Koje ljepilo za lijepljenje plastike za metal?

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by dmr, Aug 29, 2011.

  1. dmr

    dmr Veteran foruma

  2. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ona dvokomponentna ljepila (pogledaj u prodavnocama auto dijelova)..

    Znaci dobijes dvije tube (ili u obliku sprica kao termalna pasta npr), pomjesas ih na nekoj povrsini (karton je pogodan) i onda naneses na ono sto zelis da zalijepis..

    Nevjerovatno su jaka i lijepe sve vrste materijala..

    Napomena : Masa Nije transparentna,tj providna vec tamno sive boje..
     
  3. dmr

    dmr Veteran foruma

    A znam za ta ali ima li sta "finije" za sitne stvarcice i da je tecno skroz?
     
  4. Majesco

    Majesco Aktivista

  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    probo sam sa ovim i nije dovoljno jako. Spoj se poceo odvajati!
     
  6. GW

    GW Moderator

    Super ljepilo u onim malim tubama je odlično. Mislim da ima neko henkel ili sl.
     
  7. dmr

    dmr Veteran foruma

    Ma izbjegavam super ljepilo jer je tesko za odstraniti kada ode tamo gdje ne treba a i ne znam kako ce se ponasati na plastici, da li ce je topiti!?
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Jok, neće valjati ako koristiš sekundarno ljepilo na plastici.
     
  9. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ako nije kasno, mislim ako nisi nista nabavio a treba ti, imam dvije opcije :

    Lijepi sve do bola...ja "zalijepio" zicu za ves...(uvija se, savija, podnosi teret)...nema dalje !

    1. viewtopic.php?f=13&t=26769

    Ovo se ugrije kad se spoji, pa ne znam sta bi ti lijepio :

    2. Siegelharz (tecnost) + prah kao ucvrscivac - ono sto zalijepi tu ne puca, metalni var je 0 bodova.

    Lijepio sam ja plastiku s ovim SH, toliko malu da kroz tu plastiku prolazi igla.
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  10. dmr

    dmr Veteran foruma

    Jep kasno je, na kraju sam koristio super ljepilo, malo mi je zeznulo plastiku na jednom dijelu al sta cu. A ovo sto si poslo mi ne bi pomoglo jer trebalo mi je u skroz tecnom stanju, bukvalno da zalijem spoj, ali hvala u svakom slucaju.