Kako smanjit windows folder ?

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by fipi, Feb 27, 2009.

  1. fipi

    fipi Aktivista

    Kad sam pravio particije po belaju dao c particiji samo 37GB, sad imam problem da mi je sam windows folder 26GB, kako budem vise koristio sistem, win folder ce jos rast.Moze li se ovaj windows folder ikako smanjit? D i E particije imaju zajedno preko 250GB. Strah me ono da radim prosirivanje C particije da mi sve ne ode u havariju, Vista 64 mi pravo fino radi. Pa sta mi preporucujete? Ako moram prosirivat C, kojim programom da to radim?
     
  2. Vedo

    Vedo Moderator

    spasi sve bitno na tu trecu particiju, kreni nanovo instalaciju wina, prilikom instalacija izbirisi prvu i drugu particiju pa od njih naparavi jednu i onda na nju instaliraj win.
     
  3. fipi

    fipi Aktivista

    Nema sanse, Vista zakrpljena sa svim updejtima, ne skido ih ja ponovo, otice mi pola limita. Draze mi je peglat se ovako nego da sad razvalim ovo sve
     
  4. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    Skini partition magic, izgubit ces dosta vremena ali ce ti zato ostati limit. :D
     
  5. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Dosta ih se uplaši kada se radi o partition magicu.
    Ali ja u 3-4 slucaja dok sam proširavao particije nisam imao problema.
    Cak mi se jednom usljed proširavanja particije restartao računar, sav sam utrnuo od brige, reko sve je otišlo :D
    Kad, restartovah, boot je trajao nekih 15 minuta (vjerovatno je u ucitavanju windowsa vratilo sve kako je bilo), i kasnije sve uspjesno vratio.

    Moja preporuka ide na partiton magic, dok drugi se sigurno nece slagati.
     
  6. Vedo

    Vedo Moderator

    meni 2x zeznuo sve podatke na disku, ja ga ne bi opet probao nema te sanse.
     
  7. GW

    GW Moderator

    Partition Magic nije loš, ali je pravo osjetljiv na greške u fajl sistemu. Čačkanje po dugo korištenim particijama sa njim ne preporučujem.
     
  8. apdejt

    apdejt Overclocker

    I ja koristim PM vec nekoliko godina i dosad nisam imao nekih znacajnih problema.
     
  9. Ninja

    Ninja Komšija

    Acronis Disk Director je dosta brži od PM-a i nisam nikad čuo da je nekom sjebao nešto.
     
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Radio sam puno puta sa PM ali mi jednom nije htio odraditi resize sistemske particije pa sam morao posegnuti za partition manager-om. Preporuka!
     
  11. dejson

    dejson Aktivista

    Pazi.

    Ninja dobro kaze najbolji je Acronis, i ja sa njim sve radim.

    Sto se tice partition magica on se ne razvija od 2004 godine a tada ni u Redmondu nisu znali da ce izdati Vistu, tako da se ovaj program bezuslovno rusi sa bilo kojom Vistom jer ne prepoznaje BCD, a sve sto mu je strano smatra greskom. Dok u DOS-u meni pokaze da je partition table fucked up, ali nije.

    Zato pronadji alat hiren 9.4 ( mislim da je to zadnja verzija ) i ožeži.
     
  12. ex ja

    ex ja Novi član