K: Opteron 146 / ASRock 939 / Corsair Twinx1024-3200C2

Discussion in 'Računari i komponente' started by Dark Ride, Dec 14, 2005.

  1. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    Trebaju mi slijedec komponente:
    • AMD Opteron 146
    • ASRock 939Dual-SATA2
    • Corsair Twinx1024-3200C2 (2x512MB) RAM
    • ili G.SKILL F1-3200PHU2-1GBZX (2x512MB) RAM

    Da li neko zna koji shop u okolini Tuzle ima taj hardware ?
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    De bolan Opterona neko na stanju da drzi :roll:


    Jos u okolini Tuzle.


    Pola trgovaca ne zna sta je opteron.
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    možeš probat povuć iz hr sve osim g.skill... makar i za opteron sumnjam... to imaš sigurno u sloveniji.
     
  4. [tota]

    [tota] Aktivista

    morao sam :lol: :lol:
    Nema sanse da mozes naci Opterona ovdje, 146 je zvijer za OC ali nista od toga kod nas.
    ASRock najvjerovatnije u HR, pogledaj http://www.links.hr
    Ako ces vec uzimati nesto "da valja" drzi se G.Skilla samo ces ga papreno platiti :D
    Pokusaj naci da ti netko iz njemacke dovuce to ili neke druge EU drzave (to ja radim)
     
  5. postal dude

    postal dude Aktivista

    sretno sa nabavkom.
     
  6. Shenron

    Shenron Komšija

    Opterona mosh nabavit u HR po cijeni od oko ne znam tocno...al oko 500KM je
     
  7. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    Hvala svima na odgovorima.

    Vec sam sumnjao da to nema ovde, ali ipak sam pitao da budem siguran.
    Vecinu hardware-a narucujem iz njemacke, pa cu tako i ovaj put uciniti.Mislio sam ustedjeti na postarini ali izgleda da nemam srece.

    Zasto je tako veliki manjak dobrog hardware ovde ? Jel bas nema potraznje ?
    Mozda bi trebao poceti distribuirati ovde :D

    Samo jos da kazem da sam nasao Opteron 146 za 150 EUR, ASRock 939Dual-SATA2 za 65 EUR i G.SKILL za 115 EUR u njemackoj.Postarina ce me kostati oko 30 EUR :(

    Sta mislite da li bi bilo zainteresovanih kupaca na regionu Tuzle (i okoline) za "malo bolji" hardware kao sto su Opteron procesori i sl. ?

    Mada su prestali proizvoditi Opterone nedavno ima jos alternativa, npr. Venice 3200+ i 3500+
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Opteroni se nisu prestali proizvoditi koliko ja znam, jer su se u Novembru jos itekako proizvodili. Komponente koje si nasao nisi dobio nista povoljnije nego koliko stvarno kostaju na zapadu. Kome trebaju takvi procesori uglavnom nece kupovati komponentu po komponentu nego ce uzeti odmah radnu stanicu kakva mu treba, poput Boxx-ovih ili jos bolje Sun-ovih, tako da ce raja ostati "gluha" na takve komponente kao i do sada. Ako hoces da pokrenes dilerski posao za ozbiljne musterije, ukljuci u ponudu i hardver tipa Opteron 880, Quadro i FireGL kartice, a mozda i kakve UltraSparc procesore.
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Ma on glumi kvazi klokera, neki dan sam citao da se taj opteron kloka na 2.7 ghz bez problema i da kosta jeftinije od A64 varijante istog takta.
    Ali izgleda da nije procitao da je lakse kupiti osiromaseni uranijum ili alhohol u Iranu nego tog opterona.
     
  10. postal dude

    postal dude Aktivista

    ili bilo koju vrstu vatrenog i hladnog oruzja.elem
    sretno i tebi sa dilerskim poslom ali za to ti trebaju chocko balls i dosta cachea hehe .
     
  11. Shenron

    Shenron Komšija

    Hahahaha =D ... dobra ... ma mozete vi pokrenut prodaju Opterona kakvih hocete...imat u ponudi i x1800xt ...kad u BiH nema to tko kupit... :roll:
     
  12. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    cekaj malo, a sta je sa MicroTech Computers iz Tuzle??
    oni imaju Opterona u ponudi...pa i FX-55 i FX-57...ovo je njihov link: MicroTech Computers Tuzla
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Sta je ovo kod ovih tuzlaka - Matrox G400 32MB 600KM. Pa ja sam jednu takvu prije 2 mjeseca uzeo za 20KM. Ludi su nema sta, ali imaju fin izbor procesora moram priznati.
     
  14. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    :mrgreen: mozda stamparska greska

    bolje je skinuti MPC cjenovnik :)
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    manje boli kad gledas cijene, jel' da? :mrgreen:
     
  16. Esh

    Esh HWB

    samo da se nadovezem na "slucaj opteron"... inq je puk'o suplju o prestanku proizvodnje, pa je onda amd morao reagovat s najavom o kontinuiranoj proizvodnji i podrsci...

    sto se tice njihove prisutnosti na trzistu, trebate u obzir uzeti dvije stvari:

    1. nase trziste je sve, ali ne i mjerodavno
    2. opteroni su namijenjeni serverima te se kao takvi proizvode u daleko manjim kolicinama
     
  17. ming

    ming Veteran foruma


    Lako je napisat u cjenovniku ''imamo FX 57'', nemaju oni nista na lageru, kladim se da nemaju ni A64 3500+.
     
  18. postal dude

    postal dude Aktivista

    ama suplja sve imamo ovo imamo ono tamo odes nema ni semprona,samo celer.

    e diler probaj nam nabaviti sli napojnu oces?(kupice apokaliptical)
     
  19. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    Od koliko Wati i do koja cijene od prilike ?
     
  20. staljin

    staljin Novi član

    Evo malo odmora za oci u reziji Opteron 146, ASRock 939Dual-SAT2

    http://img281.imageshack.us/my.php?image=noname21xz.jpg

    Losa memorija, al jebi je. Imao "novi" BH-5 i crkla, nisu imali nove module da mi daju i ja doplatim za Optija, a vala nek sam :lol: . Ova maticna ima velikih problema da vozi memoriju sa 1T, i fali mi malo struje da dam procesoru.


    Staljin