K: Graficka karta 150-200 KM

Discussion in 'Računari i komponente' started by anel007, Dec 25, 2016.

  1. anel007

    anel007 Komšija

    Izgleda 6850 nakom 4-5 godina kako je kod mene izdahnula, artifekti pocese odjednom

    [​IMG]

    Posto nisam nesto plaho s novcima trazim novu ili polovnu u rangu iz naslova. Gledam maloproje na piku momak prodaje R9 270X za 180 KM a posto pojma nemam kako se bilo sta krece sa cijenom kad je hardver u pitanju slobodnp pisite valja li to cemu kao i vase preporuke, znaci ne planiram je mijenjai dok ne crkne kao i ova pa et bilo bi pozeljno najbolje sto se moze izvuci za ovoliko novca.

    Sent from my Alcatel Idol 3 using Tapatalk
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    180KM za 270X je odlična cijena, možda i predobra, treba tu karticu prvo probati prije nego daš novac.
     
  3. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    izgleda niko ne prodaje solidne kartice do cijene od 150 KM :D

    ne znam kako vama ide kupoprodaja po piku ali ja sam izgleda bas baksuz
    neki dan naletim na graficku gtx 750 (pisalo da je TI),a ono izgleda obicna gtx 750 sa pasivnim hladjenjem,ova sa linka,bila cijena 125 KM
    http://www.olx.ba/artikal/23760258/nvidia-geforce-palit-gtx-750-ti/
    a tamo na mjestima gdje pisu detalji,specifikacije nidji veze...i javim se prodavacu (neprovjeren) i pitam detaljnije o kartici a ono izgleda neki balavac ,dijete to prodaje,ne zna ni sta prodaje,ni koji je artikal,ma nista nema pojma
    danas udjem na pik,vidim stavio cijenu sa 125 KM na 300 KM hahaha
    za 300 KM kupiti gtx 1050 :D
    svako malo naletim na nekog pacijenta na piku,to je nevjerotavno
    a sta sam se svega nagledao dok sam trazio centralnu jedinicu ,ludnica
     
  4. Neraa

    Neraa Aktivista

    Ja sam 14. u Bosni ako ti odgovara Asus 270x DCU2 mislim da je jos u garanciji. Cijena bi bila oko 200KM sa dostavom.
     
  5. anel007

    anel007 Komšija

    Re: RE: Re: K: Graficka karta 150-200 KM

    Dugo mi je to cekati druze, moram kupiti sta brzo jer ne mogu bez racunara biti zbog raznih obaveza

    Hvala tebi u svakom slucaju

    Sent from my Alcatel Idol 3 using Tapatalk
     
  6. Neraa

    Neraa Aktivista

    Znam kako ti je bez racunara zato sam i pisao ako nije dugo, sretno u kupovini i testiraj dobro prije kupovine. :smt006
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ima li sta za mene u rangu gtx 750ti ili r7 260x i tako to
    problem kod mene je sto sam ogranicen na kartice sa samo jednim dodatnim 6pinskim konektorom
    za sve jace bi morao mijenjati i napajanje a to mi je dodatni trosak
     
  8. Neraa

    Neraa Aktivista

    Ovo je moja kartica ne nabavljam nesto vani pa preprodajem u Bosni tako da nemam nazalost nista za tebe i ovu mijenjam jer je tanka za 4k rezoluciju :D
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    jbga,evo mjesec dana trazim karticu i nista
    koristim prastaru hd 4670 ,ima dva izlaza pa mogu spojiti TV i monitor a inace za igrice nije vec godinama :D
     
  10. fipi

    fipi Aktivista

    Ispeci je, u slicnoj situaciji sam bio sa svojom HD 6870 i evo je radi ponovo vec godinu ipo. Koliko se sjecam po ovom videu sam radio. Kolegi mi se isto desilo sa istom grafickom i kod njega uspjelo. Evo videa https://www.youtube.com/watch?v=DmzGnjJNZrM
     
  11. anel007

    anel007 Komšija

    kupljena vec druga a ova je obecana kolegi taletu pa nek je on kuha i pece

    lik sto je prodavao 270x za 180 KM se ne javlja a i cijena mi je sumnjiva skroz tako da sam preskocio, kupio r9 270 za 190 KM i evo je radi bez ikakvih problema

    moze lock na ovo