Kladjenje i favoriti na SPu..

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Virty, Jun 12, 2006.

  1. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Jok, žilo, jok. U nas nema toga kao u slučaju Rivaldo. U nas bosonogo dijete, voli hodati boso, a kad isprosi 20-30 KM radije će uzeti neku stariju nokiu 3210 nego tene ili platiti šta kao trening. I naravno još uvijek je u nas u akciji ona tipa:

    prosjak - "bog vam podario, imate li mi marku dvije?"
    cojk - "imam hajde" ( i dadne na muke mučne )

    problem i posljedica: prosjak zavrsi na partiji na poker-aparatu. To nije slučaj u Rivalda bio. I danas u nas sve što treniraju ova mlađa omladina, bar u nas u Visokom su djeca koja imaju babe da plaćaju 20 KM samo nako radi reda da odu da bude da su nešta uradili. Zato sam i prestao trenirati, jer su meni uvijek kenjali nemoj to nemoj ovo. Haman, ne igraju svi k'o Pele.

    P.S. Da je u nas situacija ko u Brazilu, bar bi bili njima pod nogama, 'vako im nismo nidokle. Kako to da su oni uvijek pobjeđivali, bili najbolji i sve u nogometu. Sama rečenica da su tri puta pobijedili na svj. prvenstvu u Peletovo vrijeme. Eh nas kvari što u nas oni što treniraju odu poslije treninga ispuše šteku aure, marlbora ili nesta tako i popiju litar rakije. Pa nikad i nećemo biti ko Brazil.

    P.S.2 navijam za Hrvatsku, bore se nenormalno. Pogotovo pršo što neko reče. Žao mi je Srne što je ful'o penal al eto. Tako to ide. I najgora mi je priča ona za kranjcara, babo u kklubu ime glavno i odmah fol igra radi tog... Uvjerili su nas u tu priču kada je pogodio prečku

    P.S.3 Očekujem da će nešto postići vrlo vjerovatno Brazil, Argentina i volio bih da bude Hrvacka :mrgreen: Biće gusto u knockout fazi.

    P.S.4 nemojte me pogrešno shvatiti, ovo je sve onako čisto u prenesenom značenju, ništa nije u bukvalnom smislu :!:
     
  2. FearLess

    FearLess Aktivista

    Razumijeteli vi da mi nismo navikli biti siromasni i da je kod nas ovo privremeno stanje, dok u Africi Juznoj Americi to normalna stvar.
    Gdje ces kodnas naci kuce od papira kao u Riu, toga kod nas nema.
    Mi smo jedan narod kojeg je socijalizam uljenio i sad niko nemozedici guzicu da radi. I kazu ima 500000 nezaposleni ali bar 2 trecine tih ljudi radi na crno i dobro zaradi.
    Problem naseg fudbala je to sto dopustamo da nam uzimaju igrace kako susjedi tako i ostatak svijeta najocitiji primjer je Ibrahimovic, pa golman Jakupovic, pa u rukometu Mirza Dzomba i jos mnogo njih.
     
  3. ming

    ming Veteran foruma

    Ibrahimovic se proslavio radi reprezentacije. Da je igrao u nasem savezu ne bih vidio Juventusa, prvenstva.....

    I ja bih, nikad ne bih igrao za Pušinu, Ušanovića itd.
     
  4. zilo

    zilo Komšija

    @Dzahdo
    Bukvalno si shvatio,a i ja sam se ruzno izrazio.Svi ovi igraci koji su napravili vece karijere bili su bijeda zesca.Mislim na prijeratne igrace tipa Elvir Baljic,Mehmed Bazdarevic,Safet Susic...
    Rijetko ce dijete iz grada da napravi karijeru.Uspijevaju djeca iz provincije i to je tako. :)

    @sulu
    Malo pogledaj statistike i utakmice Zlatana u dresu Ajaxa,pa ces vidjeti da si pogrijesio. ;)

    _

    Ne mozemo se mi ravnati sa Hrvatskom ili srbijom u sportu.Mi smo u mnogo tezem polozaju nego oni.Kod nas je rat 6-7 generacija unistio,ako u obzir uzmemo i post-ratni period.Jos kad uzmemo u obzir da svi Hrvati iz BiH hoce da igraju za zapadne komsije,a Srbi za istocne i jos kad dodamo da Bosnjaci koji su u ratu otisli vani igraju za cetvrte selekcije nas ne bude nigdje. :(

    Gledam neki dan na TV-u,na Poljudu,pa onda na Maksimiru bore se Dinamo(tada Croatia) i Hajduk za prvaka,a kod nas je u to doba najgore bilo(1993. i 1994.).Pa sad skontajte kako se sport razvijao kod nas,kako kod njih. ;)

    Danasnje utakmice:

    15h Togo v Switzerland

    18h Saudi Arabia v Ukraine

    21h Spain v Tunisia
     
  5. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Ja sam čuo da je Zlatko nešta imao oko naše repke, pa su mu rekli da im on ne treba. Pa kad su ga zvali da nije htio. Vjerujem da su to špekulacije. Sve u svemu, Zlatko je obični sebičnjak i ufuranko što se vidi na utakmicama. Čovjek zna igrati, ali nema ništa od te igre kad ne želi da bude timski igrač.

