K: Samsung S7 samo NOVO!

Discussion in 'Igre, konzole, telefoni i drugi gadgeti' started by bojler, Jan 8, 2017.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. bojler

    bojler Aktivista

    Kupujem Samsung S7 za 900km samo NOVO sa garancijom, i samo crna boja dolazi u obzir.
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Mogao si komotno staviti ime teme lista zelja :smt003
     
  3. bojler

    bojler Aktivista

    Ne kontam :S

    Nije valjda došlo do toga da moram slikat 900 km.
     
  4. kio

    kio Komšija

    Vise mislim da je mobsterc mislio na listu zahtjeva, :) Nov, 900 i da je jos crn :p
     
  5. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Pa za 900KM može traziti kakav želi, i sluhe i originalni punjač, a bome i kutiju :)
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

  7. bojler

    bojler Aktivista

    Kupio bi odmah ovo, al čitam po internetu negativna iskustva, ili je to samo laž? Gledajte ovo: http://univerzalno.blogspot.ba/

    Da li je tko kupovao kod njih? Kakva su iskustva?
     
  8. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Majmuni najveći na svijetu. Garancija doslovno da i ne važi.

    Nedavno tražio punjač za iPhone i adapter. Naručim original, dođem da kupim, fuš roba. Reko šta je ovo, gdje je ambalaža, apple logo, ha hu?! Počeli me budalom pravit, kad im usta otkino nisam. FUj.
     
  9. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Taj gore blog je poprilicno star, sada imaju 2g garancije, a cijene nisam nikad vidio bez pdva.
    Cak i kada sam licno pitao kod njih za neku cijenu desilo se da je jeftinije nego na stranici, nikad obrnuto.
    Ali eto, razliciti ljudi imaju razlicita iskustva.
     
  10. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nemoj u Univerzalno, baš su goveda. Od svih "sumnjivih" radnji, u ovu imam najviše povjerenja: http://hustel.olx.ba/
    Znaju biti "teški" kod zamjena, ali godinama kupujem kod njih i nikada ni jednog problema.
     
  11. bojler

    bojler Aktivista

    NIšta ja ću njih zaobići, čitao sam i po mnogim forumima da su katastrofa.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Za 900KM u normalnoj radnji neces naci ni pomocu filmskih trikova. Ja univerzalnom ne bih dao 100KM ali ako hoces za te pare nov S7 sa nekom gar, moras biti spreman na rizik.
     
  13. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Zadnji mob uzeo kod njih, i kad sam uzimao rekli su mi da imaju dva mobitela na stanju. Rekao sam da mi sacuvaju dva dana, rekose ok, da bi ipak prodali drugom, pa sam morao cekati jos 5 dana (ne da sam morao, ali su bili 50KM jeftiniji).
    Takodjer daju 1 godinu garancije, to im je mana.
    Sve su svemu ne bih rekao ljudima da ih zaobilaze, ali meni nisu nista vise valjali od univerzalno.
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ako tražiš sa regularnom garom onda sretno. Bolja ti je opcija ako na piku upratiš star par mjeseci a da ima regularnu garu.
     
  15. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ja ne mogu da vjerujem da se i danas nakon godina i godina poslovanja ovih firmi prica kao da su jucer otvorene...
    Dakle, nijedna nema garanciju, svercaju mobitele i daju 'svoju' garanciju..sto u prevodu znaci, ako se nesto desi, na sve nacine ce gledati da svale na tebe jer nemaju pokrice. Tako da, ako ti daju 3mj i 3g isto je. Ako telefon radi 3mj, vjerovatno ce i 3g uz pravilno koristenje i na tu foru se ide.
    Svi oni uzimaju iz par kanala telefona koji ulaze preko granice, samo sto je univerzalno pretjerao sa agresivnim marketingom, dobio tonu kupaca i samim tim tonu reklamacija koje nije mogao da ispostuje.
    I sta im je drugo preostalo nego da minus u poslovanju vade novim prevarama.
    Displej za taj s7 je 500km u nabavci, i ti dodjes nakon mjesec kazes imam mrtve piksele, pa najradije bi te ubili i tijelo sklonili istog trenutka jer su oni na tebi zaradili 50 maraka.
    Kada sam vec kod toga, fasciniraju me i 'kupci' koji galame sa parolom ja njima ostavljam 1000 maraka ima da mi stope ljube, isto kao da su ga oni posrali a ne kupili za 950.
    Znaci ako ne mogu da svale da si ti nekako sjebo displej, tipa da telefon nema nijedne packe, onda ce ga ostaviti u servisu 40 dana, eventualno mannje ako naleti neki sa razbijenim digitizerom, ili sjebanom plocom sa ispravnim displejom da ti zamijene.
    A najcesce ce natopit marker, i reci da je imao kontakt sa vodom sto ne podlijeze garanciji.
    Sve zavisi kakve ste srece i u kojem trenutku se desi neki kvar. Ako potrefis easyfix koji imaju na stanju, ljubazno ce odraditi, zasto ne.
    Ali ni oficijelna garancija nije hvale vrijedna, evo kolegica muku muci za htc m9 koji je vec peti put na popravci u agramu, ali eto bar ti telekom da neki zamjenski telefon dok je ovaj na popravci.
    Univerzalno je u govnima, i uvijek ce gledati da te zakinu, neki koji bolje stoje ce biti spremniji vise da izadju u susret, trenutno u sarajevu je najjaci hustel i digitalcity, ali opet ne daj Boze da ti zatreba servis...
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Imam osjecaj da je bolje kod svercera na pijaci uzeti. Mislim da bi se lakse dogovorio nego sa spomenutim radnjama.

    Svi koji su radili u prodaji znaju procedure isticanja cijena na artiklima, broj prijenosnice, nivelacije, godine, popusta i ostalih pizdarija koje stoje uz cijenu. U tim miki maus radnjama cijene olovkom napisane. Pa gdje je tim telefonima samo deklaracija ? U BiH ne postoji kontrola kao niti inspekcija. Nema ovdje države niti ce je ikada biti.
     
  17. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Pa sto sam ja ovo gore pisao???
    Kakva deklaracija kada je svercovan mobitel?
     
  18. bojler

    bojler Aktivista

    evo ovi iz hustela mi spustili sa 950 na 930km pa ću vidit još.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I da stvar bude gora zbog takvih svercerskih radnji ako radis posteno nemozes imat konkuretne cijene, samim tim nece ljudi kupovati kod tebe. A ti platis drzavi sve.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    mobsterc - Samo sam se nadovezao. To i kazem. Ti proizvodi nemaju osnovnu dokumentaciju, porijeklo robe a kamo li da postuju ostale zakone. I uredno posluju godinama.

    bojler - Ako trazis telefon ispod cijene moras biti spreman na rizik. Postoji razlog zasto je ispod cijene.

    Stevie_Ray - Jedina stvar sto vadi postenu prodaju jeste kada kazes da telefon ima 2god "samsungove garancije" i da ce biti servisiran u ovlastenom samsung servisu. Pa onda ljudima klikne. Naravno, ne klikne svima.
     
Thread Status:
Not open for further replies.