Kako da napravim counter-strike mapu

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by Tamiya, Apr 23, 2009.

  1. Tamiya

    Tamiya Novi član

    naima, instalirao sam neke cs programe potrebne za dizajniranje mapa, ali ja ne znam kako da počnem..dali se to radi u jednom ili više programa..jer sam ja upao u neku stranicu i skinuo 10-ak programa potrebnih za jednu cs mapu..eh sad dal se to mže praviti i završiti u jednom programu i kako uopšte to početi... :smt026
    Hvala
     
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Pocni igrat nesto ozbiljno :D
     
  3. Tamiya

    Tamiya Novi član

    volim igrati ovo preko neta, neki problem?
    igram sve "ozbiljne igre" single player, ali sam ja odlučio da jedan dio konjica u obliku cs mape napravim za naš konjički server blue net...kapish 8)
     
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Googlaj, make cs map tutorial dadne jedno 50 tutorijala, korak po korak.
     
  5. Tamiya

    Tamiya Novi član

    kažu da ima oko toga puno posla i ja želim da napravim malo komplexniju mapu a nikad ništa nisam radio slično tome, ali hvala ti...pokušat ću i to..da googlam
     
  6. Seadboy

    Seadboy Aktivista

    Pa pocni praviti neke prostije mape, cuj hoces da pravis kompleksnije, a ne znas ni koji program ti treba.
     
  7. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

  8. Hansel

    Hansel Komšija

    Zdravo. Planiram se baviti naprednim progamiranjem. Sta mi sve treba i kako da počnem?

    Hvala.

    Edit: Ako moze korak po korak.
     
  9. Tamiya

    Tamiya Novi član

    znam, to je taj program jel?
    hvala ti burazeru..ja sam poskidao nakvih spr editora, bsp editora, pa onda neki završni editor pa sam odustao bio od projekta, ali kasnije sam rekao sebi da neću odustati makar net morao prokopati da nađem željeni program
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    Bilo u PCPlayu (prije dosta, dosta godina :eek: ) tutorial kako pravit CS mapu, to su mi bili prvi koraci u 3Du, eee kad se sjetim. Potrazi medju rajom ako ima kakav kolekcionar, super jednostavno je sve pojasnjeno bilo. Uglavnom, sjecam se da je bilo potrebno 3-4 programa skinuti da bi komplet mapa bila funkcionalna.
     
  11. Tamiya

    Tamiya Novi član

    molio bih te da kažeš koja su to 3-4 programa...hvala
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    http://www.gamers.ba


    Odes tamo na forum i uzivas u carima CS fanatizma, taman ces se fino uklopiti.
     
  13. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Nista...
    Nikakve samoinicijative...
    Nema zelje da krene sam u pohode 3d dizajna...

    Sto ja ne mogu zakljucat ovu temu opet...
     
  14. RaP

    RaP Komšija

  15. Tamiya

    Tamiya Novi član

  16. RaP

    RaP Komšija

    Nista drago mi je da sam pomogo a jos da dodam ako pravis mapu prvo layout nacrtaj rukom ili u photoshopu pa onda kreni pravit
     
  17. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ja sam krenuo praviti mapu za cod1, planirao sam dio zavidovica. ukljucio sam u to i par jarana, i naisli smo na ogromne probleme. ja napravio skolu, a jaran napravio sportsku salu kraj skole, i kad smo to uklopili, moja skola ispala ko šupa, a njegova dvorana ko eifelov toranj...... znaci, morate se dogovoriti oko nekih stvari, kao sto su dimenzije, odnosi velicina.... npr. ako jedan radi zid debljine 2cm, neka i drugi radi zidove u toj isto velicini, ako jedan radi protoriju visine 4m, neka se ne desi da je drugom ta visina 10m (naravno, ovo nisu metri, druge jedinice su u pitanju)... vidim spominjes neki .bsp editor. ja koliko znam, jednom kad mapu prekompajliras u .bsp, nema sanse da je vise diras. takodjer, pravljenje mape je jako naporan posao. morat ces pregledati citavo brdo tutorijala, sto tekstualnih sto u obliku videa, da bi mogao nesto napraviti. takodjer, bitan je i plan na papiru, kao sto kolega rece.
     
  18. RaP

    RaP Komšija

    Bsp mapa za HL i CS i Q2 COD1 se mogu iz BSP-a prebacit u map editor al nije 100 % sigurno da ce uspjet a inace nije preporljucivo.
    Sto se tice timskog rada savjet jedino pazite ko asto je reko kolinsb na velicinu tj dimenzije a i na same teksture a opet kazem Half-Life engine je limitirjauci sto se tice polignona i sirokih tj vanjskih podrucija nije bas ko Crysis :) ili FC.
    Ovo sigurno kazem zato sto dosad imam par mapi u HL 2 u CS 1 ( koriste isti engine ) u Quake 3 isto 2 mape a sad radim na CoD4 mapi mada sporo ali eto :)
     
  19. Tamiya

    Tamiya Novi član

    dobro je što si mi ovo spomenuo...ovo za metre, instalirao sam hammer program, ali još nisam vičan ni njemu ni photoshopu..pa sada učim, a planiram napraviti mapu...najatraktivnijeg dijela grada konjica :smt003
     
  20. Tamiya

    Tamiya Novi član

    pa odmah mi je izgledalo da si pravio mapu za cs...a za engine znam da koriste isti...pa ja sam imao half-life kad je tek izašla 98' i znam sve o njemu..osim pravljenja mapa, naravno, ako imaš još koji savijet..pošalji ga ovdje ili na PM