K: grafičku kartu

Discussion in 'Računari i komponente' started by Aldiin, Dec 1, 2014.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ništa evo kontaktirao sam momka za gtx760, doći će sutra pa ću vam javiti. Uglavnom hvala vam obojici puno!
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Pojedine Gigabyte Z87 ploče imaju problema sa PCIE slot-ovima. Jednostavno nisu kompatibilne sa određenim kartama pa dobiješ crn ekran ili u nekim slučajevima slot radi samo u 4x/8x režimu.
     
  3. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    UPDATE BIOSA RIJEŠIO STVAR! :D :D :D

    KOJA LJEPOTICA
     
  4. KingT

    KingT Veteran foruma

    Super, sretno i postavi koju slikicu racunara u temi "Koje kuciste posjedujete".
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Važi bit će vam sutra par slika, evo jedna samo da vidite malo grafu, sutra kad se to fino očisti bit ce. Noctua je prljava pravo, i ostatak kucista :D

    http://pokit.org/get/?05ba75498e45a775d ... d80e73.jpg

    usput 14fps razlike izmedju gtx660 ti i ove u valley benchmarku
     
  6. dmr

    dmr Veteran foruma

    Da nije reflow odradio :), hajd da je bio potreban update biosa maticne al za grafu mi nema logike :)
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Pa maticna je novija od grafike, logicno je da se grafici radi BIOS update da bi podrzavala noviji HW.

    Isto radis sa maticnom plocom kada npr za taj socket izadje novi CPU, znaci ide BIOS update maticne.
     
  8. Sena

    Sena Veteran foruma

    Slicnu stvar imao kad sam kupio gtx 780 na z77x-ud5h, bootalo je ali be se freezalo na boot screenu.

    Bios flash ploce je rjesio problem.
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    U tvom slucaju je bila obrnuta stvar tj maticna je starija od grafike (Juni 2012 vs Maj 2013) tako da je logican fix bio update BIOS-a ploce.
     
  10. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Upravo kao što kolega kaže. Ja sam zadovoljan, testirao sam pola sata grafička udara oko 67c. Možda i napišem neki reviev ako budem ugrabio vremena.
     
  11. dmr

    dmr Veteran foruma

    Nikad nisam cuo da grafi treba noviji bios da bi radila na novijoj maticnoj, a imo grafa po 5 godina stare a radile na novim maticnim.
     
  12. igor.g

    igor.g Komšija

    Ja sam morao flashat MSI radi nekog buga sa novijim Nvidia driverima(ventovi random se pale/gase u idle)
     
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma stvarno nije bitno grafička je kupljena krajem 2013, a ima 36mj garancije kod Peropa, tako da nemam nikakvih briga iskreno.
     
  14. dmr

    dmr Veteran foruma

    to je drugo, nema veze sa maticnom, al eto ako ima garanciju nije lose osim ako budes moro placat postarinu :). Sretno!
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Nemoj se bas veseliti kod perop gare, ja sam za plocu morao cekati 2 mjeseca da bi dobio novac nazad, znaci sporo ide, veoma sporo.
     
  16. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Pa to je ok da si dobio novac , nisi oštećen. Meni je perop dva puta mijenjao ploče, prvi put mjesec dana , a drugi put oko 3 sedmice čekanja. Prva došla neispravna(Gigabyte)a zamjenska(Asus) riknula iz čista mira nakon godinu i dobio istu , garancija se nastavlja od ove Asus zamjenske tj još 2 godine. Jednom(prije dvije godine otprilike) sa ugovorio tablet , nakon uplate stigla vijest da čekam (nestalo ih) ili povrat novca što je na kraju i bilo. Odličan pik dealer sa fiskalnim računom , garantnim papirom itd itd
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    U legit radnjama imaju pravo da zadrze artikl i do 45 dana. Kod zajeba bude i više, a mizerne su šanse da dobiješ povrat novca tako da tih 60 dana i novac nazad nije loš slucaj.
     
  18. bhd

    bhd Veteran foruma


    Ja redovno imao probleme sa novom gigabyte 280x.
    Na kraju dobio novu MSI 280x u zamjeni.
    Cak se i na ovoj desava da baci artefakt nekad, ali navikne se covjek. Meni su preporucili da opet mjenjam (iz msi) u comtrade.. Garancija vrijedi jos 2 godine libo me kad dojadi ili se nastavi desavat vratim.

    Sto ce reci da ima serija koje su im felericne pogotov kad se na vrat na nos izbacuju proizvodi.
     
  19. dmr

    dmr Veteran foruma

    i sta si htio rec, zasto si mene kvoto? :D
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    nadoveza se na ovaj update biosa graficke kada pravi iz bilo kojih razloga problem...
    sto se predlaze i za nove
     
Thread Status:
Not open for further replies.