Preporuke za kuciste

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by RaP, Nov 19, 2009.

  1. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Kakvom si spuzvom oblozio i na koliko obrtaja se vrte ventilatori?
     
  2. RaP

    RaP Komšija

    Mujka daj detalje koji je model kucista koje proizvodjac, iskustva i tako to
     
  3. ColdFire

    ColdFire Overclocker

    koliko kosta ovaj Antec P182 ??? :smt007 zaljubio sam se
     
  4. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Ja ga uzeo za 270KM prije godinu dana, sad je oko 300KM :shock:

    Ako planiras uzeti, pogledaj i P183. Mozes naruciti u Imtecu ili bilo kojoj drugoj radnji ciji je dobavljac Kimtec.
     
  5. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    I ja sam nedavno zbavio P182. Ne mogu stvarno reci nista lose za kuciste, zadovoljan sam apsolutno u svakom pogledu mada sam se odlucio ponesto da dotjeram jer sam mislio da su se neke stvari mogle odraditi za nijansu bolje.

    Prije svega sam umjesto "defaultnih" ventilatora stavio Noctua NF-S12 (tri komada) i to na 5V.
    Onda mi je zapelo za oko da se kroz otvor za gornji ventilator vidi unutrasnjost pa sam i to rijesio ovako...
    [​IMG] [​IMG]

    U cilju sto boljeg "luftiranja" (kad su vec ventilatori na 5V a GPU se hladi pasivno) sredih i prednje otvore (ovo je neka slika s neta, ja sam to "ispeglao" do kraja)...
    [​IMG]

    Pa napravih mjesta za jos jedan vent, nekako mi je daleko logicnije bilo da stoji ovdje nego na sredini...
    [​IMG]

    Sve u svemu, s ovim sam se priblizio apsolutnoj tisini koliko je bilo moguce (Accelero S1 + Freezer + Chieftec Delta unutra), jedino se cuje pri maksimalnom opterecenju a i tad treba par sekundi koncentracije i apsolutne tisine da ga covjek "registruje". U svakom slucaju, konfe ce se mijenjati nekad u buducnosti ali P182 nece ici nigdje dok god bude kompatibilan sa komponentama, kuciste je "za sva vremena" definitivno. :D
     
  6. Mujka

    Mujka Komšija

    Recenzija na HWB
    +cvrsto
    +dobar kvalitet
    +prostrano
    +jednostavno

    -teskobrate :D
     
  7. RaP

    RaP Komšija

    Ma nek je tesko pa nek gori sve odlicno kuciste vidim da se raja "nauruzala" pravo
    PS
    Ispade da je moje do sada najteze :)
     
  8. AdoSA

    AdoSA Komšija

    Sto ti se ne svidja ovaj Silverstone Vedo?
     
  9. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Meni se svidja Codegen Briza ali je opet kanta :D
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    @AdoSA - zato sto je SMECE zesce, fino izgleda na slici al mu je kvalitet gori od MS Industrial kucista. Ta vrata nemaju 3 grama u sebi (plastika sama), nakon 3 dana su pocela da drndaju ( i sad mi stoji komad spuzve izmedju njih i ostatka kucista, jer u suprotnom se cuje jako iritantan zvuk, konstantno drndaju, uzrokovano valjda ventovima). Ugradit HDD u njeg je nocna mora, ima neki kao HDD cage, ma glupost zesca. Sve u svemu, s*anje zesce, CM 690 je pored ovog NASA-ino kuciste.
     
  11. nFare

    nFare Komšija

  12. Vedo

    Vedo Moderator

    jok, da bi izvadio HDD ili dodao novi, moras otvorit stranu kucista, pa izvuci cage, pa cage rasklopiti pa ubacit HDD, pa opet sklopiti cage i onda ga vratiti nazad.
     
