Kako saznati?

Discussion in 'Generalna diskusija' started by jeretik, Dec 31, 2004.

  1. jeretik

    jeretik Komšija

    De hajte kad odmamurate ili ako budete u 00:03 prvog januara dosli na forum :) recite ako znate kako se moze saznati koliko je ljudi bilo na internetu za novu godinu, dakle bas za vrijeme odbrojavanja koliko je ljudi tada bilo na internetu? Treba mi za seminarski, a nemam blage veze gdje ce biti taj podatak par dana poslije slavlja...
     
  2. Esh

    Esh HWB

    potrazi po sajtovima dnevnih novina (stranih).. uobicajeno, takav podatak izbace veliki isp-ovi tipa aol i sl.
     
  3. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ja sam bio, ali ne od kuce.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    e taj mu je podatak treb'o 8)
     
  5. Sleeper

    Sleeper Komšija

  6. iskusni

    iskusni Komšija

    Još u Bosni ima ljudi koji imaju pulsno biranje i nema šanse da će se konektovat na internet poslije ponoći.Ja sam bio kod rođaka i kod njega je takav slučaj :(
     
  7. jeretik

    jeretik Komšija

    Steta, taj podatak necu moci iskoristiti cak i da ga nadjem.
    Profesor se izjasnio da ga nije briga za, citiram, "zajebancije", tako da mi valja lupat samo definicije i prepisivat iz knjige. A kobajagi je rijec o naprednom fakultetu, zalosno, c,c,c,c... :?
     
  8. Sleeper

    Sleeper Komšija

    drago mi je sto sam nazadan :roll:
     
  9. Esh

    Esh HWB

    koji fax / predemet?
     
  10. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Say Dooh Dah Dooh Dah...
     
  11. jeretik

    jeretik Komšija

    Filozofski fakultet, Zurnalistika. Oni sa visih godina tvrde da profa voli javno provaljivat one koji ne misle kao on, a svojim ocima sam se prije par dana uvjerio da ne zna sta je shortcut - donijela mu jedna cura seminarski na disketi, al je ona bila biser i snimila samo precice umjesto dokumenata ( :lol: :lol: :lol: :lol: ) - profa gleda, ne konta i vice "sta je ovo, nesto nece!" :)lol: :lol: :lol: :lol: ). Tek njoj poslije uspijem objasnit sta je bloody shortcut, a za njeg nema nade.


    A profa je inace nekakav magistar INTERNETA i komunikologije/komunikacija, whatever. Ne plasim se jer vjerovatno ne cita ovo (previse je suhoparan da zadje na nesto takvo "djetinjasto" kao sto je sajt o hardveru), a i da cita, forum je, nek se pusi.

    BTW, covjek jest obrazovan i cesto pametno prica, ali mu je izgleda znanje zapelo negdje pocetkom 90-ih, ukratko, ne prati informatiku barem 7-8 godina. Problem je sto se ponasa kao da se nista nije desilo u tih 7-8 godina na polju programiranja, razvoja hardvera i nacina komunikacije i udruzivanja na internetu.
     
  12. Sleeper

    Sleeper Komšija

  13. jeretik

    jeretik Komšija

    Hmpf :roll:
     
  14. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Taj profesor je kreten čim NE ŽELI da nauči.