K: PC kuciste sa mogucnoscu ugradnje 8 optickih pogona

Discussion in 'Računari i komponente' started by edgsi, Feb 3, 2020.

  1. edgsi

    edgsi Aktivista

    Kao sto naslov kaze trazim kuciste u koje se moze ugraditi 8 optickih pogona (CD/DVD przilica). Ako neko ima ili zna gdje se moze nabaviti neka se javi.
    Mislim da je neko prije spominjao nekog lika na pik-u koji je prodavao svakakva kucista za PC ali ne mogu naci taj post...
     
  2. nivla

    nivla Komšija

    ono sto je bilo kod nas kupiti je Chieftec Bravo BA-01B-B-B-400 i njegove varijacije , winwin ima i sad u katalogu ali u kuciste moze stati 6x5.25" uređaja
    mada i to kuciste je vise za neki workstation nego za "civilnu" upotrebu, mozda i nadjes neki polovan server sa 8x5.25" mjesta pa vidi hoce li ti prodati samo kuciste

    evo izgleda da ima i ms minotaur, al je grdno i valja ga naci da ima neko na stanju
    https://www.olx.ba/artikal/33621952/gaming-kuciste-za-pc-minotaur/
     
    Last edited: Feb 3, 2020
  3. edgsi

    edgsi Aktivista

    Ne odgovara mi sa 6, mora biti najmanje 8. A taj minotaur uprkos velicini moze primiti samo 1 dvd-rw pogon:)

    Ma pase mi i "server" kuciste samo da mogu smjestiti u njega 8 dvd-rw pogona.
     
  4. Tyger

    Tyger Aktivista

    U minotaur ide 8 5.25 ali da bi imao pristup skidas prednji panel
     
  5. edgsi

    edgsi Aktivista

    Ne mogu naci kako to izgleda ali pretpostavljam kad se ugradi 8 5,25" pogona ne moze se panel vratiti natrag jel? Jer vidim da na stranici proizvodjaca za ovaj model pise samo 1 vanjski 5,25"...
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Nije valjda da su internet klubovi i przionice ponovo u modi? :D
     
  7. edgsi

    edgsi Aktivista

    Ma jok. Nije nikakva piraterija u pitanju;) Nekoliko puta godisnje postoji potreba da se sprzi vise cd-ova pa rekoh da ubrzam proces.
     
  8. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    A moze li ti na plocu 8 komada, vecina ploca dolazi sa 6 sata portova
     
  9. edgsi

    edgsi Aktivista

    Znam. I moja ploca ima 6. Moracu ugraditi karticu sa dodatnim sata portovima.
    Da li je potrebno da ta kartica bude pci-e ili moze i obicna pci? Na nju bih kacio 4 przilice.
     
  10. mobsterc

    mobsterc Overclocker

  11. edgsi

    edgsi Aktivista

    Ovo gore je interesantno samo steta sto nisu sa sata portovima. Mislim da se vise ne mogu nabaviti nove pata przilice...
    Znaci trebalo bi raditi regularno i sa pci karticom, ok. Imam na ploci i pci i pci-e...
    Nasao sam jednog Thermatake Kandalfa za 50KM pa cu vjerovatno ici tim putem.
    Hvala svima na odgovorima:)