Klima

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Amash, Jul 25, 2007.

  1. Amash

    Amash Aktivista

    Posto planiram u narednim danima da uzmem klimu, volio bih da vidim da li neko ima da podijeli sa mnom svoje misljenje, savjet, poz/neg. iskustvo itd.
    Za cijene po Sarajevu sam se otprilike raspitao i u opticaju su mi Samsung iz Tehnomarketa 579KM + ugradnja, Beko iz Merkura(Otoka) 570+ ugradnja i dva modela LG-a 700-750KM iz Stanica + DAMN ugradnja :) Cijena ugradnje je od 150-250KM-ova.
    Znaci interesuje me da li je neko u skorije vrijeme ugradjivao klimu, sta je ugradio, da li je zadovoljan s njom i sl.
    Dobrodoslo je bilo sta pa i ono tipa:" ...cuo sam od komsije da je puncu od njegovog bratica to i to..." :lol:
    Hvala unaprijed
    Pozdrav
     
  2. Looney

    Looney Komšija

    Ugradnaj u TZ je od 120KM pa na vishe.

    Cijena ugradnje zavisi od vishe faktora :) Shto je tezha vanjska jedinica > skuplja ugradnja. Ako je split sistem > Skuplja ugradnja. Shto su vishe udaljene vanjska i unutrashnja jedinica/e > potrebno vishe bakarne cijevi > skuplja ugradnja ... i ima tih faktora josh :D

    Kad vech kupujesh klimu raspitaj se za ugradnju jer obichno se uz kupovinu i ujedno i ugradnju dobije bolja garancija. Svakako preporuchujem da se ide na opciju 3 godine garancije ili vishe na klimu sa ugradnjom. Tako bar fercera sa VIVAXom ovdje a i dosta su pristupachni shto se tiche cijene.

    Eh sad konkretno koja je kvadratura prostora koji planirash hladiti? :D
     
  3. burner

    burner Aktivista

    Ovdje naučih par stvari o klimama...
     
  4. Stormbringer

    Stormbringer Aktivista

    Ja uzeo Beko prosle godine. Jako zadovoljan. Ta stvar olaksava, a samim tim i produzuje zivot. ;-)
     
  5. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Imam i ja klimu u stanu, i fkt prezadovoljan sam, ko beba zaspem navece:)
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    samo sto su neka istrazivanja pokazala da klime ne djeluju povoljno po muske reproduktivne organe... :mrgreen:
     
  7. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    A jbga, kazu da su stetne, ali ipak u jednu ruku su korisne.
     
  8. Amash

    Amash Aktivista

    Znam za te pojedinosti, ali svakako hvala ti :)
    Tamo gdje ce se ugradjivati klima je pristupacno, tako da tu ne bi trebalo biti problema, bakarne cijevi ce trebati max 2-3m, pa sumnjam da ce i to povecati nesto vise cijenu.

    Prostor koji ce se rashladjivat je neki 30-40 kvadrata, nista preveliko.

    Zar ne bi trebalo biti obrnuto 'cause it keeps them cool :)
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Po meni klimu upaliti kad nisi u sobi, i kad se sve rashladi onda boraviti u njoj. Konstantan boravak u sobi dok je klima upaljena nije dobra ni na makro ni na mikro bioloskom nivou.
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    onda je meni i makro i mikro mrtav pošto je zadnjih tjedan i pol radila 24/7... ne znam za vas, ali je tu u zg registrirano 42c prošli tjedan.
     
  11. Amash

    Amash Aktivista

    MIslim da je u Sarajevu islo do 40c . Kod mene u stanu je temperatura ista kao i napolju ako ne i veca, jedino sto te sunce ne przi :)

    p.s.
    Sta je ovo niko skoro nije ugradjivao klime, pa nije valjda da sve pare potrosiste na konfe :p :D
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    znači top - toshiba, mitsubishi

    mid - samsung, lg... čuoh da je vivax oke, quadro su redom samsungi + dodano 5m cijevi u paket.

    ja imam osnovnjaka samsunga već 3-4 godine, sam ga održavam i sve super fercera.
     
  13. monK

    monK Komšija

    Ne bi me čudilo da se dokaže još hrpa negativnih efekata.

    Ja se više volim preznojavat, ali eto, dok sam na poslu nemam izbora.
     
  14. Amash

    Amash Aktivista

    Iako nisam bio upoznat s klimama uopste, pretostavljao sam da su Toshiba i Mitsubishi #1, samo sam mislio da je i LG u tom rangu.

    Kakogod, danas je rezervisan Samsung, sutra bih ga trebao preuzeti a u subotu ce doci serviser da to ugradi.

    Hvala svima
    Pozdrav
     
  15. 3125

    3125 Komšija

    Dodajte i Carriera na tu top listu :)