Kako rastaviti misha ?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by apdejt, Sep 29, 2010.

  1. apdejt

    apdejt Overclocker

    Kako rastaviti Microsoft - Sidewinder Laser Gaming Mouse

    http://www.microsoft.com/hardware/gamin ... px?pid=100

    Za sada sam uspio pronaci jedan saraf ispod izmjenjivih nozica. Sa http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.23050 mislim da sam rastavio sve plasticne zakacke ali mis jednostavno nece da dodje u dva dijela, ak ovako nastavi jos par dana rastaviti cu ga u 100 djelova :twisted:
    Gugloo, bingoo, youtuboo ali nema nitko da je rastavljao ovaj mis a ja vise nemam strpljenja traziti. Je li ga itko sa foruma imao nesto slicno pa bar da imam koju ideju sta i kako dalje.
     
  2. pac

    pac Komšija

    Zbavi sebi nesto kao trzalicu na gitaru pa sa njim lagano po rubu gdje se spaja plastika da odkacis zabice koje drze te dvije plastike. Skoro pa isti princip kao kod mobitela.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Rastavio sam par miseva i vecina je bila na fazon, da kada odvrnes šarafe, godnji dio guras prema napred. Gornji dio bude navucen i malo ga je zeznuto navuci. Ali, kako ti ne ide, da je ovaj nacin, prepoznao bi sigurno jer se malo rastavi.

    Mislim da je kljucna rijec naci saraf. NE vjerujem da je na jednom sarafu a da ne ide nikuda. Ili da ima dobre zakacke pa ga moras rastavljati sa ttrzalicama ili slicnim alatom.

    Logitech MX620 sam rastavljao i iznenadio sam se kako je jednostavno. 4 šarafa se odvru i samo se razdvoji bez ikakvih zakacki.
     
  4. apdejt

    apdejt Overclocker

    Ma nista od toga, ajd u subotu cu ga slikati i pokusati otvoriti pa da vidite u cemu je problem, a ako i od toga ne bude nista jbg. u Nedelju ce vec biti otvoren na drugaciji nacin.
     
  5. apdejt

    apdejt Overclocker

    Za sada ga jos ne otvaram cekam odgovor od Microsofta jer je jos pod globalnom Microsoft garancijom, cine se kao da ce biti nesto od RMA, ali o tom po tom mozda se tema i nastavi vidjeti cemo.
     
  6. apdejt

    apdejt Overclocker

    Rastavio sam misa, inace da se rastavljao kao vecina normalnih miseva ne bih postavljao temu ovdje :smt003 . Sto se tice koristenja trzalica i slicnih stvari da ste otvorili link u mom prvom postu vidjeli bih sta sam sve koristio. Inace mis na sebi ima display i tri flat kabla povezuju ljevu, desnu, gornju i donju stranu, inace je sastavljen iz cetri dijela tj. gornji poklopac, donja podloga i dvije stranice. Na misu ima samo jedan saraf (zvjezdasti) ispog slidera i kada se odvrne prvo se skida gornja maska. Ispod nje se nalaze jos tri sarafa (krstasti) koja drze sastavljeno sve u kompletu. Kade se sve odvrne treba polako rastavljati da se ne pokidaju flatovi jer su knap napravljeni. Procedura ide prvo se rasklope stranice, i onda se gornji i donji dio sami rastave, samo jos polako istekati flatove i imate rastavljenog sidewindera bez ijedne ogrebotine. Zao mi sto ne snimih sa mobom pa da mogu dici na youtube jer et koliko sam trazio na netu tutorial nitko ga nije postavio a bas bi mi dobro dosao :)
     
  7. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Znaci kako stvari stoje ti sad imas jednog popravljenog i jednog novog za prodaju sidewindera.Super.
    Viva M$
     
  8. apdejt

    apdejt Overclocker

    Pa nisam ga uspio popraviti, zafrkava me klik kuglice, a ovakav mikroprekidac mi je nemoguce nabaviti cak i od direktnih distributera.
     
  9. _domaci_rap_

    _domaci_rap_ Novi član

    youtube i vidis :)
     
  10. apdejt

    apdejt Overclocker

    Sta ba youtube i vidis ?