakon manje od 10 dana, znajući da ima jako
    slabu podršku za aplikacije, i da nema budućnosti sustav itd.
    Meni da ima tapatalk, viber, whatsapp, dobar twitter klijent, meni dosta.

    Ali opet ću imati n9 to sam rekao, makar mi u ormaru stajala, samo čekam da joj još cijena spadne.
    Iskreno, volio bih Joola da uspije, i općenito otvoreni sustavi, koje bi zajednica razvijala, samo ovom cijenom neće moći lako, što je i razumno da je ovolika cijena uređaja, jer nemogu količinama i cijenom konkurirati velikim igračima.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    STO se tice n9 isti sam ti. Samo hodam po piku i cekam priliku :) a sto se tice aplikacija za joola, pa ima kompatibilnost sa android apk, nativnu, tako da tu nema zime. A vjerujem da sve od tvojih navedenih aplikacija rade bez problema na ovoj konfiguraciji.
     
  6. kvaju

    kvaju Komšija

    A da jbt, zaboravio sam da sam pročitao da može .apk pokretati, to je onda super stvar, samo kako će to raditi da mi je vidjeti.
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    hoce li biti Sailfish za N9, siguran sam da sam negdje procitao da ce biti update za N9
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    Nece biti zvanicno, ali vjerujem da ce neko ala xda naci nacin da se snimi. Kad snimaju android, zasto ne bi mogli sailfish
     
  9. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    dobro izgleda Sailfish na SGS3

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017