K: Samsung low-end Android

Discussion in 'Igre, konzole, telefoni i drugi gadgeti' started by Stevie_Ray, Oct 5, 2015.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Potreban mi je Samsung mobitel, da je sto jeftiniji a da zadovoljava:

    -Kitkat/Lollipop podrska
    -4.5-5.0" ekran, kvalitet ekrana/rezolucija nije neki faktor
    -quad core A7 ili dual core A9 procesor
    -768MB-1GB rama
    -da je u dobrom stanju bez ostecenja
    -pozeljna garancija
    -kamera nebitna

    Npr. Galaxy Core Prime, on ima sve sto mi treba tu.

    Lokacija Tuzla.
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Neznam koji je budzet ali u tu grupu spadaju Galaxy Core Prime za oko 250KM i Galaxy Ace 4 nesto jeftiniji. Imas i A3 ali je precijenjen za 400KM i cisto bacanje para.

    Preporucit cu i drugog proizvodjaca, LG Magna za 300KM (AS mobitel kod skvera) ima spec. bolje od A3. Mediatek cip u njemu je na nivou Sdragon 410. Takodjer pogledaj i LG G3 S (Beat) provjereno dobar telefon.
    http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=7051&idPhone2=6762&idPhone3=6716
     
  3. zoi

    zoi Veteran foruma

    Magnu može i u Telecomu za te pare uzet, nema potrebe ići po tim radnjama ;)
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Znam, medjutim zbog specificnih potreba mora biti Samsung. Jedino oni imaju fizicku Home tipku. To je to otprilike kako si rekao, Galaxy Core Prime, Galaxy Ace 4 i eventualno ako ima jos neki slican model. Znam da su novi 250KM+ ali to je previse za takav telefon. Lumia 535 koja je daleko bolji uredjaj kosta 180KM nova. Samsung je bas najgore zacijenjen od svih Androida.
     
  5. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Ace je taraba sa baterijom da odmah znaš. Ni dan ne može izgurati
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

  7. efo

    efo Komšija

    zbavi Galaxy S3 polovan, moze se naci za 200 KM, a dobijes uz to sto trazis i Super Amoled ekran i relativno finu kameru. Imas i S3 Neo (1.5 GB RAM) za po 240 KM, super ocuvan. Istina ovo su cijene po Sarajevu, ne znam za Tuzlu, al uvijek ima dostava (Pik-ova premium dostava je 9KM, rade sa A2B).
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Upratio sam da ima S3 polovnih ali po 250KM, 225KM je najnize sto sam vidio, ako izuzmem one po 180KM koji su mi vec previse sumnjivi. S3 Neo je preko 300KM, u rangu 300-350KM, a oba su stariji uredjaji koji su ostali na 4.3/4.4 Androidima.

    SAMOLED i HD rezolucija mi nista ne znaci jer je telefon namijenjen za slijepu osobu. Bitnija je niza cijena.
     
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Nemoj S3, pogotovo ne Neo verziju, vremenom počnu stekati, tako da nije za slijepu osobu da se zeza sa time. Jedino ako ćeš nabaviti custom rom.
     
  10. efo

    efo Komšija

    Custom ROM je obavezan, naravno. To je pola sata posla. Meni Note 2 sa Custom 5.1.1 leti, ima isti chipset kao obicni S3
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Custom rom nije opcija, lako bih ja da to sebi uzimam pa da se mogu 'zezat' s tim.

    Najvise naginjem na Galaxy Core Prime, ali pratim ima li polovnih sa garancijom no slabo, iako je taj model izasao prije godinu dana.
     
  12. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Jel samsunga ganjas samo zbog home dugmeta?
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, nazalost. Stvar je u tome sto se na poziv onda moze odgovoriti pritiskom na tu tipku. Da samo nisu tako precijenjeni... a kud ni u BHTelecomu nema Samsung telefona u ponudi, uzeo bih neki na student paket.
     
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

  15. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    To je bas cool, nisam ni znao da to postoji, medjutim onda se 'gubi' 3.5mm slot.

    To za aplikaciju gdje ce se moc javit na poziv preko power ili volume dugmeta sam gledao ali nisam nasao. Osim toga nezgodno je ovisiti o bilo kojoj aplikaciji kad se treba javit na poziv. Ipak za Samsunga znam da u praksi to funkcionira, nativno se u OS-u moze postaviti javljanje sa Home tipkom.

    Vidio sam jos LG-jeva sa ovom Home tipkom, ali starijih modela. Ne znam ima li jos neko to.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Moze lock. Kupio na kraju Galaxy Core Prime za 200KM, star dvije sedmice ali sa garancijom. :)

    Fino radi zasad.
     
Thread Status:
Not open for further replies.