Koji dvd pisac

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Qler, Mar 6, 2007.

  1. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    Ma nije. NEC 18X DVD±R 7170A-0B je najbolji :wink:
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    ccc jok, najbolji je tek izasao LG H55L/H55N. Trenutno najbolja prza.
     
  3. virtualx

    virtualx Aktivista

    sudeci po ovim pricama svi su dvd snimaci isti ,samo je razlika u maski u marki koja pise na njemu.
    :D
     
  4. Qler

    Qler Veteran foruma

    ma ispadne tako na kraju :D to ima razlike ko snima 24/7 a obicnom korisniku sve je to u par deka.. :D
     
  5. Dark Ride

    Dark Ride Aktivista

    Pa eto, kako kome. Meni i nije bas svaki isti. Bitna je brzina, glasnoca, da li snima double-layer, da li snima +/-, u kojoj mjeri podrzava razlicite "medije" (DVD-ove raznih proizvodjaca) i naravno sam kvalitet izrade uredjaja.

    P.S.
    I AM THE ANGER !!! :D Firewind se slusa kako vidim 8)
     
  6. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    brzina je najmanje bitna. ja vala ne bih uzeo niti jedan disk od nekoga ko snima na 16x... :roll:
     
  7. virtualx

    virtualx Aktivista

    sta je to + / -
     
  8. burner

    burner Aktivista

  9. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Ja sam danas kupio SONY AW-G170A bila samo dva u plusu NEC 7170 i ovaj :) NEC sam ostavio za Burnera jarana ;) ja uzeo ovaj SONY valjda se nisam zeznuo . Vase misljenje pls .
     
  10. pac

    pac Komšija

    nec dvd rw nd 3550A, snjima saso mange odkako ga imam nikad cd-a niti dvd-a nije sfuserio i to przim stalno na max brzinama (zavisno od medija) samo ga mogu pohvaliti :wink:
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    e da ne otvaram nove teme sta mi preporucujete kao dvd citac? ovaj je spreman za smeca izgleda..
     
  12. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Ma pljuni za jos jednu DVD przu , 40 kmica gore dole :mrgreen:
     
  13. burner

    burner Aktivista

    Nedavno sam kupio (ovdje preporučene) Pioneer DVR-111D (x2) i (NEC/Sony/)Optiarc ND-7170A. Do sada sam snimio oko 300 dvd-ova na njima i bolje su se pokazali Pioneer-i. Naime, diskove za koje Optiarc kaže da su nečitljivi (recimo kada radim image, pojavi se poruka read error), Pioneer u 90% slučajeva pročita. Za prženje, budući da su novi, se ne može ništa reći. Rade ono što im se kaže.

    EDIT: Nakon samo par otvaranja/zatvaranja, tray kod Optiarc-a je počeo "štopati". Pri otvaranju, tray uspori (zaglavi) kada dođe do pola, ali uvijek nastavi i otvori se do kraja. Ne bih da generaliziram, ali ko zna...

    EDIT2: Ovo važi u slučaju da se odlučiš za writer (i to jedan od ovih), naravno. :D