kakav džojstik-game pad.

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Inzinjer, Apr 7, 2004.

  1. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    Pozdrav.

    Interesuje me sljedeća stvar:

    Znal ko gdje ima za kupit džojstik za USB priključak -jer mi matična nema onaj stari priključak (što dođe i obično na zvučnoj) .

    Karakteristike džojstika bi trebale biti:

    Plusić za upravljanje , 6 dugmića za komande ( ako baš nema onda može i 4) i barem po 1 dugme sa gornje lijeve i gornje desne strane ( L1 i R1).

    Ja sam i Genius Maxfire G-08 koji mi se pokvario i nemože se popraviti.Eto ako ko zna kako taj izgleda onda zna šta tražim.

    Znači obavezno da je plusić ( a ne ručka) i da je USB.

    A najvažnije je da nije puno skup.da bude do 25 KM a ako baš mora prjeći onda do 30.A naravno što jeftiniji bi mi godili , jer ovaj što sam imao i što mi je godio bio je svega 16 KM ali ih nema više.

    Vidio sam da u Plusu imaju neki ali ne znam kako izgledaju.Ako ko ima link onih džojstika neka javi.U Genelecu sam danas bio.Nemaju više.
     
  2. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    [​IMG]


    Na USB-u je i zove se Logitech Wingman Precision 23.5km(VPC) Plus computers
     
  3. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Imam ja nakog TARGET marke , MAMBA GamePad se zove , platio ga u Visi prije 1-2 godine 19 KM , ima ona dva dugmeta iza nesto slicno L1 R1 , samo sto imaju istu funkciju kao i dva dugmica okrugla :D , ima jos 4 dugmica ... Ja sam igrao nekih sportskih igara i nije los ... ali ga ne bih preporucio jer je pomalo tezak oblik za drzat :D LOL :D iako je djojstik lagan ( nije tezak ) i trebas imat prikljucak onaj dole kao pravougaonik duzi , nije USB , jedino vidim da ti to ne valja ... Steta ! Vidi u VISI tamo u onoj prodavnici racunarske opreme ima sigurno povoljnih i jeftinih djojstika , tamo sam svasta kupio .... LOL :D:D
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    pa mislim da je ovaj logitech prava ponuda, jeftin je i brijem da mu je kvaliteta oke.
     
  5. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    cijena mu jeste prihvatljiva , ali stvarno su se mogli potruditi da ga malo ljepšeg-uobličenijeg naprave.Stvarno mi je nekako krut za držanje.

    Ali šta je tu je.Ne može i jeftino i dobro.Janje i pare.(osim ako imaš dva janjeta pa jedno prodaš i opet ti ostane i janje i pare:)).