Just-in-time debugger problem sa igrama

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by LopeZ, Aug 3, 2011.

  1. LopeZ

    LopeZ Novi član

    Nakon par sati "kopanja" po Google-u i dalje nisam naišao na rješenje, valjda će mi neko s' foruma znat' pomoć' ...

    Naime, ne mogu pokrenuti niti jednu iole zahtijevniju igru. Dobijem error: "An unhandled win32 exception ...". Malo sam istraživao i doznao da mi je za novije igre potreban Just in time debugger koji bi kao sitne crash-eve u igrama sam ispravljao, a da me se pri tome ne izbaci iz same igre. Nakon silnih pokušaja uključivanja istog u mojoj inačici Visual studia, doznam da u express (mojoj) verziji, njega nema. Nabavim zatim full verziju 2008-ice (nisam zadnju uzimao jer sam viđao silne bug-ove kod kolega) i instalirao. Odlično radi. Nalazim i opciju za Just-in-time debugger, samo i dalje dobijam isti error, samo ovaj put dobijem prozor koji izgleda ovako -http://imageshack.us/photo/my-images/84/screenshot038b.jpg/

    Šta da označim i prije svega, šta time dobijam ? Šta se mijenja i kakvi su pozadinski procesi ?

    Ujedno bih upitao za DEP, na jednom forumu mi je savjetovano da odaberem - Turn on DEP for essential Windows programs and services only. A na drugom - Turn on DEP for all programs and services except those i select.
    Šta da odaberem ? I kakvog uticaja ono ima na igre ?
     
  2. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Debugger bi trebalo da ti pokazuje greske, ne da ih ispravlja, tako da ja mislim da to nema nikakvog efekta na "uspjesno" pokretanje igara. Probaj jednostano guglati za taj konkretan slucaj koji ti se izbacuje pa vidi do cega je, mouzda ti je neki belaj sa sistemom, ili sad hardverom (npr ram ili nesto slicno). Nema ni logike da moras imati Visual Studio, i to full verziju, da bi mogao igrati igre. Ako igri treba neki runtime, framework ili nesto slicno, to obicno dodje na disku i instalira se sa igrom, ali toliko siroko sigurno ne treba ici.

    Sto se DEPa tice, ne bi ti trebao odmoc, tako da vjerovatno neces imati nikakvih problema sa drugom opcijom, ali neces pogrijesiti ni sa jednom.
     
  3. LopeZ

    LopeZ Novi član

    Ma stvar je u tome, kao što vjerovatno i sam vidiš, da imam problem, ali ne znam kakav.
    Što se sistema tiče, on je ok. Redovno ga održavam i nadgledam raznim programima. Sve je tip-top. Mogu sada recimo instalirati neku sitniju igricu i radit' će k'o sat. A za sve novije/zahtijevnije dobijem onakvu poruku.

    Btw. imam sličnu konfiguraciju na laptopu, s' tim da je na njemu instaliran Win7, a na ovom' WinXP. Sve što na njemu instaliram radi odmah. Da li ovo ima ikakvog uticaja na moguće rješenje ?
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Pa ako na jednom radi, na drugom ne, sigurno ima nekog efekta :) Provjeri i reinstaliraj DirectX, drivere od grafe, testiram RAM sa memtestom, update-uj .Net frameworke i C++ redistributable pake pa vidi hoce li slucajno pomoci nesto od toga.

    Mozda je i vrijeme da nadogradis sistem star 10 godina :)
     
  5. LopeZ

    LopeZ Novi član

    Ama sav sistem je uredu. I nije star, ima nepune dvije godine. Uz Visual Studio su mi instalirani framework-ovi zajedno sa hrpom dodatnog softvera. Po pravilu bih sada trebao imati i više nego dovoljno.
    Stvar je u tome da imam sve potrebno, samo ga treba ukomponovati. Zbog toga pitam - kako ?
    (Najjednostavije rješenje već znam - instalacija Win7, ali imam i previše bitnih stvari trenutno na računaru, tako da formatiranje trenutno ne dolazi u obzir radi običnih igara. A backup svega bi me koštao 2-3 dana)
     
  6. Zlatan

    Zlatan Komšija

    možda da instaliraš win 7 kao drugi OS......i dok ne nađeš pravo rješenje furaj dva OS
     
  7. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    a koliko bi te tek dana kostalo, da ti rikne hdd???? ljudi olako shvataju backup. kad pogube slike, dokumente, i ostale bitne stvari, hvataju se za glavu.
     
  8. GW

    GW Moderator

    Što će mu backup kad je sistem uredu? :D
     
  9. LopeZ

    LopeZ Novi član

    Ništa onda, jedino ovo.

    Hvala svima koji su bar pokušali da uđu ovome u trag. Čitao sam da se ovo kao pojavljuje kada se tek instalira Visual Studio pa sam mislio da neko možda ne zna kako ovo podesiti, no, ne gine mi dual boot.
    Zbog takvih stvari i čuvam sistem k'o oči u glavi.
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nema sistem nista s tim. Reinstalacija se moze raditi svaki dan ako imas backup ili dokumente drzis na odvojenoj particiji.