Koeficijenti inteligencije, IQ testovi, pogledajte obavezno

Discussion in 'Generalna diskusija' started by .Dzahdo., Jun 19, 2006.

  1. 3125

    3125 Komšija

    Rjesavao sam vec ovaj ajnstajnov test, nije tezak uopste. Samo je bilo malo drugacije, u svakom slucaju Njemac je zivio u cetvrtoj kuci i imao je ribice ili tako nesto :D Neke tvrdnje su iste u ovim drugim su samo promjenjeni predmeti isl. Sjecam se da je Britanac zivio u crvenoj kuci :D
     
  2. GV

    GV Komšija

    mače
     
  3. 3125

    3125 Komšija

    Neke nenormalne skale na ovom hrvatskom :? 159 stim da na pet pitanja nisam odgovorio (test radio cca 5 minuta)
     
  4. qwerty

    qwerty Novi član

    hmmm.... nisam siguran za ovaj test, jer postoji mogucnost da su izmjesani ljudi, ali kad sam ga ja radio nije bio Norvezanin.
    mrsko mi ponovo sad radit.
     
  5. amkan

    amkan Novi član

    Vas IQ bi mogao biti oko: 156

    Ovo nije službeni rezultat, te ga ne možete koristiti kao takvog.
    Ako vas zanima točan IQ, pozivamo vas na službeno testiranje.

    --------------------------------------------------------------------------------
    Web design: Hrvoje || © Hrvatska Mensa / Mensa Croatia MMIII || PHP code: Josip
    The Mensa logo is a registered trademark of Mensa International Limited, all rights reserved.
    Mensa does not hold any opinion, nor does it have or express any political or religious views
     
  6. BoLa

    BoLa Aktivista

    sta je ovo, svi genijalci? Pa haj upregnite te mozgice u nesto korisno pa izmislite stagod :mrgreen:
     
  7. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Ja sam taj Ajnstajnov zadatak uradio prošle godine. Nije nimalo težak, i čudno mi je da je ikako Ajnštajnov... Ali se sad ne sjećam koji je rezultat. Uglavnom papira, olovke i tabelu napraviš poređaš i to je to :mrgreen:
     
  8. BoLa

    BoLa Aktivista

    pa, kolko se ja sjecam za taj zadatak je pisalo da 2% ljudi mogu da ga urade BEZ papira i olovke. to i jeste fazon. da drzis veliku kolicinu infromacija u glavi i povezes ih
     
  9. 3125

    3125 Komšija

    Ja sam ga uradio sa notepadom za 5 min :D
     
  10. .Dzahdo.

    .Dzahdo. Aktivista

    Nažalost, na mjestu gdje sam ga ja našao nije bilo te napomene. Ja sam baš kontao da je neki ultra-multi-komplikovan zadatak. Al' eto bolje ga je uraditi onako u glavi, za razvijanje mozga. Mogu zamisliti neke osobe sa početnim slovom B, sa ga.com.ba :mrgreen: kolišni li je njima IQ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  11. zilo

    zilo Komšija

    Ma to 2 % je izmisljotina .U nekim knjigama pise da samo 10-ak naucnika moze da razumije ''Specijalnu i Opstu teoriju relativnosti'',sto nikako nije tacno.Neke stvari se previse napusu.

    Npr.,kada se ode kod psihologa i sad kao on treba da testira da li ste blentavi ili normalni.Dadne vam cackalice i kaze:''Napravite od njih kulu!''Budala ce da pocne da slaze cackalice,a pametan ce mu reci:''Ma idi i ti i kula u 100 pm!''Ovo se primjenjuje u nekim skolama u Sarajevu. :D