Koja je ploca bolja od ove dvije, koju odabrati?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by Torzioni, Feb 27, 2013.

  1. Torzioni

    Torzioni Novi član

    Pozdrav strucnjaci...
    Zelio bih da vidim vase misljenje, koja od ove dvije ploce je bolja, u pitanju je socket am3+...
    U pitanju su ove dvije ploce
    ASRock 990fx extreme9
    http://www.asrock.com/mb/AMD/990FX%20Extreme9/
    i ova
    GA-990FXA-UD5 /UD7
    http://ba.gigabyte.com/products/page/mb ... -ud5rev_10

    Pa sad koja od ove dvije je bolja po vama? Asrock je tek izasao i malo je nesto vecem jeftiniji (iako ce me skuplje izaci jer se nema ovdje u BiH kupiti), i ima eto tu malu prednost sa dva vise usb 3.0 porta (iako je to lako dobti preko pcie slotova) i sto podrzaje 64gb rama...?
    Napomena: Na plocu cu staviti amd fx 8350, 8gb rama i graficku saphire hd7770 1gb ddr5
     
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ja bih isao na Asrock plocu, sami vrh njihove ponude, a ima i vise faza te podrzava veci OC rama.
     
  3. Torzioni

    Torzioni Novi član

    Ma da, stoji to da ima te neke dodatke i prednosti jer je novija, da, najnovija je ASRockova sto se tice socketa am3+..
    Gigabytu vise vjerujem nesto, poznato je da su najizdrzljivje i da su posebno kvalitetne zbog dodatnog bakra koje imaju u sebi...A asrok sam imao jednom i to je ja mislim jedina ploca na svijetu bila koja na obicnim PCI slotovima ne podrzaje tv karte i dan danas doduse tu plocu imam i koristim, vec mozda godinu dana...XD :)
    A sta ja znam, 64 gb rama mi nece nikada biti potrebno, a dva vise USB 3.0 slota, kao sto rekoh, na ovoj gigabytovoj vec ima dva i jos dva na ploci za front USB 3.0...a plus preko PCIe slota se lako moze dobiti dodatna 3 do 4 usb 3.0 porta...
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa jel ti to hoces da ti kazemo da kupis gigabajta il trazis misljenje koja je bolja?
     
  5. Torzioni

    Torzioni Novi član

    dobro si to rekao, tako ispade doduse...:)
    Ma reko, mozda se i ja varam, mozda ovaj asrock ima neke prednosti koje ne znam...?
    Zato ako ja grijesim, da vidim vasa misljenja...?
     
  6. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa konkretno asrock ima vise faza za napajanje procesora i kod eventualnog overclocka bi to moglo imati znacaja jer fx procesori su znacajni potrosaci struje.

    A opet kad kupujes plocu iz samog vrha ponude bilo kojeg branda slabe su sanse da se zeznes. NEma tu greske ni sa jednom.