K: Kuciste

Discussion in 'Računari i komponente' started by Konjislav, Feb 10, 2009.

  1. Encor3

    Encor3 Aktivista

    Sva kucista koja imaju na web stranici imaju i u radnji tako da mozes pogledati izbliza. Sva ova Aplus kucista imaju sa strane 250mm ventilator, koji radi na 600-1000rpm(ima nazad potenciometar kojim to regulises). Ja imam Clio II i zadovoljan sam, samo morat ces improvizovati neki filter za prasinu ako uzmes Aplus jer ventilator usisava sve zivo. Hladjenje je zato jako dobro. Kod mene samo on ubacuje zrak, bez ikakvih drugih ventilatora, stvara pozitivan pritisak, zrak izlazi kroz sve moguce rupe. Sa temperaturama nemam nikakvih problema, imam Sapphire 4850, idle 25-30, u loadu 48-53 stepeni, nikad nije isla preko toga(doduse na stock frekvencijama je). Intel E7300 na 3.33Ghz i 1.3v na stock hladjenju ne prelazi 55 u loadu. Osim toga ventilator direktno puse na memoriju i veci dio ploce. Imaju i jednog Chiefteca, koji je isto solidan, ja sam gledao i njega, mislio ga uzeti ali eto isao sam na ovo malo nekovnecionalno kuciste, i nisam se pokajao. Nadam se da sam ti malo olaksao. :)
     
  2. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ma ne, dobro to. Nego pitam ima li ingel u Sarajevu? Hvala ti za info. Meni je najbitnija stavka kod ovog kucista da ima hladjenje za diskove (mislim da mi je prosli 500 GB lego radi nehladjenja), te eventualno sa strane fan da puse po citavoj ploci, te napojnu i jedan fan za outtake, i stavio bih mozda jos 1 za intake.
     
  3. wireless

    wireless Novi član

    Nema Ingel u Sa, ali vrse dostavu. (10KM)
     
  4. pac

    pac Komšija

  5. kAcA

    kAcA Aktivista

    Izgleda uopste ne citate sta se pise...Covjek je 2x napisao da ima i naveo gdje
     
  6. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Predlažem ti CoolerMaster Centurion C5, moglo bi se naći do 100 KM
     
  7. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Gdje bi se moglo naci?
     
  8. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Jedno brzinsko pitanje: sta je bolje 6 x 80mm x 25 ili 2 x 120mm x 38? (sto se tice protoka zraka i buke)
     
  9. pac

    pac Komšija

    2×12 bi reko.
     
  10. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    2 x 120mm, po oba kriterija. Naravno oboriti na 7V.
     
  11. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    2x120 to je sigurno samo trebas obratiti paznju jer te 38mm 120ke cesto budu na nosacu sa gumicama protiv vibracija pa ih nije moguce okretati po zelji,budu za intake ili outtake pa skuzi to prije kupovine.
     
  12. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ma i pretpostavljo sam da su bolja ova 2, nego onih 6. Sta je bolje dvije 120-tke na intake ili outtake :D (u slucaju da bude fixiran smjer, mada gledacu da ne bude)?
     
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Joj ti pitanja :lol:

    Pa valjda nekom zdravom logikom mozes zakljuciti da ti je potreban da jedan uvlaci a da jedan izvlaci zrak? Jedino ako imas fetis na pozitivan pritisak u kucistu pa ti je cejf da iz svake rupice vjetric piri.
     
  14. Tir Anasazi

    Tir Anasazi Komšija

    Ja sam ga prije 1. god. kupio u Chip-u (Unipromet), tad je cijena bila 119,00 KM. Mislim da jos nabavljaju ovaj model, uglavnom CoolerMaster imaju svakako u ponudi.
     
  15. iznogud

    iznogud Novi član

    kakav fixiran smjer, okrenes ga naguzicke i eto ti drugi smjer? :shock:
     
  16. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ma neko je ovdje spomenuo da moze da bude fixiran smjer ako dodju gumice protiv vibracija na ventilatoru.
    Neko je bio Dino. :)
     
  17. Konjislav

    Konjislav Komšija