Kako vidjet drugi komp?

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by PC majstor, Jul 3, 2008.

  1. PC majstor

    PC majstor Novi član

    Eh ovamo, imam jedno pitanje... Da li je moguce preko nekog programa raditi na drugom kompjuteru udaljenom... Znaci da je negdje daleko preko interneta? Da npr, udjem sa tim programom u taj komp i radim sve kao da sjedim za njim??? I ako postoji, kako se zove i gdje ga mogu naci?
     
  2. vnm_

    vnm_ Komšija

  3. frischling

    frischling Novi član

    Remote Desktop Connection u XP

    Ah, sorry vnm_ nisam vidio da si vec postavio.
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    samo me zanima kak će proć kroz net bez neke vrste tuneliranja sa remote desktopom ;)
     
  5. frischling

    frischling Novi član

    Ako te zanima uzmes knjigu pa procitas.
    Ja sam probao, tako da znam da funkcionise.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    pa onda objani, neki nemaju knjige.
     
  7. frischling

    frischling Novi član

    Pa covjek ti je postavio link.

    Evo objasnjenje. Start -> Help and Support, kucaj "remote desktop", u nekoliko recenica objasnjeno sve. Vrlo jednostavno. Ne trebaju ti knjige.
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    baš gledam... nisam nikada tako koristio remote desktop. znam da kolega u firmi koristi neki vrag (neam pojma kako se zove) koji prolazi kroz firewall firme i hvata njegov modem doma bez greške.

    znači može se natjerat remote desktop da radi adsl-to-adsl sa dinamičkim adresama?
     
  9. ReNNo

    ReNNo Overclocker

  10. syss

    syss Veteran foruma

    e to je taj! ;)
     
  11. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Ja koristim TeamViewer, prolazi kroz firewall bez problema, te kao sto rece ReNNo, ne treba ga nista podesavat.
     
  12. Stryker

    Stryker Komšija

    Da li je moguće na taj način igrati igrice sa udaljenog kompjutera?
     
  13. Shenron

    Shenron Komšija

    LOL ... daj nemoj me zezat :lol:
    Moguce je, ali kakve ti koristi kad ionako steka dok radis u windozama ako taj komp ima slab upload. Ali vecinom bude crn ekran kad se pokrene neka 3D igra ili film (barem je tako kod UltraVNC-a).

    UltraVNC koristim vec duze vrijeme i nemam problema sa njim. Jedino je bilo potrebno namjestiti port forwarding u modemu.
     
  14. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Kratko i jasno : NE!!!
    Mislim cemu ovo pitanje?
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Igrice da, igre ne.. Minesweeper mislim da je kompatibilan za remote igranje.. :smt003
     
  16. Stryker

    Stryker Komšija


    Čuj čemu? Pa kad može neke stvari pokretati, što ne bi mogao i igre. Mislim da će za par godina to biti i moguće, odnosno, kad se dovoljno razvije tehnologija i brzina internet konekcije uveća za nekoliko desetina puta.
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Daj ba, molim te.. Kakav je smisao igrati igre na udaljenom komp? :wink:
    A ovaj boldirani dio mi zvuci kao neki clanak iz Teen-a o "visokoj tehnologiji". :lol:
     
  18. Shenron

    Shenron Komšija

    Valjda lik misli kupit jak komp pa ga iznajmljivat preko neta za igranje novih igara :smt005
    1h - 5€ igranja na remote kompu :smt003
     
  19. Stryker

    Stryker Komšija

    :[/quote]
    Daj ba, molim te.. Kakav je smisao igrati igre na udaljenom komp? :wink:
    A ovaj boldirani dio mi zvuci kao neki clanak iz Teen-a o "visokoj tehnologiji". :lol:[/quote]

    Nisam znao da čitaš "Teen" :p. Pa kad je tačno i jasno kao dan da će se tako dešavati stvari, što to ne bi napisao onda.
     
  20. Stryker

    Stryker Komšija

    Lik to ne misli, jer je pitanje hoće li se igre uopšte tada igrati na običnim kompjuterima. ;)