Knjige - Preporuka

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bhd, Aug 13, 2018.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kindle se puni jednom mjesečno, sve da je neko i čitao to je jednom sedmično, tako da su im baterije sačuvane, ostalo se nema šta pokvariti. PW3 je stvarno dzaba za 100km ja sam prvi kupio za 300 i to jedva našao, nije ih ni bilo na piku.



    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    NAILS likes this.
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Mislio sam vise na ocuvanost a i cejf. Ipak je licna stvar. Imam averziju od polovnih tastatura, miseva, telefona ili ovoga ali eto, nesto mi se "išče" ebook reader ali u najgore doba godine.

    Ne bi mi bilo zao dati 300KM samo bi morao malo sacekati.
     
  3. monK

    monK Komšija

    Navikao se čitati na smartphoneu i računaru. Nije baš da sam vjerovao da će se to desiti, da me neko pitao prije 15 godina rekao bih da je to nemoguće.

    Ali se desio niz stvari koje su pomalo izvršile uticaj.
    Prije svega to što radim od kuće na screenovima unazad 12-13 godina, i puno čitam, pa je i sam mozak "evoluirao". Aplikacije su dobile mogućnost podešavanja fonta, boje, pozadine, intenziteta svjetla, itd.

    Nemam nikakav problem da čitam knjižurine na mobitelu, bilo da je pdf ili epub.
    Danas ustvari imam problem da čitam sa papira.
    MoonReader aplikacija za Android, ili Kindle, obje imaju sve opcije koje mi trebaju.

    Pročitao i preporučujem:

    - Julesa Vernesa, sve njegove klasike na smartphoneu na engleskom, to mi je bilo drugo čitanje za 20 000 milja pod morem, npr. koju sam kao klinjo iščitao prije više od 30 godina, i to mi je vjerovatno bila prva knjiga kao knjiga, a onda i kao e-knjiga da sam je progutao od početka do kraja na smartphoneu

    - Moby Dick, Herman Melville, isto tako na engleskom, besplatan je
    - Neuromancer, William Gibson (cyberpunk, klasik, kao podžanr SF-a, ne kao video igra)
    - Solaris, Stanislav Lem, SF klasik
    - Trenutno čitam Franka Herberta - Dune, knjiga prva, poglavlje po poglavlje

    Ali ide sporije zato što ovih dana više čitam o SQL-u, C#, ASP.NET coreu, i regulacijama o zaštiti podataka... fotografija, sound design, sve ljubavi i interesi i potrebe na poslu sa manualima od po 1500 strana (puta 2-3-4 od oblasti do oblasti)... Kratak život...



     
    Last edited: Dec 18, 2020
    EL NINO CFC likes this.