Kako ući na laptopu u BIOS???

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by djambo, Oct 9, 2004.

  1. djambo

    djambo Aktivista

    probaj sa F1 ali nije tako kod svih
     
  2. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    nadji kompletni manual na netu.
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    može bit tab, f1, f5, f8, del... najbolje ti je manual nać kako iron kaže.
     
  4. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    kod armada se u bios ulazilo sa nake diskete koju je plaho tesko naci
    al opet pogledaj po netu
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    ja sam nedavno doma imao predpotopnu compaq armadu m300 i najnormalnije sam ulazio u bios (ne sjećam se tipke točno)... veći problem mi je bi nać vga driver.
     
  6. markonirs

    markonirs Novi član

    Povremeno radim na prijateljevom Compaq Presario 800, u bios se ulazi na dugme F10 ili F8 probaj ta dva, nije mi sad tu da pogledam. Medjutim na njemu mi izadje prilikom paljenja obavestenje da pritisnem to dugme za setovanje bios-a. Moguce je da je kod tebe ukljucen LOGO prilikom paljenja racunara pa zbog toga nema obavestenja.
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    da, prvo treba isključit logo (brijem da je to tab) i onda bios (e tog se ne sjećam).
     
  8. Vucko

    Vucko Novi član

    Evo ovako imam dosta stariji laptop Compaq Armava V300 (466 MHz, 96 Mb RAM-a, 6 GB HDD itd) i kod njega se u BIOS ulazi pri boot-u (kod mene pri tom stoji Logo Compaq) pritiskom na tipku F10, A kao sto su ti kolege preporucili najbolje ti je da nadjes manual na internetu (Probaj na stranici proizvodjaca)... :twisted:
    P.S. Vidim da neki govore da treba "maknut" logo, ali to ne utice na ulazak u BIOS samo je bita prava tipka ili kombinacija tipki... :twisted: