Kazne

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Jul 14, 2014.

  1. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Moje pitanje je, da li bude problema pri registraciji vozila ako je kazna na drugog vozača. Tj onaj dio ako se ne plati kazna.
     
  2. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Veže se za tablice ja mislim. Druga osoba nije mogla registrovati svoje auto dok se nije platila kazna, iako je napisana meni.
     
  3. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    nije tacno ;) Kazna se veze za JMBG (i onaj na cijem jmbg ima dug u registru nece moci produziti vozacku dozvolu, nece moci registrovati vozilo, nece moci ucestvovati na nekom tenderu...) , a na osnovu tablica oni samo pokusavaju saznati ko je vlasnik vozila i ko je mogao voziti u tom trenutku. oni ce poslati kaznu na adresu vlasnika vozila s tim tablicama, a ako on ako nije vozio, treba u roku od 8 dana da se obrati policijskoj upravi koja je izdala prekrsajni nalog, i zatrazi da se on stavi van snage, a da se prekrsaj prebaci na lice koje je vozilo, s obzirom da je logicno da vlasnik vozila zna ko je vozio njegovo vozilo. nakon toga ce prekrsajni nalog/kazna biti prebacena na jmbg drugog lica.
     
  4. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    Mislim da neces moc registrovati kola.
    Kod mene je otac vozio kola i ako nisu na njemu, dosla kazna i da se obavjesti ko je vozio, posaljemo podatke da je on vozio i nakon nekog vremena dode kazna, platimo i da bi pri registraciji gospodja iz osiguranja nazvala i rekla da ima NE-placeno kasnjenje i nije moguce registrovati kola dok se to ne plati, tako da mislim da ne frcera to, veze se i za vozilo.
    Slucaj je od prije 2 godine, jedino ako sta nisu promjenili do sad.

    (u svemu tome najgore je sto je kazna placena u roku, ponedeljak dosla u cetvrtak placena, ali mup kad salje kaznu on uzima datum dospjeca kazne 1 dan nakon slanja. Mup posaljen u petak i odmah racuna da si ti kaznu dobio u Subotu i ako u vecini slucajeva dobijas je u ponedeljak ili ako te potrefe praznici ko mog starog, dobijes nakon 4-5 dana, a da se ganjas za tih 20 KM potrosiste ces dosta vise)
     
  5. donjapa

    donjapa Overclocker

    Eh, mi smo poslali da je mati vozila, ali ipak dosla kazna bratu. Postoje dvije opcije, da su pregledali sliku i vidjeli da je musko ili da je direkt na njega islo :D
     
  6. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Kod mene je slučaj od prije 4-5 godina. Na licu mjesta sam potpisao i preuzeo uplatnicu, nisam se ni zamarao oko plaćanja sve dok mi nisu javili da su platili umjesto mene da bi mogli registrovati auto. Nemam pojma jesu li mijenjali šta, nisam imao već godinu-dvije neki prekršaj :)
     
  7. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    ta kamera kad slika snima ima li blic?

    koliki je domet ovih standardnih radara? danas sam vozio iz sarajeva i ne sjecam se gdje ono bi mislim travik, uglavnom jedan lik ubrzao da prodje zeleno na semaforu ja sam bio iza njega jedno 20m, i njega je uslikalo, e sad da li to i mene moze zakaciti bio sam iza i brzo sam i ja vozio ali sam snizio brzinu ispod 60

    inace da dodam, hvala Bogu na autoputu, a jes merak voziti ej :D e kad bi bilo vise ovako dobrih puteva, recimo Bihać-Sarajevo, ala
    vozis auto a ne osjetis nikakve vibracije, rupe, nista :D
     
  8. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ove koje oni nosaju sa sobom nemaju blic, tako da ih navečer nećeš ni vidjeti s tronošcima :). Mislim da bi blicnulo i drugi put da je tebe slikalo, senzori su u asvaltu ako misliš na onaj fiksni radar. Inače u Tuzli koriste TruCAM, a evo i promo video :mrgreen: http://www.youtube.com/watch?v=pKEEANpUQa0
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

    Koriste cak metode "kamuflaze", e !?! ... nema nigdje nikog, nema ni znak -samo kameru ostave i zivio ...

    Ovo "stanje" postaje nemoguce i nepodnosljivo :|

    Pricaju ljudi u Sarajevu je najgore kada te uhvati zeleni val, a mnogo kamera ima na raskrsnicama, stisnes po gasu i samo blic-blic-blic = 120+K-mcica :roll:
     
  10. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Zato treba jednom naci tu zakamufliranu kameru pa je zgazit autom.
     
  11. Pionir

    Pionir Overclocker

    Janjici, Zenica-Sarajevo...dodju starom cestom do prelaza preko pruge.

    Tu se M17 gotovo dodiruje sa janjickom cestom, zasteka kameru iza podzide, bankine i trave i odu...ima bankina pa se tesko moze pregaziti autom, ali macola bi pomogla :D

    Meni da nije neko rekao za tu lokaciju, nebi ni vidio kameru :!:

    Pravac do bola, 80 ogranicenje...ne mozes odoliti :D
     
  12. bhd

    bhd Veteran foruma

    Najgore sto ta kamera nema tolerancije. Ja inqce.vozim max 20 preko a vecinom do 10 preko ogranicenja.
     
  13. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    tako i ja, moj ćaća stalno pokusava s nekim folovima malo otici u kraj, lijevo desno, i uspjeva mu, ali ja se nikad u to ne upustam

    kod mene je nekog covjeka stalno slikala, i dosadi liku i prefarba citav radar u crno hehe :D

    kaze tetak prvi mjesec dana ono kad su tek uveli taj radar, iz bihaca kad je vozio stalno ga slikali, nije ni sam znao sta to blica, kaze ja 2-3 puta gore dole a ono stalno blic blic, i bome kad dodje racun bilo je veselo :D
     
  14. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kamo sreće da je radar na svakom ćošku.

    Stacionarni radari slikaju blicem, oni prenosivi na tronošcima nisu. :)
     
  15. anel007

    anel007 Komšija

    prica mi neki lik kako ona kamera u hadzicima ne moze slikati ako ides iz pravca sarajeva i prabacis se u suprotnu traku kad prolazis pored nje, sad nit sam licno pokusavao niti namjeravam provjeravati ima li istine u svemu tome al et reko mozda je jos neko nesto slicno cuo, inace momak zivi u hadzicima
     
  16. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

  17. anel007

    anel007 Komšija

    znaci pored mora krivih ja treba da trazim pravu liniju po kojoj je asvalt ispucao :smt003 :smt003
     
  18. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    slicna je stvar u Tuzli. Kamera jedino moze uhvatit iz pravca merkatora, kontra smjer Ne
     
  19. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Takodjer, vidim ovdje su se neki pozivali na saobracajni znak "Radarska kontrola". U slucaju ovih tronozaca nema tog znaka, ali policija uredno preko radija najavi da ce biti radarska kontrola na tom i tom mjestu (dionici, naselju, kako god), tako da je to zakonski osnovano.
     
  20. Mujka

    Mujka Komšija

    zar nije jednostavnije pratit ogranicenje : )
    kad hoces ranije da dodjes ranije kreni : )