Koji DVD/RW kupiti?

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by ming, Apr 26, 2007.

  1. Nihad

    Nihad Aktivista

    "Novi Verbatimi", "stari Verbatimi" i ostali odokativni nazivi (koji me uvijek podsjete na Ćopićevu priču "Bašta sljezove boje") ne daju nikakve informacije, nego samo dezinformacije (iako su izvori u vjerovatno istiniti).

    Molim vas da navedete tačne ATIP oznake tih loših Verbatimovih medija. Ja sam do sada na svome Plextoru PX-755A najviše koristio Verbatimove DVD+R (ATIP oznaka MCC 004 000) i ponekad Verbatimove DVD-R (ATIP oznaka MCC03RG20).

    Ovi DVD+R mediji su preporučeni na Plextorovom sajtu, i sa njima sam imao skoro pa savršene rezultate (očitanja Q-indikatora su skoro pa na laboratorijskom nivou), a sa DVD-R sam imao osjetno manji kvalitet (nisu ni preporučeni kod Plextora), ali je kvalitet ipak bio za lopatu viši nego sa par Kvarkovih medija, koje je Plextor snimao samo na 6x, i to preko***ca.

    Pošto imam namjeru ovih dana snimiti jedno 20-tak Verbatimovih MCC 004 000 diskova, koje sam kupio prije 20tak dana, veoma sam zainteresovan da saznam koji su to mediji koji su navodno nevaljali.
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Evo i ja da dodam neka svoja iskustva sa razlicitim medijima.

    Znaci u IT svijetu sam tek sesta godina tako da ne mogu reci nista za starija vremena,al eto tih set godina koristio sam sve moguce vrste fuš medija(citaj najjeftinijih koje sam mogao naci,OMEGA,IMITATION,CREATION) i nikad bas nikad nisam naletio na situaciju da mi ne radi tako po nekoliko komada za redom.

    Uvijek sam koristio samo (+) medije i do skora sam imao ASUS optiku.Eto najlosija optika i najjeftiniji mediji i nikad problema ali uvijek +. :D
     
  3. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    :smt005 Imation valjda. Ja sam znao naletiti na citav spindl nevaljalih princo medija, sad uglavnom Verbatim za DVD-e ali evo izgleda tanki i oni :roll:
     
  4. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Ma ja,IMATION,otelo se :D
     
  5. igor.g

    igor.g Komšija

    Ja snimam na traxdata(value-plavi sa palmom na njima :D , printable, i oni obicni silver) u zavisnosti koji nadjem u prodaji, do sada nemam problema.
    Moram probati i TDK, jer nisam nacuo problema od drugova koji uzimaju :D
    Do prije pola godine sam uzimao verbatim u zicompu(uzimao ih tamo dvije godine) i nikakvih problema nisam imao, ali su poskupili pofino sada.
     
  6. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    moj BenQ nema problema sa "novom" serijom Verbatim diskova (DVD-R,DVD+R,CD-R). Dakle, sa Verbatim medijima nemam (jos) nikakvih negativnih iskustvava, iako sam takodjer dosta citao o toj fusherskoj seriji

    Traxdata mediji se isto tako ponasaju uredno

    negativna iskustva imam sa Princo DVD medijima (gubitak podataka, blokiranje sistema prilikom ubacivanja medija u optiku, i sl.). Mislim da BenQ ne podnosi Princo, posto dosta poznanika nema ovakvih problema kao sto sam ih ja imao...
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    TDK je nekad imao (naj)kvalitetnije medije, ali danas to nije slucaj, sto je uocljivo nakon jednog letimicnog pogleda - izgledaju kao Traxdata Value diskovi.
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Godinama snimam velike kolicine dvd-ova i mogu potvrditi da se verbatim strasno pokvario, imam sigurno oko hiljadu onih starih verbatima koji rade bez greske dok ovi novi sto se prodaju zadnjih godinu dana su uzasni pola ih nakon snimanja neradi ili ako je film zamrzava sto nikada nije bio slucaj.
    ATIP oznaka im je istia kao i kod starih ali su definitivno nesto ubrljali i svi se po forumima zale na njih, ja sam ih licni prestao koristiti sad kupujem vecinom Sony koji je skup ali bar valja a za manje zahtjevne stvari Imation koji rade i nakon par godina bez greske bez obzira koliko neko pljuvao po njima, sto se TDK tice to vise nevalja pet para jer su oni prestali da proizvode medije prije vise godina pa sad kupuju na raznim stranama sta stignu pa tu ovisi kvaliteta od koga su pojedinu seriju kupili.
     
