K: grafičku kartu

Discussion in 'Računari i komponente' started by Aldiin, Dec 1, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Pozdrav.
    Treba mi grafička kartica do nekih 400km. Poželjno da ima garanciju i full pakovanje.
    Grafičku testiramo kod mene, sjednete uz kaficu pola sata i to je to.
    062 552 320
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Hvala ti druže puno gledao sam ovo isto powercolor nikad mi se nije dobar pokazao a i 400km je vrh vrhone što mogu dati za karticu.
    Pogledat ću ovu 7970 ona mi se čini kao super izbor, elvirbej voli dilat ove kartice svako malo neka nova vidjet cu i s' njim, RoyalQueen iskreno nikad čuo tako da se ne želim u to upuštati, od bokaka je preskupa mi ova, a toxic ova je odlicna ali je koristena za mining tako da izbjegavam to u sirokom luku.

    Ima i neka gtx760 na piku ali poredo ovih R9 nema smisla uzimati gtx.
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ove Powercolor su super, ovakvu samo 280X (ali je identicna) ima dmr sa foruma, bas fina karta, ima fin cooler i metalni backplate.
    Imao sam licno Powercolor R9 270X PCS+ i samo mogu da pohvalim, super hladna i tiha krta, veoma kvalitetna.

    http://www.ocaholic.ch/modules/smartsection/item.php?itemid=1193

    Royal Queen je Club3D, to je u stvari isti proizvodjac kao Powercolor (to su brandovi njihove krovne kompanije TUL), isto tako RoyalQueen je fina karta.

    http://www.tweak.dk/review/Club3D_Radeon_R9_280X_RoyalQueen_3GB/2014/1/1
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma đaba druže kad nemam 430km i ovo sam knap izdvojio, vjeruj mi ubi me studentski život.
    Evo razgovarao sam za nekih 320km od prijatelja da uzmem gtx760 što je odlično, ako to ne bude uzet ću neku od ovih gore.
     
  6. anel007

    anel007 Komšija

    koliko sam ja shvatio toxic nije koristena za rudarenje vec je dobijena kao zamjena za jednu koje je u garantnom roku crkla od rudarenja
     
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Istina druže međutim, ako je onu koristio za to koristio je i ovu sigurno da završi započeti proces ili nešto. Ne isplati se to druže, gledam ovu 7970 stvarno je jedna velika zvijer, prejaka grafika
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Zapravo MSI HD7970 Lightning nije nista sporija od R9 280X jer je Lightning visoko klokana out of the box (1070/1400MHz).

    Koliko vidim prodavac kaze da ima i preko 2 god garancije, ja da kupujem kartu deff bi ovu uzeo.

    http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/HD_7970_Lightning/

    P.S.: TPU napominje da je karta veoma bucna tako ta obratis na to paznju ako si osjetljiv na bucne komponente.

    Opet Guru3D review kaze da je karta prilicno tiha i da se ne grije mnogo . 63C max, dok je na TPU recenziji otisla do 76C, moguce da je TechPowerUp dobio primjerak sa lose namazanom termalnom pastom na GPU.

    http://www.guru3d.com/articles_pages/msi_radeon_hd_7970_lightning_review,12.html
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

    Momak zeli face to face :)
    (Sarajevo)

    [​IMG]

    Moja 270X se ne znoji na 1440x900 (od 1920x1200) na koliko igram, tako da i meni dobra ova 7970 :)
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Uglavnom večeras će momak doći da isprobamo grafičku karticu.
     
  11. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ja sam nedavno mjenjao 6850 za r9 270 i fakat je kartica beton, gigabyte ili asus imaju pravo dobre hladnjake
     
  12. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Isprobali grafičku karticu, probali 2 pcie slota, 16x zatim 8x graficka ne baca sliku. Update bios od ploce, resetovali i cmos i bios msm isto je to al eto oba nacina. Integrisana radi odmah, kuleri se okrecu grafa svijetli, ali nazalost slike nema.. Do cega moze biti ova 7970 je u pitanju?
     
  13. Sena

    Sena Veteran foruma

    Jesi li prije imao diskretnu grafu?
     
  14. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Jesam imao asus gtx660 ti, imao msi gtx660.
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kao sto rece Sena probaj drugu kartu, takodje pregledaj da li si dobro skopcao PCIE konektore za napajanje grafe, probaj oba DVI porta na grafi , HDMI ako imas kabal i DisplayPort.

    I koja je ploca u pitanju?
    Koja je napojna u pitanju?
    Takodje pogledaj u BIOS-u setting za integrisani GPU (iGPU) da nije stavljen na iGPU pa nece da baci sliku na grafiku, moras disable iGPU u BIOS-u ploce.
     
  16. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Drugu kartu ne mogu nikako probati, ali probavao sam oba PCI-E slota tako da nije do toga sigurno. Ploča je GA-Z87X-D3H. Nema šanse da je do nje, ploča čuvana mažena i pažena, nije stara ni pola godine. Takodje napojna je nova, niti jedna grafička nije na njoj radila, Thermaltake SE 630w. Pokusavao sam sve, oba dvi izlaza na grafičkoj ali ništa. Isključivao sam iGPU u biosu onda pokušavao ali nije htjelo opet, jednostavno sve sam pokušao ali grafička kao da je mrtva. Onda resetovao cmos, opet pokusao ali opet black screen. Prebacio na iGPU sve uredu.
     
  17. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pa mozda je ta HD7970 riknula ili je slucaj rijetke ali moguce nekompatibilnosti sa plocom.
    A i ta napojna nije kakva sreca, bolje reci brandirano smece.

    Kako kazes ni jedna grafika nije na toj napojnoj radila pa mozda je bas problem u njoj tj do neispravnih PCIE napojnih konektora.
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Moze biti da je do napojne.

    edit: king je bio brzi.
     
  19. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma pod radila sam mislio ono na duži period. Ova MSi je bila pola dana kod mene, bez ikavih problema je tad radila, ali kao što kažem to je ništa.
    Kao što sam rekao grafička nije bila u full loadu, tako da bi trebala da se registruje ako ništa. Pa onda da se ugasi od slabe napojne.
    Takođe' na backplatu je svijetlila plava boja, a i kuleri su se normalno okretali.
     
  20. KingT

    KingT Veteran foruma

    Nista druze trazi drugu grafiku, ocigledna ta ili nije ispravna ili ti nekako ne odgovara.
     
Thread Status:
Not open for further replies.