K: Graficku kartu 250-300 KM

Discussion in 'Računari i komponente' started by anel007, Jul 24, 2018.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. anel007

    anel007 Komšija

    Posto mi je stara R9 270 izgleda otisla u vjecna lovista (radi do inataliranja drivera a pri instaliranju nakon onog prvog zvuka kao kad iskljucis neki uredjaj iz računara samo ostane na crnom ekranu i više ne mrda) zanima me sta se najvise isplati kupiti za cijenu od tih nekih 250 (20-30 KM gore dole), protegao bih se na 300 samo ako bi bas bila super ponuda. Igre igram povremeno jer se nema bas vremena a i to igranje je na obicnom fullhd monitoru.

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  2. igor.g

    igor.g Komšija

    gtx 1050ti ili rx560 koja je nekih 10-20 tak % slabija zavisno od igre, ali je i 50km jeftinija.
     
  3. anel007

    anel007 Komšija

    1050ti tesko da se uklapa cijenom dok npr. vidim za 250 KM r9 380, kao i modela 280x koji su po testovima bolji od gtx 560, odavno ne pratim hardware pa stvarno ne znam na sto obratiti paznju

    Da napomenem ne bjezim ni od polovnih grafickih jer novo za ovoliko para tesko da ima sta da valja.

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  4. veki81

    veki81 Aktivista

    Mozda ce ova moja iz sig-a biti uskoro na prodaju pa ako do tad nista ne kupis javim ti se naravno ako ti odgovara.
     
  5. anel007

    anel007 Komšija

    A u potpisu je koja, ne vidim potpis na tt?

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  6. veki81

    veki81 Aktivista

    ASUS DCU II GTX780
     
  7. Neraa

    Neraa Aktivista

  8. anel007

    anel007 Komšija

    Bacio brzinski pogled na olx kad je ta grafa u pitanju i daleko je ovo od mog cjenovnog ranga, jedino alo bi kolega spustio cijenu jesmo 70%

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  9. Tensai

    Tensai Komšija

    ja sam vidio na par mjesta da ima r9 290x za nekih 300KM to je najjace sto mozes uzet sa ze pare
     
  10. anel007

    anel007 Komšija

    Ja sam za oko 300 jedino vidio na olx-u 290 verziju i to onu sa blower hladjenjem sto me nekako odmah u startu odbija. Koliko vidim r9 380 sa cijenom od 250 KM mi je nekako najbolji omjer uloženo-dobijeno

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  11. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ma 380 zaobidji, slaba joj je propusnost, bolje pokusaj naci 280x. Ako se sta nije promijenilo oko drivera, 280x je bila bolja. Istrazi malo oko toga.
     
  12. anel007

    anel007 Komšija

    Gledao sam bas jucer poredjenja te dvije karte i u performansama su tu negdje bar po testovima, obje se mogu naci od 250 KM pa na dalje

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  13. anel007

    anel007 Komšija

    Nudi mi prodavac ovu kartu za 280 sa uracunatom postarinom:

    AMD SAPPHIRE Vapor-X R9 280X 3GB DDR5 (290 KM)
    https://www.olx.ba/r/29709227/1332

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  14. Stryker

    Stryker Komšija

    Kolega, javi ako si zainteresovan za HD7970 3GB, blower verzija, za slične pare, Sarajevo.
     
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Koja je poenta kupovine ovih starih amd grafičkih?
     
  16. igor.g

    igor.g Komšija

    Da se grije zimi :rolleyes::cool:
     
    Vedo likes this.
  17. Neraa

    Neraa Aktivista

    Stvarno su cijene polovnih Gpu u Bosni smijesne, 150-160€ je realna cijena za rx470 4gb kao i 1050ti.
    Ja prosle godine uzeo u DE 1060 6gb za 200€ sa dostavom i garancijom jos 1.5godinu.
     
  18. anel007

    anel007 Komšija

    Peonta je sto trenutno nema nista jace za novac koji sam spreman izdvojiti, ako postoji neka zadnje generacije za ovu cijenu i iste jačine preporuci je kralju slobodno, necu se ja ljutiti

    Ne bih kolega blower verzije, zbog toga sam i r9 290 preskakao jer su za slicne novce bile samo te verzije u opticaju.

    A sto se tice cijene znam da su kriza ali jbg nemam nikog ko bi mi to kupio vani i dobacio ovdje, krpim se na nasem trzistu kako mogu i pokrivam koliko mi je jorgan velik.

    Sent from my Huawei Honor 8 using Tapatalk
     
  19. anel007

    anel007 Komšija

    moze lock ovdje, na kraju kupljena ta Vapor-X verzija sa linka i za sad radi super
     
Thread Status:
Not open for further replies.