Preporuke za kuciste

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by RaP, Nov 19, 2009.

  1. vnm_

    vnm_ Komšija

    cirkus kuciste, ja nisam mogao da vjerujem kad sam sestri uzeo konfiguraciju. tvrdim da nisam vidio kvalitetnije brand name kuciste. tesko je ko 5 codegen kucista. :mrgreen:
     
  2. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Kralj cijena/protok vazduha :D Ceka na modovanje vec dosta dugo... :roll:
    [​IMG]
     
  3. Encor3

    Encor3 Aktivista

    [​IMG]

    Aplus Xclio II
     
  4. Looney

    Looney Komšija

    Budem u ovo dan/dva :)
    Za 20KM nema bolje sigurno :mrgreen:
     
  5. X-Factor

    X-Factor Komšija

    A+ El Diablo, bez ovog monstruma sa strane, samo pleksi staklo i jedna 12-ka...

    [​IMG]
     
  6. Nani

    Nani Komšija

    Antec 1200
    [​IMG]
     
  7. RaP

    RaP Komšija

    Onaj armor Jr mi se nesvidja nimalo ovaj tvoj je extra

    Looney da malo slika imao sam i ja isto tako kuciste davno i takodje ofarbano extra je ispalo ( prodo ga na kraju =

    A+ El Diablo radel ok ti ventovi od kucista nesto mi preglomazno to ?

    Hurmasica daj naziv kucista da neguglam bezveze jel to nakav antec ? inace vidim da je antec 900 pravo popularan medju rajom
     
  8. extibo

    extibo Komšija

    @RaP

    Antec P182.
     
  9. RaP

    RaP Komšija

    jasta nekako sam i predostavljo dobro kuciste nema sta :wink:
     
  10. X-Factor

    X-Factor Komšija

    Rade ventovi savresno, jos i regulatori brzine dodju po defaultu na kucistu :D, na maximumu ovo je tiho ko noc, neikh 500-700 rpm :)
    Ovaj sa strane ne sluzi nicemu jer se nemoze montirati od njega niti jedan tower cooler.
     
  11. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Pa da, meni je nagodno bilo jer smo ga mi u firmi forsirali u prodaji, pa je izašlo mi i jeftino. Dobra i čvrsta limarija, ništa posebna unutrašnjost, ali ima nekoliko zgodnih pomagala koje izbacuju potrebu za šarafcigerom. Naravno, puno je očekivati za takvu cijenu i neke naprednije stvari vezane za vibracije hdd-a, zvučnu izolaciju...
     
  12. artemis

    artemis Komšija

    Zna se Antec P182 :D

    [​IMG]

    I stavljeni noctua ventovi, jedva se cuje. :mrgreen:
    Imao i anteca 900, poceo ici na zivce, pogotovo plavi ventovi, a i tezak za odrzavat, skuplja prasinu nenormalno. Uvalio ga burazu, pa nek ga on cisti i oprasuje.
     
  13. suppa_FMB

    suppa_FMB Komšija

    MSI Ares :

    [​IMG]

    Naspram ovih vasih robota :oops: .
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Nek se zna, to nije MSI koji ploce & grafe pravi, vec je ovo MS Industrials :)
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    antec nsk 2480

    [​IMG]
     
  16. Esh

    Esh HWB

    Zanimljiva tema, s tim sto su vlasnici pojedinih kucista trebali napisati poneku recenicu o tome zbog cega su kupili pojedino kuciste.

    * Kuciste: Cooler Master HAF 922
    * Cijena: ~200KM
    * Specifikacije: http://www.coolermaster-usa.com/landing ... atures.php

    [​IMG]

    Dobra video recenzija:


    Kuciste sam kupio zbog potrebe za efikasnijim protokom zraka, odnosno boljim hladjenjem GeForce GTX 285 kartice sa referentnim hladnjakom. U odnosu na prijasnje kuciste (Antec P182) gdje sam ventilator za GTX 285 morao drzati na nekih 75%, sa novim kucistem ventilator mogu drzati na nekih 40-45% uz 24/7 FAH operacije. Kuciste nudi jos solidan sistem za 3.5-incne diskove te menadzment kablova, a jedini veci problem je sto se mora nesto cesce "odrzavati" zbog prasine.

    Osim toga, tu je i Antec NSK2480 kojeg je kolega syss spomenuo, a kojeg sam kupio za HTPC potrebe zbog cinjenice da je za malu cijenu (oko 250KM) ponudjen i napojna jedinica (380W), prostor za 2x 3.5" diska, kao i dva 5.25" utora koja se mogu iskoristiti za neki ROM ili kao utori za dodatne diskove, citac kartica ili sl. Nedostatak kucista je upravo izostanak nekog integrisanog citaca kartica, a vrijedi spomenuti da dva ugradjena 120mm ventilatora solidno obavljaju posao, iako se mogu zamijeniti nekim "tisim" opcijama kao sto su Noctua ventilatori.
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  17. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Ja ga kupih samo što sam bio nestrpljiv. Bilo mi ispred nosa, pa kompletirao konfiguraciju.
     
  18. Juka

    Juka Komšija

    ASUS Vento 3600:
    [​IMG]
    Vec je ispratio 3 konfe iz sebe!!! I jos uvjek dura, nezgodan za ocistit(kompletno), iz rasloga jer se moraju odvojiti ove plasticne plate od onih unutarnjih limenih, prilikom demontiranja se moze desit da koja zabica pukne, ali uz pazljivo rukovanje sve ostane na mjestu. Uz male modifikacije prvenstveno s najlonkama postaje anti dust proof, malo nezgodno izgleda a pogotovo je nezgodan za smjestit ispod stola, pa je zato kod mene na stolu ali ne smeta. Ono kuciste je vise kao neka dizajnerska za*ebancija neg funkcionalna naprava, s'tim da su temperature unutar njega u granicama normale
    i unutrasnjicu sam mu licno lakirao u crno, uz malo cable managmenta, ali slike uploadujem nekada...
     
  19. RaP

    RaP Komšija

    Kao sto rece enis daj malo opsia iz prve ruke ( ovjde se ubrajaju i kucista koja smo posjedovali pa preprodali )
    Evo vec znamo da Antec 900 skuplja prasinu :)
     
  20. Mujka

    Mujka Komšija