Koji AMD proc uzeti ??

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by mirnes, Jan 21, 2011.

  1. veki81

    veki81 Aktivista

    sry :smt003 necu vise bgm
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

  3. veki81

    veki81 Aktivista

    Thx na upozorenju za vikend i onako planiram na Panonsko jezero pa cemo vidjeti :mrgreen:
     
  4. Vedo

    Vedo Moderator

    Podijeli ih sa nama?
     
  5. dmr

    dmr Veteran foruma

    Kako ja vidim tip nije iz Tuzle vec Sapne pa ces tesko to isprobat u Tuzli :).
     
  6. veki81

    veki81 Aktivista

    Pa treba doci za vikend kod sestre u Tuzlu pa cemo se naci a rekao mi je da negdje daleko zivi u svakom slucaju javim kako je sve proslo
     
  7. Triforce

    Triforce Aktivista

    Pozdrav ljudovi. Moj e6300 wolfdale je ostario i vrijeme je da se mjenja heh ! :D

    Gledao sam prvo one 2500k/2600k intelove ali oni su PRESKUPI na nasem trzistu, te sam se okrenuo AMDu :D

    Eh sad ce biti peglanja hahahah. Znaju oni sto su mi pomobli oko GPUa samo zonfa je ja neam blage veze sa AMDom. Znam da je to cpu i to je to :smt005

    Gledao sam na plusu ( neam blage sta sam gledao.) Mogu izvaliti 300KM za proc.

    AMD Phenom II X4 965 AM3 BOX 3.4GHz 8MB 125W Black Edition (HDZ965FBGMBOX ) 287,37 KM

    O'aj se čini rega :) ( ovo mjenjam radi bf3, imajte i to u obziru. grafu necu jos mijenjat. )

    Konto sam uzet 4gb ddr3 1600mhz hyper x kingston rama ( isti takav imam sad samo ddr2 :D )

    A za maticinu mogu do 200km dati. Gledo sam neke asusove ali opet, nemam pojma sta gledam :lol: ( mozel se za te pare uzet dobra maticna ? da podrzava npr 4gb plocicu u jednom slotu, i da je veca. Imam sad neku gigabyte od 100km, isto ustipak :lol: )
     
  8. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ako ćeš radi bf3 sačekaj onda, skupljaj pare jer će uskoro na tržište doći novi amd procesori socket je am3+ dakle moraš imati i kompatibilnu ploču am3+, obrati pozornost na ovaj +. Neke starije am3 ploče će podržavati npr. asusove novijeg chipseta čini mi se većina 880 i 890 chipset a čak i da ne ideš na ovaj socket nego na čisti stari am3 opet si na dobitku jer će njima cijena sigurno pasti kad ovi novi izađe a imaš i tu finih primjeraka i sa x6 itd. Dakle obavezno bez obzira na procesor idi na AM3+ ploču radi budućeg upgrade-a. Ram ti je ionako džaba haman 60KM 4gb pločica.
     
  9. Triforce

    Triforce Aktivista

    AMD Phenom II X6 1090T Black Edition Thuban 3.2GHz -400km ( nisam siguran za ovaj, kakav je i5 2500 naspram ovog ? )
    Asus M5A97 - 220km
    4gb Hyper Kingston 1600ddr -65km :D

    Ram i maticnu uzimam 99% posto a CPU nzm hmm

    Sta god uzeo nadam se da ce ovaj moja Saga II od 500w izdrzat lol
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne bih ja tog Phenoma sad uzimao. Za mjesec dana ces imati novu generaciju procesora na trzistu. Ako mora biti proce, ganjaj nesto polovno da te posluzi (athlon x3/x4) dok FX ne dodje u prodaju.
     
  11. KingT

    KingT Veteran foruma

    Ako mozes da dodas 100KM a tu cijenu komponenti koje si ti nabrojao onda preporuka 2500K i Asus P8P67 LE ploca..


    Ako ne onda za gaming ti se neisplati X6 Phenom jer igre ne koriste vise od 4 threada..

    2500K je brzi procesor od tog 1090T..

    Ako ides na AMD idi na PII X4 955 ili 965..

    Ploca je sasvim OK,nije bas "overclockerska" zbog 4+2 Phase napajanja ali ce sigurno i za to dobro posluziti.. Asus M5A97 Lineup chart
    Takodjer ima AM3+ socket sto znaci podrska za FX procesore (Buldozer)..
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Pa ne isplati mu se ici ni na Phenom II x4 9xx :roll: Gubi stoju sigurno za mjesec dana, ako ne i vise.
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Sta god da uzme izgubice vrijednost, bar Ph II X4 ce ga fino gurati u igrama..
     
  14. Triforce

    Triforce Aktivista

    Ma ja uzimam onaj gore navedeni rig. I ne mislim mjenjat te komponente u sljedece 2 godine :D

    Ako sam dosad gurao sa e6300 wolfdale koji ima 1mb keša mogu i sa onim vala :mrgreen:
     
  15. KingT

    KingT Veteran foruma

    Za gaming AMD PII X6 1090T je bacanje para..

    Uzmi PII X4 955 ili 965.. (razlika oko 150KM i ulozi ih u nesto drugo,bolju grafiku npr)..
     
  16. Triforce

    Triforce Aktivista

    aha...

    AMD Phenom II X4 965 BOX 3.4GHz < jel to taj ? 300km je

    955 ne vidim u ponudi

    ah evo ima za 250 km u plusu. Pa najbolje uzeti 955 posto je razlika samo u ta 0.2 ghz
     
  17. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ama živ bio ubodi kako ti Dog reče solidnu ploču am3+, jednu pločicu 4gb rama što ti dođe skupa 250-260KM. Nabaci kakav sempron :D ili neki dual core jeftin sa pika dok ne izađe revizija novih procesora, taman će ti dotad izađi bf3 i uštekat ćeš još para. Ima li logike sad uzimati taj procesor ako ćeš za mjesec dva za iste pare moći uzeti taj isti za nekih 200KM ili neki još brži?
    Strpljen, spašen :)
     
  18. Triforce

    Triforce Aktivista

    Upravu ste. Necu nikako uzimati nista do BF3 pa ako odlucim igrati uzet cu nesto.
     
  19. Triforce

    Triforce Aktivista

    E raja. Koja bi matična fino isla sa 965 ? ( mozel se naci neka jeftina :mrgreen: za 150km npr ? a da ima 4 ram slota i da je "ok" za OCa, ako zatreba jbg :mrgreen: )
     
  20. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ako mislis klokat treba ti nesto malo jace a ako ne onda neka najjeftinija jer kako stavri sa buldozerom stoje ne isplati se sad ulagati u AMD platformu a tvog ce 965 pokrenuti bilo koja AM3 ploca.