Kako je to kod stranaca :)

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by bhd, Sep 10, 2011.

  1. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ne znam jel ima vec komentarisano, al et, nije zgoreg znati kakve su cjene kod susjeda, ovo je slikano od UPC providera.

    pazi.. 80km 100mbita :p + kanali

    [​IMG]

    Uploaded with ImageShack.us
     
  2. apdejt

    apdejt Overclocker

    Djaba poredjenje sa strancima to vec i ptice na grani znaju.
     
  3. Pelikan

    Pelikan Veteran foruma

    Mislim da je to i bezveze porediti s obzirom kolko vise potencijalnih korisnika imaju.
     
  4. bhd

    bhd Veteran foruma

    Slazem se, ovo je samo dokaz gdje smo mi gdje je evropa :D
     
  5. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Kao prvo ovaj prvi paket ide samo preko obicne bakrene parice.
    Košta 60 KM i brzina je 10 Mbita sa 76 programa na tv-u
    Ovi ostali paketi idu preko Fiber Optike tako da nije čudno da 100 Mbita košta toliko
    Porediti njihovu telekomunikacionu infrastrukturu, sa infrastrukturom u BIH je smiješno.
    Zna se da je naša infrastruktura gotovo potpuno razrusena u ratu, koji je IT bacio sigurno 10 godina u nazad.
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije je ba nikad ni bilo.
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Bilo je, bivša Juga je bila jedna od prvih u evropi koja spojila dva grada optikom.
    Dosta se ulagalo u telekomunikacije.
    Sramotno je to da se ista ta infrastruktura iz 80-ih godina bakarnih provodnika i danas koristi, radi se malo po gradovima ali to nije ni 10% poslije ratne infrastrukture.
    Ako pogledas Sloveniju i vidis da je Optika dovedena u svaku vukojebinu onda skontas koliko nas je rat unazadio
    http://www.t-2.net/ceniki/internet/dostop-optika
     
  8. Pasha

    Pasha Komšija

    Cak cu se usuditi reci da im je bezveze ponuda.
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Gamad ista k'o BH Telecom vjerujte mi :D
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    totalno pogresno tumacis neke stvari. nije nas rat unazadio, nego jebeni MONOPOLIZAM! da nije jebeni bitchnet sve naslijedio, i da su i drugi provideri imali istu polaznu tacku kao i on (a to je moguce samo u slucaju da je drzava uzela infrastrukturu, i pocela je iznajmljivati pod istim uslovima svima, uz obavezu obnavljanja infrastrukture), davno bi i mi imali optiku (jer bi logosoft-ova bilo u svakom gradu). a da ne pricamo, o preskupoj i presporoj administraciji, ogromnim carinama......... dok osnujes ISP, osjedis totalka ccccc sta je to samo stranih ulagaca otjeralo auuuuuu
     
  11. apdejt

    apdejt Overclocker

    De ba ljudi sta ste se vi nalozili sta stranci imaju a sta imamo mi. Manite se poredjenja BiH i EU ili bilo koga drugoga tu. Ovo je samo na HWB prozvakano X puta sto o cijenama HRDW sto o paketima telek. Tema je besmislena a svi znamo da zivimo u vukoje... Kroz par postova ovo ode u politiku i onda ...
     
  12. Piroman

    Piroman Komšija

    Ma kakva ba politika, to je pitanje čiste ekonomije i isplativosti! Uzimajući u obzir koliko je kod nas (informatički) pismenog stanovništva, trebali bi biti zadovoljni i sa ovom ponudom i cijenama koje imamo! :smt002
     
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Treba navesti da su ove cijene prvih 6 mjeseci nakon priključenja, poslije ide cijena ispisana crnim slovima :)
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    optika je provedena i u bih do svih vecih gradova a i do nekih manjih i to kako sam neki dan saznao,da se u ratu isto radilo
    izgleda da je u ratu prosla optika od doboja preko gracanice prema tuzli i da vodi do posta,danas obicno telekom centara u gradovima
    e sada bi jos samo trebalo uloziti da se optika provede i napravi mreza po cijelim gradovima ali mislim da u nas nije toliki problem infrastruktura,koliko nam ovi iz telekoma doziraju i brzine neta i cijene istog
    svake godine u prosjeku dizu za 1 Mbps brzinu a to je sporo
    iako realno,za vecine,brzina od 4 Mbps je dovoljna i ne treba brze,jer se na toj brzini moze gledati HD video bez stekanja a i skidanje sa torrenta je brzo
    ostalo je meni vise preseravanje,nije interesantno ako ti film dobijes za 5 minuta,cejF ga je skidati sat-dva :)
     
  15. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja sam vishe potencirao na brzinu interneta :)
    Ato sto nemamo infrastrukture u bih.. jad i bjeda :) politika ( 3 preCednika, 3 sekr..3 voz...20auta...50 mobi...100 regresa..) itd itd. + monopol = bosna :)
     
  16. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Mali soli na ranu. 4G :)

    [​IMG]
     
  17. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  18. zdici

    zdici Aktivista

    Ja u Dubrovniku sa bonbon mrezom (kao kod nas haloo i happy) za 45 Kn dobijem 5 GB na 4G mrezi..download mi bude 34 Mbps a upload 16 Mbps..ping oko 20-30 ms..sve u svemu u Hrvatskoj leti mobilni Internet :D na 3G mrezi isto za pohvalu bude 8-13 Mbps download a upload 3.5 Mbps..slika na facebooku bude za 1sec samo sto kliknem :D nema Hrvatska ispred nas ide +10 godina. Gledam kod nas su nesto poceli raditi napokon krenulo sa mrtve tacke...haloo daje 500 MB mobilnog Interneta u trajanju od 5 dana. I izimobil daje 200 MB..m:tel isto ima neku ponudu za prepaid korisnike 30 dana - 500 MB. Uglavnom sve je to jos kod nas slabo na kapaljku i brzine su uzasno lose :( slabo baznih stanica ili su ove trenutne bazne stanice opterecene. Probao sam vec m:tel mobilni Internet download ide oko 2.5 Mbps ili 3 Mbps max..a nekad zna jedva 1 Mbps. Sve u svemu loseee
     
  19. bhd

    bhd Veteran foruma

    Ja u Bosni kao pretplanik od 30 KM mjesecno dobijem kit-u od bila. :D

    za 2.5 KM dobijem 50 MB downloada pri brzini od 3.6 mb :D

    ehet,

    Welcome to Bosnia :D
     
  20. Mujka

    Mujka Komšija

    Samo nek je zdravlja biće sve aBd