K: graficku do 200 KM sa vazecom garancijom

Discussion in 'Računari i komponente' started by mirseth, Apr 29, 2015.

  1. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ako vam se da cekat do jula bujrum.
     
  2. mirseth

    mirseth Aktivista

    Re: Odg: K: graficku do 200 KM sa vazecom garancijom

    Jedino ako je za novu kartu ta cijena isplati mi se uzeti jer mi garancija iz svedske nista ne znaci ako budem polovnu uzimao.
    Kakve su cijene za nove graficke u Svedskoj ? Moze li se probrati sta fino za 100 eura ?
     
  3. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Cisto sumnjam da je nova, jer kod njih je novo skupo kao i kod nas.
     
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Moja cijela masina je polovna, tako da objesi te garancije macku o rep.
    Za ove sto su mi pisali PM, javim sutra
     
  5. rainman

    rainman Aktivista


    Provjerio danas, kupljena u Decembru 2013 tako da sumnjam da ima garanciju, bila je meni se čini oko godinu dana garancije u shopu.
     
  6. darsh

    darsh Aktivista

    Što se nebi dalo čekati samo ti ponesi raji s foruma :D
     
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    https://translate.google.com/translate? ... edit-text=
    Ovaj vikend su besplatni oglasi, tako da se tona stvari prodaje. Po mogucnosti gledajte da pise Stockholm u oglasu :)

    Nemam vremena da browsam toliko ovih dana, dijeca i posao pritisli, pa ako sta vidite, posaljite mi link, da se pocjenkam:)
     
  8. elvirbej

    elvirbej Aktivista

    Drug ti ako mozes ponesi torbu svega ja cu ti kupiti. Nijee bitno sta je i koliko si ti dobar samo da se ja mogu uklopiti. :)
     
  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Hahaha, pa nije mi do tovarenja, dio svakome, eventualno plocu/cpu. Imam roof box, moze se, ali ko ce se peglat.
     
  10. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ja da sam pri parama, imao bi pun kombi robe da mi dobacis. :mrgreen:
     
  11. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ma znam. Kontao sam na masivnije slanje polovnih stvari. Cak i na stranicu za otkup polovnog hardvera. Nemam vremena da se bakcem oko toga, a kolicina stvari koje moram obrnuti za neku zaradu je velika.
     
  12. black

    black Komšija

    Mozes skoro 50% uzeti na vecini dijelova. Ovdje evo npr. GTX 680 je jako slabo zastupljena ali ono sto ima je 400 KM polovno.
     
  13. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Nije to bas tako... Ne mozes gledati cijene na piku iz jednostavnog razloga sto on tu karticu ne moze odmah prodati ni za 300.
    Bas je jedna gtx770 stajala na piku jedno mjesec dana po cijeni 350, cini mi se i garanciju da je imala, a sada pogledas najjeftinija 650 - sve ti je jasno. Ja sam prodavao gtx780 sa blokom za 450 pa nije otisla bas iste sedmice. Ima tu jos uloziti onda vrijeme, trud, prevoz...tako da je jedina opcija koja ima smisla - kolicina, kako je zeleni vec rekao.
    Posto vec imam iskustva sa kupovinom u svedskoj, mogu da kazem da se nabere dosta troskova, pa cekanje na povoljan deal, a da ne kazem cekanje + da je od provjerenog prodavaca. Ako ne odes licno po graficku, dodaj 30KM za svedsku postu, onda eventualno jos 30 da dodje ovamo (u slucaju da se salje pojedinacno). Ako ti placas paypalom, dodaj jos 10-20-30 provizije u zavisnosti od vrijednosti.
    Kurs krune zna poprilicno da varira, sada je povoljan i 1000kr (gtx680) je 210KM, ali i to kroz para dana moze biti 225, tako da nisi se ni okrenuo i ubrzo te gtx680 sa planiranih 210 izadje haman 300KM. Onda skontas da si vjerovatno mogao ovu sa pika kupiti za 350 i postavlja se pitanje vrijedi li sav taj trud 50KM a o rizicima da ne pricam.
    Ljudi su skepticni po pitanju garancije pa prodaja ide sporo, a i nije neka kupovna moc, mahom se nude zamjene. Malo bi bilo drugacije da Zeleni skupi 10ak grafickih koje je pokupio licno, pa ih ponese usput kada bude dolazio, eh onda da ih proda moze izvuci finu cifru jer nema dodatnih troskova. Ali opet, ne dolazi ovamo da se nalazi sa ljudima i dopisuje/dogovara, vjerovatno bi odabrao opciju da zaradi pola cifre i proda odjednom. :smt003
     
  14. darsh

    darsh Aktivista

    Istina na piku je teško prodati išta, većinom je to gnjavaža sa zamjenama.
    Vidim da ima ovih što donose iz Njemačke, Austrije pa prodaju po piku ali je većinom to stari krš.
     
  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Hronična besparica u vilajetu.

    Znam par likova što dovlače otpisane računare i švice. Zarada je oko 50km po računaru ali im garaže izgledaju kao pc graveyard
     
  16. darsh

    darsh Aktivista

    Evo ga izgleda zanimljivo ako možeš ovo ikako ubodi meni i ponesi

    http://www.sweclockers.com/marknad/1125 ... r9-285-2gb

    Ako google dobro shvaća švedski kartica korištena samo 3 sedmice i odložena, ako sam dobro sračunao cijena je negdje oko 170km?

    Uh ima svašta gtx 680 200km, gtx 660ti 125km, legendarni i5 2500k za 100km itd :smt007
     
  17. mirseth

    mirseth Aktivista