  13. selvin

    selvin Moderator

    I onda kazu da prate HWB :D A coj'k mora 5 puta isto ponavljat :D

     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    to lave, vise sam sam sebi postao dosadan xD
     
  15. selvin

    selvin Moderator

    Ovo je bio samo search na kljucnu rijec "vrata". Mozda ima jos postova :D
     
  16. nFare

    nFare Komšija

    Ok onda, onaj gore sto sam stavio link je po meni odlican, ima bezicni kontakt sa ventom kojeg je lako skinuti i HDD se moze izvaditi bez otvaranja bocne stranice sto je genijalno (iako mi to i ne treba :))a citav proces traje 10 sekundi.

    Inace kod mene je ovo:
    [​IMG]
    http://www.tbreak.com/reviews/article.php?cat=other&id=560&pagenumber=2

    Kuciste u principu ima par mana sto za mene bas ne vazi, prvo ne volim tower kucista jer hocu da je prostor iskoristen tacno koliko treba, sto je najvaznije nema 20 otvora za ventove nego standardno samo naprijed i nazad. Prasinu odlicno filtrira kroz otvore na prednjoj stranici i na mrezi ventilatora tako da kuciste radi ciscenja ne morate otvoriti pola godine, dovoljno je jednom sedmicno usisati prednje otvore :D. Jedino bi moglo biti bar 2 cm duze, i 20-30km jeftinije, ali sto je jos vazno vanjski dizajn koji je bezvremenski i onako bas ozbiljan look koji nece napaliti ni jednog bubuljicavog tinejdzera, uz genijalan HDD cage, usb prikljucke na dostupnom mjestu, paljenje bez otvaranja vrata :), solidno kuciste.

    Znaci objektivno:
    Minus :
    -Cijena
    -Male dimenzije (sata konektori mogu biti blokirani, kartice duze od 24cm mogu biti problem)
    -kratki kablovi prednjeg panela (jedva dohvate!)
    -Slabe mogucnosti cable managment-a

    Plus :
    -Dizajn
    -HDD kavez
    -Kvalitet (tesko je ako to sta govori :))
    -Ne uvlaci puno prasine unutra
    -Mogucnost pomjeranja HDD kaveza po visini odnosno zamjena mjesta sa optikom ako to kome sta znaci.
     
  17. RaP

    RaP Komšija

    Codegen briza je solidno kuciste za male pare
     
  18. RaP

    RaP Komšija

    Eto za ubuduce znamo da SilverStone Precision SST-PS01B je kao sto rece drug vedo zesce smece :)
     
  19. Reznor

    Reznor Overclocker

    Znao sam da ima neka "kvaka" u tom kucistu. Sumnjivo mi je bilo da li vrijedi dati pare na taj svemirski look Precisiona. Ali svakako je bilo iznad moje okvirne cijene i srecom ga nisam uzeo. Obicno postoje dvije stvari sto se tice kucista s vratima: ili ne valjaju vrata, a cvrsta unutrasnjost (ne mislim sad na cage, prostor, vec na kvalitetu limarije), kao npr. Precision i moj Thermaltake Soprano, ili dobra vrata, ali losa unutrasnjost, tj. limarija kao npr. na Frontier Shinobi. Testirao sam ga kod jarana, i upravo zbog unutrasnjosti mi se nije svidio.

    Evo nekoliko mojih dojmova Shinobija za one koji planiraju kupiti

    +izrada vrata
    +puno prikljucaka za coolere
    +lcd
    +dodje PSU
    +jeftino

    -limarija, i vanjska izrada, karakteristicna za jeftina (kinez) kucista
    -lcd poludi nakon duzeg koristenja
    -labavi usb konektori, postavljeni na desnoj strani na ivici kucista
    -tipkama power i reset se izlize boja nakon ucestalog koristenja
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    e ovako, do juce je bilo ovo

    [​IMG]


    a od danas je ovo


    [​IMG]

    [​IMG]



    i ovo staro kuciste je prostranije i tise od ovog, ali eto, dosadilo mi

    i jos samo da kazem da ova N82 ima pravo dobru kameru :D taj ventilator nazad narandzasti, radi :D sad gledam sliku, vidi reko ne radi, pogledam kad radi :)