Koja zvucna ?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Adi_k, Nov 4, 2007.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Planiram sutra kupiti neku zvucnu 5.1 do 50 km, pa jel mi vi mozete predloziti koju i gdje je ima :?: hvala unaprijed. :smt006

    Sta mislite o ovoj zvucnoj SOUND CARD CL AUDIGY SE bulk u plusu 57 km?
     
  2. Venom

    Venom Aktivista

    Pa mislim da do 50 KM svakako nemas bolje, osim onih c-media sranja ili sta vec...
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Slobodno uzmi tu Audigy SE i ne gledaj dalje.
     
  4. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    50 mambi za zvucnu :smt001 !!!!! Svaka cast vidi se da si audiofil , sve od creative sto se tice zvucnih je ok.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Audiofil?! :D Ajd da daje 800KM za M-audio, pa i nekako... :D
     
  6. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    Stevie playa pa sto ba pretjerujes , prije svega postoji valjda neka podjela i namjena zvucnih kartica , a kad kazem "audiofil" ne mora to biti pro mo proizvod , ako je covjek audiofil i voli dobar kvalitetan kristalno izbalansiran zvuk ne treba ici dalje od creative-ove live ili audigy serije cak mislim da za njegove namjene m-audio ne bi cak ni pokazala bolje performanse (pretpostavljam da covjek hoce dobru zvucnu zbog igrica i muzike).Kada pogledas danas vecina raje koristi integrisani 8 kanalni zvuk sa HD certifikatom , ali to jos uvijek nije (bar ja tako mislim) kvalitet jednak dobrom starom creative-u. M-audio proizvodi zvucne za audio profesionalce za rad sa elektronskim instrumentima bla bla bla i ko zna kakvim josh cakama tako da bi covjek iskreno po meni bio i budala i neznalica da uzme karticu od 400 mambi a sebe smatra audiofilom :smt003
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Dzaba, ostaje cinjenica da audiofil i CL Live! ne idu u istu recenicu. Cak ni srot od X-Fi. ;)
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Audiofil ne sluza muziku sa kompa.
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I to. Hm, mada se moze opticki spojit i slusat flac-ove. :D Bilo bi to prilicno dobro. Glavno da ide na 44.1kHz, tj. da nema resempliranja. :)
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    i na tu cijelu igru dođem ja sa rabljenim cd playerom tipa nad/ca/rotel za 50€, upalim plain cd i odeeee komp.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ne racunam tu nikakvu zvucnu kad govorim o optickom spajanju, tad je ionako svejedno.

    A Hi-Fi i komp su dvije totalno razlicite stvari, kako god okrenes. :D
     
  12. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    Ako audiofil ne slusa ziku sa kompa sa cega onda slusa , sa Sandiskovog 512 mb mp3 playera :lol: :lol: :lol: , normala shalim se ali uz kvalitetne zvucnike i podrazumijeva se zvucnu audiofil zaista moze da osjeti najsitniji fragment muzicke odnosno zvukovne interpretacije , zar ne ?
     
  13. Amash

    Amash Aktivista

    Ja mislim da je vaznije sta se slusa(koja muzika) nego sa cega se slusa :mrgreen: :p
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    ne... to je tipičan odgovor mp3 generacije, ali na žalost vremena su takva da je kvantiteta bitnija nego kvaliteta.

    ja i dalje unatoč prilično inferiornom surround sistemu volim kupiti orginal cd jer mi je puno draže slušati orginal, imati kutiju i booklet jer na kraju krajeva puno više cijeniš tako zarađeni/kupljeni medij nego 4gb mp3ca skinutih sa jaranovog dvd-a.

    @binary... da dobiješ blagu predodžbu kako jedan pravi audiofil diše i živi, pogledaj ovdje - http://en.wikipedia.org/wiki/Audiophile

    znači audiofil (ali govorim u pravom smislu riječi) nema komp na istoj fazi gdje mu je primarni sistem, kamoli da sa njega nešto ozbiljnije sluša... on je tu eventualno kao pozadinska kulisa.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dark Side of the Moon @ SACD - nezaboravno iskustvo. :smt006
     
  16. syss

    syss Veteran foruma

    ja sam ga u jednom periodu proživljavao svakodnevno... old sistem :(

    evo suza krene...
     
  17. ming

    ming Veteran foruma

    EMO :D

    Sound system od 300km pobija 99% kompjuterskih sistema sto se tice kvalitete tvuka.
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    dobro to... a tek od 5k km? :wink:
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Samo da se osvrnem na ovo: cak i dobro snimljena kaseta mi je draza nego dvd pun mp3-ca. :D
     
  20. bINARY cODE sOUND

    bINARY cODE sOUND Aktivista

    @syss fakat ova teza da ces slusati i cijeniti mnogo vise originalni cd kada ga kupis je ok , ali da li postoji recimo razlika za covjekov sluh (imajuci u obzir da smo limitirani na odredjeni frekventni spektar) izmedju originalnog cd-a i istog tog cd-a ripovanog na hdd-u u vidu kompresovanog mp3 zapisa imajuci u obzir da istoimeni algoritam za kompresiju zvukovnog sadrzaja ne "vadi" informacije jedino "nedostupne" obicnom smrtniku (opet se odnosi na frekventni opseg).Da podvucemo crtu onda sta je audiofil , jeli to osoba koja zaista cijeni i "osjeti" muziku vise od ostalih ili je u pitanju kompleks kao sto i sam syss kaze "radije cu kupiti cd nego skinuti gigu mp3ca" , nesto mi govori da raja iz mp3 generacije ne mogu ni biti audiofili :lol:
     
Thread Status:
Not open for further replies.