Juventus mozda kupovao utakmice

Discussion in 'Generalna diskusija' started by kamikaza, May 14, 2006.

  1. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    pozz

    ehh vijest koja je trennutno najzastupljenija u italijanskim medijima neznam kolko ste upoznati sa ovim al :

    Scandal could cost Juventus £200M

    Juventus could lose a staggering £200 MILLION from the results of the Italian wiretapping scandal.

    Gazzetta dello Sport says Juve could be thrown out of Serie A over the revelations emerging from the phone taps involving their director general Luciano Moggi.

    If Juve were dumped into Serie B, the £60 million-a-year Sky contract would be ripped up to be worth only £2 million. A 50 per cent reduction in their £7 million Nike deal would also take place.

    Clauses involving damage to image could also place in doubt the £15 million-a-year Tamoil sponsorship and the £2 million from Mediaset.

    All this would come on top of the expected mass exodus of Juve's stars, with the Turin giants being forced to take major losses on players who would refuse to play in Serie B.

    Juventus board resigns as scandal rumbles on


    The entire board of Juventus resigned yesterday sending shockwaves through the Italian game.

    The Italian football federation is investigating the content of tapped telephone conversations between Juve's general manager Luciano Moggi and a federation official responsible for selecting referees, in which they discuss appointments for games involving Juventus, who need a point in this weekend's final match to clinch another Serie A title.

    "The board has tendered its resignation," Juventus said in a brief statement last night.

    The club's share price fell by 10% yesterday. The case has rapidly snowballed, with public prosecutors in Turin, Rome and Naples reportedly investigating alleged widespread malpractice involving referees and several Serie A clubs.

    Antonio Di Pietro, the magistrate behind the team which investigated political corruption in the early 90s and sent 4,525 people to jail, said he saw many similarities between his case and the new scandal in football.

    "Nobody is really surprised at what is happening," Di Pietro told Gazzetta dello Sport. "It was the same with my case. Everybody knew that corruption was a very common practice among Italian politicians but you cannot do anything until you see someone with his hands in the marmalade. These telephone conversations, however, are clear evidence."

    sta mislite imal sta od ovog dal ce Juve ic u nizu ligu :(
     
  2. zilo

    zilo Komšija

    Boli me mantrak.Oni zgcru lovu,a mi da raspravljamo.Nek ispadne gamad.

    Nego,ispade nam Travnik... :mrgreen:
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    E OVO se zovu vijesti!!!
     
  4. Chem

    Chem Komšija

    ma jarane normala pa to je Italija
     
  5. Ace_

    Ace_ Aktivista

    Juve je jedina momcad uz Milan i Inter mislim, koja nikada nije bila u seriji B, kako stvari stoje ili ce osvojiti Scudetto ili ispasti u drugu ligu, ali nevjerujem jer prevelike su pare u pitanju da ispadne takva momcad, cuo sam da je su i Milan i Fiorentina umjesani u neka namjestanja
    Nebi volio da se Juve-u ista lose desi jer sam vatreni navijac Juventusa od svoje seste godine
     
  6. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    Samo Juve i Inter nikad nisu izbacivani al Milan je bio izbacen BAS ZBOG NAMJESTANJA UTAKMICA nesjecam se 197ineke
     
  7. Chem

    Chem Komšija

    Ma ne moze niko izbaciti Juventus,jaci su oni od zakona i vlade
     
  8. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    upravo tako. Svi možda znate kada je Paulo Rossi prodavao utakmice radi kladionice - kazna 5 godina neigranja. Ako je Juventus kupovao utakmice, ne bih se ni začudio da je to Milan radio, uzevši uobzir ko je vlasnik kluba - Silvio Berlusconni. Boli me briga ko je kupovao, nego u srijedu finale ! Barca će oderat Arsenal !
     
  9. zilo

    zilo Komšija

    Ma kakvi Talijani.Oni su za nas sto se tice stimanja male mace. :)
     
  10. FearLess

    FearLess Aktivista

    Jeli iko primjetio da u Bosni samo domacini pobjedjuju, rijetko kad gosti :D
     
  11. zilo

    zilo Komšija

    Pobjedjuju i gosti,ali samo na Grbavici. :evil:

    Ova bagra pogana okalja mog Želju. :( :( :(

    Sport je ogledalo jedne drzave.Lik BiH u tom ogledalu je naopak,ruzan i prljav.
     
  12. Ace_

    Ace_ Aktivista

    kod nas samo stavi keceve i 100KM i eto ti love,
    bio sam na stranici Juve-a, slike proslave, komentari, kaze DelPiero, Ne zanimaju me ova dogadjanja sada, mi imamo pravo biti sretni jer smo ovu titulu zasluzili.
    a Moggi kaze da se povlaci iz nogometa, daje ostavku i pocinje braniti cast od ovakvih izjava i neistina
    uglavno 90% da je Juve 29 put osvojio scudetto, jos jedan i treca zvijezdica na grbu :D
     
  13. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    da al ovo je zabrinjavajuce (po navijace JUventusa) recimo ako ih izbace iz lige samim tim EKIPA se raspada a zamislite italijansku ligu bez Juve-a i milana Inter je prica za sebe nisu 15 godia nista osvojili.



    Nista-mislim na neko veliko prvenstvo Serija A il Liga sampiona
     
  14. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    HAHAHA sad pocela istraga ZA MILAN INTER I FIORENTINU ocel ih sve pobacat u 2 ligu :mrgreen:
     
  15. Chem

    Chem Komšija

    Da Bog da svi ispali osim Rome :p
     
  16. FearLess

    FearLess Aktivista

    ako i pobaca u 2 ligu sta ce biti sa italijanskim fudbalom propasce skroz, ja mislim da ce doci kazna i od uefe pa nece imati 4 tima u Champions league.
     
  17. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Libo me neka stvar za Italijansku ligu! Kakvi ljudi,takva i djela. Al su im zene dobreeeeeeeeeeeeeee! 8)
     
  18. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    To je najgora moguća krkanska liga, i ovo nije ni čudo. Eno sam primjer Gatussa kako udara igrače je dokaz kakvi su seljačine i krkani. Nemam ništa protiv njihovih nekih tehničara, ali ima ih i krkanli.
     
  19. Chem

    Chem Komšija

    Pa Ronalda su s****** u Italiji,prava nasa liga samo s dosta vise novca
     
  20. zilo

    zilo Komšija

    Milan i Inter imaju najbolje trebe na tribinama. :D