    @zilo - ne vjerujem ja da je u tih takvih malo siromašnijih igra dobra zato što imaju siromašne porodice pa hoće da ih izvuku. Ja ipak mislim da je to ljubav prema fudbalu. Ti kad vidiš Henry-a ili Ronaldhina kad primaju loptu drago im je u očima im se vidi, a kad je Beckham primi pomisliš što igra ako mu se ne igra.

    Za danas mislim da će Španija dobiti 1-0, zatim da će Saudijci dobiti jer ih volim :D a prva utakmica remi.

    I u kojoj repki igra onaj igrač No-srati :mrgreen:
     
  6. zilo

    zilo Komšija

    GANA-SAD 1
    ITALIJA-CESKA 1
    BRAZIL-JAPAN +3
    HRV.-AUSTRA. 2

    Ulog 20 KM i padnem 719 KM. :evil:

    Nema veze,sutra cu dobiti :!:

    Sta sam rekao neki dan?
    Australija prolazi,mada mislim da je onaj Kalac stavljen na gol preko neke stele,pa da pusti Hrvatima.Druga je stvar sto ovi to nisu znali da iskoriste. :lol:

    Simunic 3 zuta fasova i opet nece da izadje :D:D:D.Legenda,trebo je roknut onog pirgavo pjegavog Engleza. :D
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    :cry: :cry: :cry:
     
  8. Samir_Masinac

    Samir_Masinac Aktivista

    Volio bi da Gana stigne malo dalje al tesko.
     
  9. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    Sta mislite ocel ic dalje Svedska ?

    a sto se tice onog ibrahimovica on je jedna velika "NULA" ove sezone u odnosu na prosle sezone i u dresu Juventusa,Ajaxa i Svedske

    jest da navijam za Juventus al....
     
  10. zilo

    zilo Komšija

    Eto kamikaza,Svedska ispade,a Juve ide u trecu ligu. :D

    Danasnji parovi:


    Njemacka-Argentina
    * Vrijeme odigravanja: 17:00
    * Stadion: Olympiastadion,Berlin
    * Sudija: MICHEL Lubos (Slovacka)


    Italija-Ukrajina
    * Vrijeme odigravanja: 21:00
    * Stadion: FIFA World Cup Stadium, Hamburg
    *Sudija: DE BLEECKERE Frank (Belgija)


    Italija bi trebala da prodje.Sudije silje za njih.Ovdje staviti na pobjedu Italije ili igrati na manje od 3 gola.

    Njemacka?Navijam za Svabe,ali je riskantno igrati keca.Ovdje treba igrati da oba tima daju gol ili igrati da Argentina krece sa centra.

    Proslo Evropsko prvenstvo Portugal nije ni jednom krenuo sa centra,a ove godine ni Njemacka.Znaci,domacini pustaju prednost lopte,a biraju stranu neovisno kako novcic pao. :)
     
  11. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    HALO BOLAN KO IDE U trecu ligu svako je nevin dok se ne dokaze da je kriv....
     
  12. zilo

    zilo Komšija

    Nece sada ljudi frke dok Svjetsko traje.Kada zavrsi koferi se pakuju i Juve ode u C1,a Milan u C2. :lol:

    Nemoj da svrljamo i spammamo sad.Nisu nam zabari tema,vec Svjetsko. ;)
     
  13. BAKI

    BAKI Novi član

    Ma sta vam je bolan ljudi vidjet ce te kad BiH dodje na Svjetsko eh tu ce bii svjetskih rekorda...... :smt068

    Ja licno navijam za Brazil i Argentinu :D


    [Pa dje ste raja sta ima evo ja tek sad aktivirao accouint ba]
     
  14. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Neka te BAKI legendo. Nek' si dosao pa makar Argentina pobjedila na SP-u.
     
  15. zilo

    zilo Komšija

    Sta sam rekao.Argentina krenula sa centra. 8)

    Edit: Pogodih i ovo drugo,tj. da oba daju gol. :)

    Nisam nista uplatio.Steta. :cry:
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    pa pa Argentina. vidimo se za 4 godine. :mrgreen:
     
  17. Qler

    Qler Veteran foruma

    .o/


    hehehhe :lol: :lol: :lol: :lol:
     
  18. zilo

    zilo Komšija

    Najjace mi je ovo.Tekma zavrsila i meni vamo izbacuje:

    [​IMG]

    Mogu samo sanjati. :smt077

    Deutschland,Deutschland !!! :smt038 :smt038 :smt041
     
  19. kamikaza

    kamikaza Aktivista

    sta ti je to ?
     
  20. zilo

    zilo Komšija