Kamera sa nočnim snimanjem!!!

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by wizard, Mar 12, 2012.

  1. wizard

    wizard Aktivista

    Pozdrav, prije svega cijenjenim forumašima!!!!

    Kao što naslov kaže, potrebna mi je kamera za nočno snimanje! >Naime, u firmi u kojoj ponekad radim honorarno su počeli krasti repromaterijale i direktor firme mi je rekao da mu nađem nešto u navedenom fazonu i naravno da niko ne zna za tu nabavku. Čuvari u firmi bi trebali da budu obučeni za rad na istoj što znači da treba da bude što jednostavnija za korištenje!znači:
    1. Kamera sa "dobrim" nočnim snimanjem do neke udaljenosti od 10-ak m ,
    2. lako za koristiti,
    3. dobavljiva na našim prostorima,
    4. do nekih 600,00KM
    5. i ako neko ima još neku sugestiju, neka je slobodno ubaci...

    Unapred hvala!!!!
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Treba ti kamera sa infracrvenom optikom, samo neka neko kaze gdje se kod nas ima nabaviti :)
     
  3. wizard

    wizard Aktivista

    To znam ali nisam siguran da li postoje nekakve bitne razlike i dali uopće postoje!!!!
     
  4. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    prooguglaj malo i vidi neku agenciju za zastitu imovine,oni to ugradjuju i obucavaju
    nadji neku usvom gradu,nazovi ih i pitaj
    pozz
     
  5. wizard

    wizard Aktivista

    Ideja direktora je da ta kamera bude mobilna a ne fiksna jer takve već postoje ali ih uvijek uhakaju na taj način što presjeku kabal ili je razbiju....naravno da sam iste postavio na relativno nedostupnim mjestima ali uvijek postoji ugao koji ne mogu snimiti i snimiti počinitelja/e!!!!
     
  6. wizard

    wizard Aktivista

    Jel se to baš niko ne razumije u gore navedeno?????
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pa zahtjevi su ti malo cudni. Kamera za nadzor a da se ne ugradjuje? Imas dosta IP kamera na trzistu sa IR podrškom. Uglavnom je koliko para toliko muzike. Pitanje je samo da li tebi treba IP kamera ili CCTV?
     
  8. wizard

    wizard Aktivista

    O.K. . Nisam jasno obrazložio stvar izgleda. Stvar je u tome da nama treba jedna normalna kamera za snimanje u mraku ( jednostavnije ne mogu reći ) koja ima dobro noćno snimanje i da može na recimo odstojanju od max. 15 metara do razazna siluetu/ e osobe koja se kreće!!! Za nju bi bio odgovoran neki čuvara koji bi hodao po krugu fabrike i snimali ( ne kontunuirano nego samo ako vidi sumnjive radnje i gdje bi taj snimak bio tretiran kao dokaz na sudu ( a kao takav je validan jer sam se već raspitao ) ).
     
  9. kvaju

    kvaju Komšija

  10. techton

    techton Aktivista

    mozes kupiti neku standardnu kameru i infracrveni reflektor (svjetlo), prostor ce ti biti veoma osvijetljen na snimku, a on se jedva vidi golim okom
     
  11. Code-R

    Code-R Aktivista

    Imas na oglasima dosta starijih kamera sa IC svjetlom koje odlicno snimaju u potpunom mraku, nece te kostati vise od 100-150 KM.
     
  12. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Jos uvijek ostaje pitanje da li njemu treba CCTV kamera (povezuje se na TV ili odgovarajući snimač) ili IP kamera koja se povezuje na bilo šta sa LAN portom ili WiFi podrškom. Radili smo recenzije nekoliko IP modela, pa se mogu procitati na hwb-u, a ima i par edukativnih članaka na temu video nadzora.

    https://hardwarebase.net/clanci/6138/air ... deo-nadzor
    https://hardwarebase.net/clanci/4070/osi ... uz-airlive
    https://hardwarebase.net/recenzije/4847/ ... -ip-kamere
    https://hardwarebase.net/recenzije/3614/ ... poe-100cam
    https://hardwarebase.net/recenzije/3562/ ... wl-2000cam
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  13. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Zdravo raja,
    Treba mi par savjeta sto se tice video nadzora i cijene istog.Situacija je ovakva,trebaju mi dvije nadzorne kamere sa mogucnosti nocnog snimanja.Mjesto na kojem bi bile spojene nema pristupa internetu ,niti je na bilo koji drugi nacin moguce spojiti(osim wirelessom ali to je druga prica i ne dolazi u obzir). Koje sad sve uredjaje ja trebam uzeti da bi imao mogucnost snimanja recimo na kasete ili nesto drugo?
    P.S ne treba mi live stream toga vec samo snimanje na kasete i gdje se ima kupiti sva ova oprema ali nova, i da kamere bi bile izlozene kisi.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    zar ti nije laske uzeti kakav polovan stari PC za 100 KM, ubacit 500 GB disk i da ti se snima na njeg (povezano wirelessom ili lan kablom)? Za tu varijantu ti ne treba internet. Kakve crne kasete :D
     
  15. irhadkul

    irhadkul Komšija

    Evo citave price,u mom naselju imamo problema sa odlaganjem smeca na odredjenim mjestima.Cim bi mi to ocisili bagerom ili drugim sredstvima opet bi poceli bacati ali ne u maloj vec u vecoj mjeri.Znaci kombi dodje i istovari 2-3 vrece smeca pored puta.Pored tog puta se nalazi "kucica" od vodovoda i na nju bi se stavile te dvije kamere.Za sve ovo bi se podnio zahtjev opcini(sto se tice novca za opremu,tako da treba nova.Ta kucica nema mogucnosti kopanja bilo kakvih kablova do sebe(ima struju samo uvedenu),tako da live streaming otpada(znam da ima drugih opcija ali su skupe).Otprilike trazim nesto do 1000 km,tj taj citav sistem. Kako je ovo sve zamisljeno je da kamere snimaju na medije i cim bi neko primjetio da ima smeca,isla bi prijava policiji i nadlezni bi uzeli i pregledali snimke i procesuirali dalje.Taj citav sistem bi bio u toj kucici a kamere logicno napolju.Samo nadlezni bi imali pristup tom sistemu. Meni je vise muka gledati da se desavaju takve stvari a osim same okoline stete nasim parama i vremenu. Helem opcina tj mup bi imao koristi od ovog zbog kontrole i sigurnosti a i sam budzet(u manjoj mjeri).Sve ovo sam ja zamislio i neka mi neko kaze da li je ovo izvodljivo i hoce li piti vode kod nadleznih.I molim vas nemojte me ismijavati jer niste ni svjesni koliko je ovo problem(pogotovo kad vam neko baci vrecu pelena kraj kuce).Hvala svima unaprijed
     
  16. Warlock

    Warlock Novi član

    Pozz Irhade, trebao bi se obratit nadleznoj inspekcijskoj opcinskoj sluzbi , pa objasnit sta zelis ... valjda ce imati sluha da se takva ideja realizira