Klokanje E2180

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Pasha, Feb 10, 2008.

  1. GW

    GW Moderator

    Naravno da je normalno.
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Senzor na ploci se nalazi na SB-u a ne na NB-u, a NB se ipak znacajnije zagrije kod overclocka. Sad ne znam kako je kod tebe, P5K ima nekakve heatpipeove. :mrgreen:

    Nekakav 80mm vent na 1000rpm bi sigurno rijesio stvar. :D
     
  3. Pasha

    Pasha Komšija

    Evo sve sto imam software-a na kompu popalio sam; Bs player vrti prison break,przih neke gluposti sa nerom,msn,audio neki na wmp-u,prime se vrti i veli u dure je :D
    Temperatura ploce ne prelazi 38 sta god da joj radim i gledam temp u everest-u. Imam 3.0 klok i sada cu ga pustiti par dana da vidim kako ce se ponasati a ja cu se nogom u guzicu udariti :D Ma skupo Stivi 70 marki,eventualno na ili pred ljeto,ako do tada ne sprzim ovo..
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kakvih ba 70 marki? :shock:

    Neces nista sprzit ako bude tako radilo, samo kazem ako hoces da ti je NB leden da nabacis najobicniji vent. :smt006
     
  5. Pasha

    Pasha Komšija

    Pomijesah sa nekim drugim ventom :? Ok imam takav
     
  6. Pasha

    Pasha Komšija

    Uradio flash novog bios-a http://img403.imageshack.us/my.php?imag ... hermo4.jpg .Jos jedno novo fino iskustvo(Zamalo mi srce ne stade kada mi javi pogresan disk ali rijesih) :) Sada ima jos vise raznovrsnih,detaljnih postavki koje me i bune ali nema veze.. Ici ce on na 4.0 ako mogne..
    Promijenio sam i pastu na cpu,stavih artic silver 5,ne znam sta je bilo prije..

    BTW Kakav pomak ; viewtopic.php?f=3&t=9884 :) Tada me kostao 10 km novi bios.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  7. nFare

    nFare Komšija

    Eto sad si spreman na E8xxx seriju :D
     
  8. Pasha

    Pasha Komšija

    Mislis morao se update biosa uraditi da bi maticna skontala tu seriju?
    Vrlo tesko,jedino ako ga negdje izbunarim :D
     
  9. nFare

    nFare Komšija

    Kod nekih p35 ploca je mislim i neophodno a i zbog dual boot-a...
    Valjda si vratio sve klokove na default prije flashanja? :) moguce je nekad pogresno ocitavanje periferije, ali uglavnom da je sve u redu.
     
  10. Pasha

    Pasha Komšija

    Da,naravno.Evo trenutno radi na default postavkama iz biosa,neka ga ovako jedno 3 dana za svaki slucaj,da vidim kako se ponasa i te stvari.Pa onda u napad :)
     
  11. Pasha

    Pasha Komšija

  12. Emx

    Emx Aktivista

    Kupicu ovaj proc za par dana pa se nadam 100 % OC ;)
     
  13. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    4.0 GHz ?

    Sretno.
     
  14. Konjislav

    Konjislav Komšija

    Trebace ti pofino volta, nadam se da ce to moci izdrzati tvoja ploca, i da li ce ti proc biti stabilan.
     
  15. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Tesko ces to ostvariti! Moj ima fsb zid na 385mhz a i to moze sa mnoziocem 9 a kad stavim 10 nece da boota ni na 1,65V al opet sve je od primjerka do primjerka! Mozda budes imao srece!!! :smt006
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ne moze ga na 4 gige natjerat ni da je pod suhim ledom.
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    E to bi vec moglo. ;) 4-4.5GHz.