Koja od ove dvije

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by FeyzA, Feb 1, 2004.

  1. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Koja od ove dvije kartice je bolja...ako su tu negdje ako mozete navesti prednosti i jedne i druge ..Hvala

    1.Leadtek WIN FAST FX5600XT 128Mb
    2.ASUS GeForce4 TI 4200 8X 128MB DVI TV

    Pozdrav
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    a prednost 5600 je dx9 podrška i to je to... makar je 5600 chip sam po sebi dosta slabašan, pa još xt (downclockana verzija čistog 5600). 4200 praši još uvijek jako dobro, a pošto je asus-ova sigurno se i da dosta clockat.

    po meni je bolji izbor 4200 (ja bi ga sigurno uzeo da imam odabir između te dvije).
     
  3. p_adnan

    p_adnan Novi član

    ja da sam na tvom mjestu uzeo bih 5600, jer podrzava DX9, a i 4200 nije nista slabija, cak je mozda i brza od 5200, pa prema tome koju god uzmes neces pogrijesiti
     
  4. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    MA ti 4200 uzmi moj fejza i nebrini se ba samo pucaj nema teorije da ti ista sporije ide nego na 5600xt a ja ti garantujem cak i vece skorove i fps ove u igrama.

    JOs je klokas pa nema joj kraja Ti 4200 5600 je slab chip i sam znas jos xt jer je to downclock pa onda 5600xt spada u low end sa 5200Ultra i 9200SE a znas i sam odnos u performasama izmedju moje grafulje i kod rodjaka sa 9200SE djaba mu jaci sistem i sve kad ova grafa roka roka.

    SELAM

    E vidio sam propusten poziv zaspo sam sinoc rano eto pa se cujemo
     
  5. Shenron

    Shenron Komšija

    A sta ce mu DX9 kad ga nijedna igra posteno ne iskoristava?
    Dakle uzmi GF4 i spavaj mirno. Trajat ce ti jos min 1 god
     
  6. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Definitivno je bolji izbor TI4200. Između ostalog što je dosta jača u dx8.1 i starijim od fx5600. Za dx9 stvarno još nije neophodno kupovati karticu (bar ne ništa ispod fx5900 uključujući i fx5700Ultra).
    Razlog? Pa razlog je taj što i kad izađu te famozne full dx9 igre fx600 će biti preslab da ih pokrene:)

    P.S. Samo da napomenem da u ovom postu govorim isključivo o nVidia karticama, a kad se radi o Ati-jima dolazi u obzir sve od 9600xt pa na više osim 9700 nonpro i 9800SE.
     
  7. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    9500Pro se moduje u 9700pro ne 9700 nonpro u pro.
    Pozdrav
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    koliko ja znam 9500 non-pro se moda u 9700 pro, a 9500 pro se ne može modat. a iron je vjerovatno mislio 9700 da se može clockat na freq 9700 pro.
     
  9. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Syss u pravu si 9500nonpro (ali samo pojedine serije) se moduju u 9700pro.

    Priznajem da nisam neki ljubitelj Atija .Ma jebeš ti grafičku kartu kad, kad god izađe neka nova igra mora da se čeka i patch ili nova verzija drajvera da bi to radilo kako treba (i to ne ispadne uvek kako treba, čist primer Splinter Cell koji se očajno vidi na Atiju) naAtiju.
     
  10. Xan

    Xan Aktivista

    meni splinter cell radi savršeno, neznam u čemu je problem?

    NITI JEDNA igrica koju sam pokrenuo do sada nije radila probleme, zato nemoj bacat krafne u oči ljudima...
     
  11. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Evo malo sam istrazivao i nasao sam MSI Ti 4600 koja na Bartonu 2500+ i 512 DDR-a daje priblizno 16000 3Dmarksa kako kaze covjek... i prodaje je za 230 km...ja mislim da je ovo itekako povoljno jer ja sam je gledao na djelu neki dan a i nije starija od 20-tak dana .. Covjek je dobio iz njemacke ( ima Bundle )od nekog rodjaka novu i trebaju mu hitno pare za nesto drugo ! Sta vi mislite ??
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    naravno da ćeš to kupit :)