K:Napojna jedinica

Discussion in 'Računari i komponente' started by mirseth, Jan 18, 2015.

  1. mirseth

    mirseth Aktivista

    Izgleda da mi je riknula napojna.Samo pocne da vrti ventilatore par sekundi pa se ugasi.I tako u nedogled.Ovo mi se desilo kad sam iskljucio osigurac na zidu dok mi je komp bio upaljen.Treba mi napojna nova ili polovna do 100 KM, minimum 500w i efikasnosti preko 75%. Ima li neko ponudu ili prijedlog sta da kupim? Hvala unaprijed.
     
  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. mirseth

    mirseth Aktivista

    Re: Odg: K:Napojna jedinica

    Jel ovo mislis da se zavrti vent a napojna je istekana iz struje i nista nije prikljuceno na nju?
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  4. mirseth

    mirseth Aktivista

    Re: Odg: K:Napojna jedinica

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  5. KingT

    KingT Veteran foruma

    Kako ce se bilo sta zavrtiti ako je istekano iz struje?

    Sve komponente iskopcane sa napojne, napojna skopcana na izvor struje, spojis zelenu i crnu zicu (jedna su do druge na 24 pin konektoru).

    Onda ukljucis napojnu na prekidacu i treba da vrti ventilator na napojnoj.

    Ako ne zavrti vent na napojnoj ili ga zavrti pa se sama iskljuci znaci da je napojna pokvarena.

    Ako vrti ventilator sve dok ti ne iskljucis napojnu na prekidacu onda je napojna najvjerovatnije ispravna a nesto drugo u PC-u pokvareno.
     
  6. mirseth

    mirseth Aktivista

    Re: Odg: K:Napojna jedinica

    Ok, probam i to. Evo probao sam u medjuvremenu na drugom kompu pentium 4 koji je isto nesto sjeban a kojem se samo vrte svi ventovi ali ne boota da prikljucim napojnu i na njemu ona vrti ventove bez prekida koji imam na glavnom kompu.Evo jos par detalja sto sam uhvatio na glavnom kompu.Kad pritisnem power dugme upale se lampice,pocne vrtiti dvd i svi ventovi osim onog na cpu koji samo malo trzne al se ne zavrti i onda poslije 2-3 sek. samo se ugasi sve i poslije 2-3 sek. opet pocnu da se pale lampice i ventovi i to se ponavlja u krug.
     
  7. mirseth

    mirseth Aktivista

    Probao sa zicom, radi napojna.
    Onda mi onako bezveze pade napamet da izvadim bateriju sa matične ploče na minutu, mozda proradi.
    I proradio komp.
    Hvala svima na savjetima i sugestijama.
    Nista od kupovine nove napojne trenutno.
    Moze lock na temu ako nema niko nista dodati.
     
  8. KingT

    KingT Veteran foruma

    Super, sretno. :smt006