  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Kad si vec zivnuo temu :D

    Mene isto przilica zeza, mada je LGjeva i kolko sam vidio dosta raje se zali na njih da jednostavno prestanu citat medije.

    Uredno je radila godinu, i onda pocela zezat. Sad treba ubacit 10ak puta ove medije, traxdatine, da bi ih ocitala, a cudno mi kako princove ocita uvijek iz prve. Isto tako zeza prilikom przenja, i sad Imation przi uredno, al nece da cita. Probo sam Traxdatu, Kodak, Imation, Verbatim, i otprilike sa svim je isto. Malko sam i je i cistio al haman nista.

    Izgleda da je pri kahvi
     
  10. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ma cim si ti otvorio taj uredaj on je gotov :lol: evo ja imam LG-ov DVD/RW skoro 2 god, i nikad s njim nisam imao sekunde problema. koristim vecinom Traxdata CD-ove, a Verbatim Valuepack (plavi sa palmicom :smt003) od DVD-ova. nekad sam koristio i neke printabilne Mirror DVD-ove i CD-ove, i sve bez problema i sto se tice citanja raznih medija. oznaka uredaja je: GH20NS10, SATA naravno.
     
  11. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    kakvi su Sony/NEC/Optiarc AD-7170S i Sony/NEC/Optiarc AD-7200S?
     
  12. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    ja bio kupio nec(optiarc), i zamjenio ga isti dan za LG. meni je bio spor kao i ASUS. LG je za oba bio zvrk.
     
  13. JVC

    JVC Overclocker

    Imam tri komada Pioneer 216d, samsung 203B, i LG LG GS20NS10 i od sva tri mi je LG najbolji snima vec vise od godine non stop nikad problema, ovaj samsung sam davno kupio radi citanja jer nisam bas zadovoljan sa kvalitetom snimka i dosta je muhanat na medije, one koje lg snimi bezgrske on nesto mrljavi i budu tesko citljivi, a pioneer sam se izradio sto sam kupio nisam imao dugo vece smece u kuci a koristim ih jos od modela 105D.
     
  14. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    dok sam radio, najvise sam prodao LG-ovih dvd/rw-ova (sto posebno sto u konfiguracijama). vecinom su bili GH22S (tako nekako) i nikad ni sa jednim nije bilo problema. bilo je to i samsunga, poneki philips i nec, ali ni s njima nije bilo problema.
     
  15. esmeraldo

    esmeraldo Aktivista

    Zdravo!

    Sa DVD sony nec optiarc ad 7170s sprzio mozda 7 VD i DVD. u meduvremeno jako malo koristen. vidim kada mi zatreba, da je jako spor, RW CD i DVD mogu prziti ali ove jednokratne medije samo pokvari. da li je crk'o, a ako jest, sta da sada sto ima na trzistu da kupim?
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  17. esmeraldo

    esmeraldo Aktivista

    ma uradio sam to. mislim da je bila verzija 1,03, ali isto sve. ima li tu lakve koristi od kojekakvih setova za ciscenje i sl. teško mi shvatiti da je crkao sa tako malo odradenog. sta sada kupiti. prije sam bio razocaran u LG, sada u sony nec.
     
  18. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    Evo poslije 4.5godina koristenja LG dvd-rw gsa-4165b koji je idealno radio uzeo sam Opptirac AD-5240s jedini razlog sata prikljucak i crna maska pa sta mislite o navedenom przacu.
     
  19. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Praksa na ovom forumu je da se ne diskutuje o kupljenim stvarima.Diskusija o nedoumicama prije kupnje je OK ali ako je vec nesto kupljeno onda se tu prica zavrsava izuzev ako nemas neki problem.
     
  20. FaruK_XL

    FaruK_XL Aktivista

    cudno al stas ja sta kazem ljudi po meni jbg cudnog li covjeka jel tako :(