K: Noctua NH-D14

Discussion in 'Računari i komponente' started by rijads, Jul 24, 2013.

  1. rijads

    rijads Aktivista

  2. sumeir

    sumeir Komšija

    Vidi na Piku.ba i ovdje su spominjali lika didi_sa dovlači robu iz Srbije. A probaj i lokalne radnje dali oni mogu dobaviti ako si u Sarajevu.
     
  3. neko

    neko Aktivista

    ja kupovao od didija. nije se još ništa pokvarilo, pa ne znam jel' fer za garanciju, ali sve ostalo je fer i korektno. moje preporuke.
     
  4. Sena

    Sena Veteran foruma

    Fer je didi za sve, meni je vratio lovu.
     
  5. rijads

    rijads Aktivista

    Zahvaljujem na informacijama, poslao sam poruku didiju preko pika.
     
  6. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    takodjer slobodno mozes kontaktirati i lika s nickom mickey84
    Lik radi ko doksa. Jednostavan, korektan, brz i dostupan. didja sam ja cekao 5 dana na odgovor kad sam kupovao 7950. Mickey ima skoro milju transakacija i sve sa pozitivnim feedbackom, sto govori dovoljno cak i vise nego sto treba :) ja sam imao 2 deala s njim (AMD 7950 i jedan PC od 1100KM), i sve sam dobio u roku od 2 dana :)
     
  7. Mujka

    Mujka Komšija

    takodje 2 monitora i graficku od njega narucio sve u 1 do 2 dana max dostavljeno
     
  8. rijads

    rijads Aktivista

    Kontaktirao sam ih jos ne odgovaraju, takodje nasao u pc plus da imaju, zvao ih, kazu out of stock, pitam da naruce, kaze mogu naruciti moram ostaviti samo podatke, kasnije mi javljaju nisu u mogucnosti naruciti ovaj model i nude mi neke wannabe modele. Sta je ovo sa ovim cooler-om ?
     
  9. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Sta je sa genelec.ba?? Zar nisu oni imali noctua?
     
  10. rijads

    rijads Aktivista

    Da oni bi morali imati, cak i na noctua.at stranici pise:
    [​IMG]

    Ali kada sam ih zvao, nemaju nh-d14 modela.... Cak mi je prodavac rekao kako ovaj cooler ne podrzava 1150 socket... jer ne pise u detaljima.....
    Mickey i didi_sa jos ne odgovaraju :/
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Prodavac je moron. Ako podrzava 1155, podrzava i 1150. Genelec je firma sa najgorom politikom narudzbe i dostave, meni nisu mogli naruciti Noctua proizvod iako su navodno zastupnici.
     
  12. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Ma PIK (pouzdani prodavači) je haman postao default mjesto za kupovinu, ove naše firme propadaju u zemlju fakat... Sramota, ponuda siromašna, cijene užasne.

    Kolega, jel baš mora biti Noctua? Bolje traži dalje, izgubićeš živaca čekajući dobru priliku, imaš Phanteks, Thermalright... ili neki drugi model Noctue.
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

  14. rijads

    rijads Aktivista

    Izgleda nista od d14 coolera, njega sam trazio jer ga svi hvale i govore da je najbolji cooler na trzistu. Meni treba cooler za hladjenje 4770k na rog hero ploci, da odgovara ram modulima G.Skill trident X 2400mhz, probat cu 4.6-4.8 ghz, planiram ici do 1.3V, tako da neznam koji cooler bi bio dovoljan za hladjenje, jer cujem da se haswell grije vise nego prethodna generacija, a posto sam upgrade napravio sa e7200 775, logicno je da cu na zadnju generaciju (Prije nego pocnu komentari o tome). Pa ako neko ima iskustva sa ovim, molim neka predlozi coolere, u medjuvremenu bas gledam reviews za ovaj NH-U14S i takodje izgleda da daje dobre temparature.
     
  15. Tensai

    Tensai Komšija


    Tačno ja u cijelom sarajevu ne mogu da nadjem 6 pinski kaba za grafičku.U Imtecu prodavač i ne zna šta je to i daje mi molex to Sata kabal.Moraću sa ebaya naručit.

    Ja bih i ovaj hladnjak pokušao odnekle da naručim.
     
  16. Konjislav

    Konjislav Komšija

  17. KingT

    KingT Veteran foruma

    Evo da ustedis i vrijeme i novac, 4.6 - 4.8GHz overclock mozes da zaboravis bez obzira kakav hladnjak nabavis, i da stavis vodeno hladjenje od 1500KM opet od toga nema nista.

    Sve dok ne skines IHS sa procesora (poznato kao delid) i ne zamjenis pastu od tako visokog overclocka nema nista na tom procesoru.

    Problem je sto izmedju jezgre samog procesora i IHS-a (onog metalnog dijela na procesoru) Intel je koristio losu termalnu pastu , teko da nema vezze kakav cooler instaliras on nece hladiti procesor kako treba, pogotovo sa 1.3V i na 4.6GHz.

    Temperature ima da skoce na 100C :)

    Naravno ako izvrsis delid onda gubis garanciju na procesor, plus sto je veoma rizicno jer postoji velika vjerovatnoca da ces da unistit procesor (pogotovo ako nemas iskustva sa tim).
     
  18. Pionir

    Pionir Overclocker

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  19. rijads

    rijads Aktivista

    Zbog tezine i velicine coolera ~30eur shipment + skuplji je od 50km, tako da ce me to previse doci...

    Evo sada ni taj cooler nemogu nigdje naci...

    Zavisi od chipova najvise koliki oc mogu, iako najvjerovatnije necu moci toliki oc, hocu da vidim dokle mi moze chip ici sa nekim "decent" coolerom.
    Ne planiram delidovanje raditi, bar ne dok imam garanciju procesora.

    Nisam znao da salju dzabe te mounting kitove, mada nemam coolera za koji bi mi to trebalo, ne bih isao na vodeno hladjenje jer mogu bolje temparature postici sa air coolingom za te pare, a kada bih isao na vodeno hladjenje isao bih full, ali trenutno nemam pare za to, a opet problemi sa narudzbom...
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  20. anel007

    anel007 Komšija

    moram se sloziti s ovim, pocela mi polako crkavati tastatura i odem na imtecovu stranicu da narucim nekakvu a4tech cisto da ne moram vise trpiti kad A tipka zapne ali evo vec 10 dana cekam da im posalju primjerak iz travnika ili mostara, sreca im je samo pa sam lijen i mrsko mi obilaziti prodavnice po sarajevu i sto su mi oni u komsiluku pa cu ih i sacekati