Koji dvd pisac

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Qler, Mar 6, 2007.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    daj se pokrij ušima... da, uz 111d da još dodam i asus-a :D
     
  2. Qler

    Qler Veteran foruma

    sys hajrovo sam pioneera :D hebes ga tih je ako nista a i ne snimam ja nesto puno da mi je sad bitno aman...
     
  3. virtualx

    virtualx Aktivista

    jeli valja NEC sa opcijom light screebe
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    sa tom opcijom sumnjam :D ali sa lightscribe :D vjerovatno nije los :D
     
  5. virtualx

    virtualx Aktivista

    pa dobro nije opcija.
    kazem da moze crtati po medijima.
    LG ili taj NEC
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nec/Sony/Optiarc ND-7173A 18x - mozda i najbolji dvd writer trenutno. Preporuka.
     
  7. burner

    burner Aktivista

    Gdje se ima kupiti? Ima li problema sa prženjem Ritek/Traxdata diskova?
     
  8. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Piih ljudi umene sve kontra lol , ja imam pioneera 110 na njega sam jedno sprzio DVD i CD da nelazem 1000 komada nikad nije trepno hmm... cudi me da se opredjeljujete za LG ili ASUS ili BENQ-a pored Pioneera neznam mozda grijesim ali evo Burnera ziva svjedoka :shock:
     
  9. virtualx

    virtualx Aktivista

    ja cu reci da sam imao lose iskustvo sa LITE ON cd rw sniamcem jer mu je blokirao motor nakon godinu dana.
    razmisljam i o pioneer dvd snimacu ,pa neznam stvarno koji uzeti.
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    asus = pioneer, noviji benq = plextor... to kad ti prođe oko tisuću pržilica kroz ruku, onda imaš relativno dobar uzorak, a 1000 cd-a na jednom modelu ne znači previše :wink:

    btw. po pitanju kvarova 110ke su beton, stvarno ih jako rijetko viđam.
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    noviji benq=plextor? :roll:
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    pa ovi novi znam da dijele platformu... za starije modele nisam ziher. nije benq na tržištu 2 mjeseca.
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Novi Benq su koliko znam bazirani na Panasonic chipsetima...i daleko losiji od 1640/1650/1655. Tu mislim na 1670 i novije.

    U biti je sad LiteOn kupio Benq...i sam sam nekad tvrdio da su Benq prze ustvari Plextor, ali sam grijesio.
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    eh ne bi se dublje upuštao u to pošto na dvdrw gledam ka nešto što koristim jednom tjedno :D
     
  15. Qler

    Qler Veteran foruma

    evo ja jos nisam ni ocitao ni jedan medij na ovom novom :D a o snimanju da ne pricam :D nemam vremena a vala ni volje :)
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    ccc syss.... :D

    Znas, svasta covjek nauci od onog @igorba sa PCE...tip nocu sanja optikanere...:D
     
  17. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Aha de mi reci onda jeli ti poznat BENQ 16-50 i kako je se pokazao , ja znam da je u Printexu bio 96 kmica ali ga vise nema kod njih .
     
  18. syss

    syss Veteran foruma

    tu i tamo dođe koji, daleko od ostatka svejedno... makar se njih ni ne prodaje u tonama.

    ako ima negdje za kupiti onda je to ostatak skladišta, jer ih više nema na tržištu (generalno za benq govorim).

    @srv... samo neka on sanja, a ja ću da brojim defektne primjere :wink:
     
  19. GV

    GV Komšija

    hajde jedan drugi problem, ovo za syssa, dvd rom ne otvara vrata ukoliko nema medija unutra pa ga moram ''hardverski'' otvarati, sa medijem fercera normalno, nije neki problem ali me nervira,
     
  20. burner

    burner Aktivista

    Imam isti problem sa starijim LG DVD writer-om (GSA-4160B). "Riješio" sam ga tako, što svaki put kada bi trebao biti prazan, ostavim bilo kakav disk unutra. :D
    Navedeni model je penzionisan što se tiče prženja. Nevjerovatno kratko je radio kako treba. Sada ga koristim samo za čitanje CD-ova.