Kaspersky AH / WinBorg nebuloze

Discussion in 'Operativni sistemi, aplikacije i programiranje' started by zilo, Aug 15, 2006.

  1. zilo

    zilo Komšija

    Ovaj problem mi se desava vec drugi put.Prvi put nisam znao sta je uzrok problema i morao sam format odraditi.Sada sam skontao sta je uzrocnik,ali format je opet legao. :D

    Dakle,koristio sam Windows Borg,a od zastite NOD i Windows Firewall.Sinoc nabacim Kaspersky Antihacker(na njega sam se navikao i fino mi radi)i restartujem comp.Nakon restarta veselje.

    Windows totalno zastopa,jedno 5 minuta nista se ne moze raditi i u task manageru nema registrovanog usera.

    [​IMG]

    Nakon tih pocetnik crnih 5 minuta,cinilo mi se da se sve vratilo u normalu.Pojavio se user.

    [​IMG]

    Ipak,ne moze se nakaciti na internet.Ne propoznaje mrezu.

    [​IMG]

    Iako u CP-u sve fino stoji.

    [​IMG]

    Sve zivo sam probao i nikako se nije moglo nastimati.Ni system restore ne pomaze,ni deinstalacija Kaspera...Prilikom kucanja ''ipconfig'' u command promt izbacivalo je ''Windows IP Configuration error.''

    Najzanimljivije je da sam se mogao konektovati preko Virtual PC-a normalno :!:

    Sada sam na Windows XP SP1 i koristim Kaspersky AH,koristio sam ga i prije i nikad nije bilo problema.

    Izgleda,da se Kasper i Windows Borg nesto koskaju.Ne znam sto,ali je tako. :D

    Ako neko slucajno zna neku caku nek napise,ako ne nek se cuva. :D

    vozdra
     
  2. 3125

    3125 Komšija

    Meni kasper i windows borg ko po loju :D
     
  3. zilo

    zilo Komšija

    Kasper AH?
     
  4. 3125

    3125 Komšija

    Aha, prvo KAH+KAV a sada KIS (internet security)
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    pitanje: sta radi KIS mislim, KAH firewall, KAV antivirus a KIS je sta antispyware?
     
  6. zilo

    zilo Komšija

    Nije antispyware,ali mozda ga ima,ne znam.

    To je kao ''all in one''.Ono kao Zone Alarm sve u jednom(AV+FW+AS). ;)
     
  7. 3125

    3125 Komšija

    Antivirus + Antihacker (firewall) + Antispam + Antispyware + par modula kao kod NOD-a (oni xMON-i)
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    znaci snimim to i izbrisem av i ah... hmm fino... to cu morati skinuti :)
     
  9. 3125

    3125 Komšija

    Ma ja sam se naslusao prica o NOD-u kako se ne primjeti isl i prekuce ga instaliram umjesto KIS-a da malo testiram i svo vrijeme pratim CPU usage prilikom bootanja i otvaranja programa i zauzece memorije i jedina razlika sto mi je KIS uzimao 2-5MB RAM-a vise i sto NOD ima brzi scan ali kasper i dalje ima najveci postotak detektovanih virusa :D
     
  10. zilo

    zilo Komšija

    Nabacio sam sebi KIS prije par dana i malo testirao.

    +
    Interface je lijep i ugodan za oko.Nudi potpunu zastitu(Antivirus,antihacker,antispyware,antispam i jos nekih cuda :D).

    -
    Pojede sve resurse i dosadan je k'o g*vno.Gori je od Zone Alarma,a tesko se i trenira. :)

    Kada bi imao uslov da na compu koristim samo zastitu od Kaspersky Lab-a,prije bi izabrao odvojene programe(Kaspersky AV i Kaspersky AH)nego ovaj All-In-One paket.

    Vracam se na stari, dobri NODić. :smt002