Kako okrenuti napajanje

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by jigsaw, Jul 31, 2014.

  1. jigsaw

    jigsaw Aktivista

    Pozdrav!

    Napajanje se nalazi na dnu kućišta, trenutno sa ventilatorom okrenut prema gore.

    E sad kako je bolje da okrenem napajanje prema dole da uzima svjež zrak iz kućišta ili da ostavim kako jeste da je okrenut prema gore?

    Ne znam ako je okrenuto na dole da li će mi kupiti puno prašine.
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Ideja je da napajanje uzima svjež zrak i da nema veze sa zrakom kućišta ali je problem kada je na podu pa usisava tepih. Pokusaj obezbjediti poziciju kućišta da ne kupi bas prasinu sa poda.

    Znaci, kod kućišta gdje napajanje ide na dno, ventilator je okrenu prema dole. Pozicionirano jednako kao i kada je na vrhu.
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    Po pravilu vent ide dole a stavis neku mrezicu ili stramplu ko filter, ali neces pogrijesiti ni ako suprotno okrenes.
     
  4. jigsaw

    jigsaw Aktivista

    Kada je okrenuta ventilatorom prema gore tada mi dodatno kablovi od napajanja smetaju ventilatoru koji je do napajanja tj. na strani gdje se otvara stranica

    U kućištu već imam filtere tako i sa donje strane ispod napajanja ima ona sitna mrežica.

    Da li bi bilo bolje kada bi stavio kućište na neku šperdploču ili nešto slično, možda bi se tako manje skupljala prašina?
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Aha, stavi :)
     
  6. jigsaw

    jigsaw Aktivista

    Ti izgleda zezaš aa :D
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    ne zezam, stavi ba :) Nikad nemoj drzat komp na tepihu direkt, ili ga gurni u sto ili stavi speru :)
     
  8. jigsaw

    jigsaw Aktivista

    U redu, Hvala na odgovorima
     
  9. black

    black Komšija

    Pokusaj napraviti ili kupiti neki filter.Iznenadio bi se kad bi vidio koliko se prasine skupi za par dana.

    p.s. ako imas mjesta i ne smeta ti buka stavi komp na radni sto