Koji DVD/RW kupiti?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by ming, Apr 26, 2007.

  1. [tota]

    [tota] Aktivista

    Danas kupljen H66, za sada bez nekih većih primjerki osim nemogućnosti prženja - medija na 12x.
     
  2. dHM

    dHM Aktivista

    mislim da ima i sad uzet u printexu. i moj benq 1650 je bolji od ovog philipsa sto mi je sad u kompu bar 10 puta. samo sam imao problema oko ata priljucka, pa mi se nije dalo vise zezat sa tim, sad ga prikljucim kad imam nesta vise za przit
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ne uzimaj NEC ni pod razno.
    Najgori pržači koje sam ikada imao priliku koristiti. I još koristim ...
     
  4. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    S druge strane, ja imam odlična iskustva. Svi dosada pržači su mi bili NEC-ovi. Izgleda da sve zavisi kako koji model dođe (pogotovu do našeg tržišta) i u kojem vremenskom razdoblju. Svi imaju pritužbe na svakog glavnog proizvođača jer su koliko sam do sada upratio svi imali crne serije.
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    uzeo liteon sata nešto-20 model sa lajtscrajbom i ponešto ls medija... šta da kažem, snima i čita.

    mini review :D
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

    Ls medije? Syss da si bliže uzeo bih ti ja malo bolje medije za valentinovo. Ls, pu pu pu :D
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    pa verbatim crystal azo+ lighstscribe v1.2 mediji i to boxani... to si zavidan što ću ja da printam na dvd, a ti ćeš i dalje gledat svoj ružan rukopis :mrgreen:

    prigodno -> :smt007

    p.s. vidio sam labelflash na djelu u bivšoj firmi i onak... fun i ništa dalje od toga + bezobrazno dugo traje za ikakav vidljiviji ispis.

    p.p.s. pekač sa lightscribe-om i bez košta isto, pa zato gej.
     
  8. Nihad

    Nihad Aktivista

    Samo da obavijestim sve koji kupuju, a zanima ih Plextor:

    Prije oko godinu dana, Plextor je praktično prestao sa aktivnim učešćem na tržištu optičkih uređaja. Proizvodnja im je smanjena na 10%, a to ustvari znači da prave samo stare modele za posebne potrebe (zamjena u garantnom roku, itd.).
    Familija njihovih DVD pisača sa oznakom 7xx (npr. PX-760, 755, itd.) je zadnja koju čine njihovi originalni modeli ("made by Plextor").

    Međutim, Plextor i dalje prodaje DVD pisače, ali ova nova serija (8xx) nije njihova, nego su neki od NEC-a, a neki od LiteOn-a, znači prepakovana roba. Ne znam kakva je priča sa vanjskim modelima (6xx serija itd.). Ovo pričam po sjećanju iz prošle jeseni, jer tada sam kupio Plextora PX-755A (DVD pisač njihove premium klase). Tada sam se vrtio po CDFreaks i sličnim forumima.

    Mislim da je još uvijek ostalo nekoliko PX-755A pisača u Formelu. Ja bih najradije uzeo dva kad bih baš imao para na bacanje. Jedan košta 140 KM, isto kao i PX-800A, koji je NEC-ov ustvari.

    Sto se tiče mog iskustva sa ovim pisačem, on je kao predsjednički Mercedes sa Mazdinom tehnologijom. Svako ga može koristiti za uobičajene svrhe, ali ako hoćete da ga profesionalno (is)koristite, treba vam pravi šofer. On ima neke mogućnosti za koje nisam ni znao da postoje. Ja ga nisam uzeo zbog toga, nego zbog vrlo visoke kvalitete snimka, koja je haman pa laboratorijski savršena. Naravno, mediji moraju biti visokokvalitetni. Nekoliko puta sam probao neke seljačke medije i sve ih je pljunuo nazad, ili je brzinu snimanja oborio čak do 2x (on ima automatsko živo praćenje kvaliteta snimka i odmah obara brzinu ako vidi da kvalitet nije zadovoljavajući).
     
  9. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Znamo mi to, barem ja znam. :D

    Sto je najgore, niti "original" Plextor nije nesto posebno i ne vrijedi te cijene. Glavno je uzet dobre medije i ne przit na velikim brzinama i manje-vise svaki danasnji przac ce polucit dobre rezultate. :D

    BTW glede tih Plextorovih tehnologija, sve to ima i moj seljacki Benq. :D
     
  10. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    vidjoh na CD Freaks da Samsung SH-S203B trenutno dere guzove. U Formelu 70 KM...ovo je dzaba :)

    medjutim, zbunio me malo komentar jednog lika:

    "dont buy samsung in fact never buy dvdr cd or cdrw made by samsung its low quality product.
    if you want to buy samsung its only lcd.
    they are the best
    its the worst burner ever produced.
    they have lots of problem like dvd tray sutckwed not burning ,high noise, techincal problem after a year or less they are dead . itss better to buy an LG dvdr burner good product and cheaper ."

    ne znas vise ni kome vjerovat :D
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    ma joj mislim u današnje doba probijat glavu oko optike... ako čita i snima dobra je.
     
  12. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    To i ja malocas htjedoh reci. :smt003
    Kome je do backupa, ima HDD, kome je do dugotrajno citljivih diskova, postoje originali. :wink:
     
  13. ---

    --- Aktivista

    nakon 3 i pol godine mukotrpnog rada moj pioneer DVR-108 je poceo polako ispustati dusu. kako vidim vecina raje ovdje je misljenja da su danas svi dvd przaci "u pet deka", ali ja bih ipak da se malo raspitam prije kupovine.

    buduci da me ovaj pioneer sluzio zaista izvrsno, logicno je da prvo pogledam cijene nekih novih pioneerovih przaca, i vidim da DVR-112D kosta oko 60 KM. eh sad, uzeo bih ga bez razmisljanja, ali sjecam se da sam u vrijeme kad sam kupovao svoju 108-cu i neko vrijeme nakon toga cuo/procitao dosta prica da su novije pioneerove serije przaca (109, 110...) bile znatno losije od prethodnika. pretpostavljam da je to do sada vec sredjeno, ali eto nije zgoreg pitati; dakle da li iko od vas ima iskustva sa pioneer DVR-112D przacima i da li mi preporucujete da ga kupim?
     
  14. ming

    ming Veteran foruma

    LG H44/H55, nema potrebe za skupljim Pioneerom koji losije cita (ako ih uopste procita) shit medije.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nasiroko se preporucuju i Optiarc 7203 writer. Bolji je od Pioneera 115D iako koriste isti chipset.
     
  16. Venom

    Venom Aktivista

    Sta je sa zamzungom? Ima u plusu ~45KM... S202J model, tako nesto :?
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma sto jeftiniji LG uzet. Ima ih isto po 50KM.
     
  18. Looney

    Looney Komšija

    LG H20NS10 i odlično služi ;)
     
  19. Reznor

    Reznor Overclocker

    Kao sto sam vec pisao na ovom podforumu, riknula mi je DVD przilica, kupljena s racunarom prije 2 i pol godine.
    Molim vas, predlozite mi sta je trenutno po vama najbolje uzeti ASUS, LG ili Pioneer i koji. Ne razmisljam o Lightscribe vec o posve obicnom DVD+/- RW DL przacu. Nije bitan kao przac previse, vec mi je vaznije kako cita CD/DVD. Cijenovni rang: do 50 KM (ni feninga vise)
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    LG H66N, 49KM u UE.